Ankieta

twoim zdaniem kopytniej brzmią riffy:

z tłumieniem
15 (75%)
bez tłumienia
5 (25%)

Głosów w sumie: 20

Autor Wątek: tłumić czy nie tłumić - oto jest pytanie  (Przeczytany 6027 razy)

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
tłumić czy nie tłumić - oto jest pytanie
« 30 Gru, 2008, 01:42:03 »
no ok, mam bardzo ogólne pytanie do wszystkich - co brzmi bardziej fpyte? tłumione riffy z dż-dż, czy riffy grane bez tłumienia? pytanie bardzo ogólne, powstałe w wyniku kłótni mojej i gitarzysty z mojego zespołu (on na codzień jest gejem, i musi tłumić swój pociąg do chłopców, i tylko gitara pozwala mu uwolnić swoje emocje dlatego uważa że tłumienie jest chujowe i brzmi jak "szuru-buru" cokolwiek to znaczy) ;D
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
nie gitarzysty z Twojego zespołu, tylko mojego ;D

a co do tematu - jak już mówiłem - tłumienie chujowo brzmi ;]
głos na bez tłumienia :P

zresztą po co ja mam cokolwiek tłumić jak mam Ciebie  ::) :-*
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2008, 01:53:10 wysłana przez maarioo »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie wciągajcie nas w swoje problemy małżeńskie! :P Ja tam uwazam że nic nie brzmi tak zajebście jak połączenie perkusyjnego tłumienia ze ścianą dźwięku więc brakuje mi opcji w ankiecie ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Tłumienie i chuj!

A najpoważniej: to zależy od konkretnego numeru!!! Właśnie nagrywamy i nie ma takiej kwestii, że trzymamy się w całym materiale (i nawet w każdym numerze) jednej opcji.

Ja bym tłumił :P
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Nie wciągajcie nas w swoje problemy małżeńskie! :P Ja tam uwazam że nic nie brzmi tak zajebście jak połączenie perkusyjnego tłumienia ze ścianą dźwięku więc brakuje mi opcji w ankiecie ;)

Idealne jest połączenie nietłumionych dźwięków z tłumionymi. Brak opcji.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No przeciez to właśnie kurwa napisałem ;) 
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja oddałem tym postem swój głos na brakującą opcję :)

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Dwa różne środki ekspresji, zależy od riffu/motywu. Jak dla mnie: raz tak - raz tak ;)

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
nie no, wiadomo, że połączenie jest najlepsze, ale chodzi o wybór :P także nie traktujmy tego tematu ze śmiertelną powagą, mile widziane ciekawostki, uwagi i obraźliwe teksty do maarioo ;D

a tak coby nie być gołosłownym, zauważyliśmy ostatnio śmieszną rzecz - pusta struna tłumiona tradycyjnie prawą ręką przy mostku brzmi inaczej niż tłumiona lewą ręką zaraz za siodełkiem :-\
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
a tak coby nie być gołosłownym, zauważyliśmy ostatnio śmieszną rzecz - pusta struna tłumiona tradycyjnie prawą ręką przy mostku brzmi inaczej niż tłumiona lewą ręką zaraz za siodełkiem :-\

Jaaaaa naprawdę?! :D
Leweoczkomisiarysia

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
a tak coby nie być gołosłownym, zauważyliśmy ostatnio śmieszną rzecz - pusta struna tłumiona tradycyjnie prawą ręką przy mostku brzmi inaczej niż tłumiona lewą ręką zaraz za siodełkiem :-\

Jaaaaa naprawdę?! :D
Tyyyy, rzeczywiścieee ;D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750


a tak coby nie być gołosłownym, zauważyliśmy ostatnio śmieszną rzecz - pusta struna tłumiona tradycyjnie prawą ręką przy mostku brzmi inaczej niż tłumiona lewą ręką zaraz za siodełkiem :-\

Fuck me now! :P
W przeciwieństwie do moich wczesnych lat nauki gry - teraz praktycznie tylko tłumię przy mostku. Z tym, że u mnie łapy są odwrotnie ;)

(mam 333 posty! Trzeba się napić!)
Paczki z głów!

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
zdrówko! ;D
no dobra, wiem że to żadne odkrycie roku, ale szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego tak jest... i nie wiem też dlaczego nie doliczają mi się kolejne posty :-/
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
bo chyba posty z offtopica nie nabijaja licznika. nie ma bezczelnego nabijania, i dzieki bogu :)
Łe tej.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
myślałeś, że założysz temat i nabijesz sobie postów, a tu taki Ci wchodzi w dupę  :kissmyass:

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Ale gejowski dylemat macie ;>

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
a tak coby nie być gołosłownym, zauważyliśmy ostatnio śmieszną rzecz - pusta struna tłumiona tradycyjnie prawą ręką przy mostku brzmi inaczej niż tłumiona lewą ręką zaraz za siodełkiem :-\
Czad to jest jak się robi takie rwane dźwięki podczas kombosa tłumienią lewą i prawa :d

ni ma nabijania :P :D Poza tym marioo jest fajniejszy mimo ze tłumic nie chce :P

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
No ba.

Najlepiej to brzmi w połączeniu, niskie puste struny tłumione, a do tego otwarte, średnie i wyższe progi na wyższych strunach!
Albo tłumione uderzenie w akord czy pc, a następnie otwarte do wybrzmienia.
Albo szybkie riffy na tłumionych strunach, z otwartymi uderzeniami wrzuconymi na pierwszy rzut oka nieregularnie, ale w rzeczywistości w bardzo dokładnie przemyślanym położeniu, albo nawet te otwarte na innej wysokości.
Albo szybkie dwa uderzenia, pierwsze otwarte, drugie stłumione.
Albo akord/pc otwarty, a przed zmianą na inny ze dwa czy trzy szybkie uderzenia tłumione w podstawę akordu/pc.

A co do idiotycznych odkryć - pmem można sobie idiotycznie mikrotony grać, wystarczy przesunąć tłumiącą dłoń kawałeczek w stronę gryfu. Co tam jeszcze idiotycznego można zrobić...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Najlepiej to brzmi w połączeniu, niskie puste struny tłumione, a do tego otwarte, średnie i wyższe progi na wyższych strunach!
Albo tłumione uderzenie w akord czy pc, a następnie otwarte do wybrzmienia.
Albo szybkie riffy na tłumionych strunach, z otwartymi uderzeniami wrzuconymi na pierwszy rzut oka nieregularnie, ale w rzeczywistości w bardzo dokładnie przemyślanym położeniu, albo nawet te otwarte na innej wysokości.
Albo szybkie dwa uderzenia, pierwsze otwarte, drugie stłumione.
Albo akord/pc otwarty, a przed zmianą na inny ze dwa czy trzy szybkie uderzenia tłumione w podstawę akordu/pc.

No i teraz maarioo z sic'em nie odejdą od gitar przez dwa dni bo będą musieli to wszystko przetestować :D Nie znasz litości, Tolein ;)

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
gorzej, wogóle rzucimy w pizdu graniem i zajmiemy się nabijaniem postów :P
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
I zostaniecie tak jak ja, gitarzystami kanapowymi! Juppi! ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ej. Koledzy.
Tak to czytam i jest wtopa.

To nie jest tak z gitarą, że się napierdala poprostu tłumione zera?

Ktoś tu coś napomniał o jakichś innych dźwiękach? O braku tłumienia? Co wy gracie? Jak osiągnąć te inne dźwięki? Czy progi służą właśnie do tego?

Spoiler
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
O KURWA!!
Padłem na cyce normalnie!! :D:D:D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ej. Koledzy.
Tak to czytam i jest wtopa.

To nie jest tak z gitarą, że się napierdala poprostu tłumione zera?

Ktoś tu coś napomniał o jakichś innych dźwiękach? O braku tłumienia? Co wy gracie? Jak osiągnąć te inne dźwięki? Czy progi służą właśnie do tego?

Spoiler
Dawno się tak nie uśmiałem :D

Osobiście wolę tłumić, jakoś te 'perkusyjne' dźwięki bardziej do mnie przemawiają.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Nawet se pożartować nie można, bo to ktoś na poważnie zaraz weźmie... :'(
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon