Autor Wątek: Koncepcja na rig- HALP PLXXX  (Przeczytany 2616 razy)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« 29 Sie, 2015, 21:27:00 »
Siema misie. Mam problemosa. Chcę sobie skompletować w miarę lekki i przenośny zestaw do grania. Centralnym punktem będzie POD HD500/500x. Problem mam z jego nagłośnieniem.

Opcja 1- lekki i mały wzmacniacz lampowy. NP Fender Blues Junior. Albo Fender HotRod. Generalnie coś fenderowatego. Bo lubię.

Opcja 2- lampowy koniec(nie znam się) i lekka kolumna 1x12(bass reflex? @Myxu )(totalnie się nie znam)

Opcja 3- aktywna kolumna, ALTO etc.

Wszystkie opcje mają swoje zalety, mają wady, pomóżcie mi wybrać.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 037
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #1 29 Sie, 2015, 21:48:47 »
Zbuduj ścianę Marszczali jak Kerry King, a POD'a miej w pętli :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #2 29 Sie, 2015, 21:56:27 »
Nie lubię Slayera, Kerrego Kinga i Marszali ;/.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #3 29 Sie, 2015, 23:57:40 »
No to my nie lubimy Ciebie, Ciebie i Ciebie! :(

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #4 30 Sie, 2015, 00:05:18 »
O ile design 112 z BR potrafi kopać dupę, to nie wiem czy 20 kg caba nazwał bym lekkim :D A tyle waży 112 według projektu ze znaczkiem Bognera. Oczywiście - waga nie bierze się z samych BR, więc w sumie można kombinować ze zrobieniem jakiejś 112 w cienkiej budzie z rurami i na neodymowym głośniku, ale... trudno powiedzieć co z tego wyjdzie bo Bassreflexy są dość czułe na zmianę głośnika i moze się okazać że bardziej szkodzą niż pomagają z głośnikiem innym niż defaultowy.

Do tego lampowy koniec mocy jest zdecydowanym zaprzeczeniem tezy lekki - najniżej jak znalazłem to 20w od MG w mono - 6 kg.

Jeśli chcesz iść w koniec mocy z paką to znacznie bardziej mobilne są tranzystory - taki ISP stealth którego obecnie używam waży z zasilaczem 1.5kg zdaje się i oczywiście w momencie gdy mam wybór to wolę grać na 2/50/2 ale jak mam gdzieś nieść rig to jednak jest to dla mnie zadowalający kompromis. Nie wiem jak to działało by z PODem (tzn czy by było praktyczne) ale ja w swoim mobilnym setupie cenię to że jak w miejscu w którym mam grać mam dostępną kolumnę, to biorę pre, biorę ISP, idę grać i parę ruchów gałkami w pre i mam to co mnie interesuje, a jakbym miał taszczyć do tego kolumnę która mi wcale do szczęścia potrzebna nie jest (czy to w formie combo czy kolumny aktywnej) to już by wcale tak mobilnie nie było.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #5 30 Sie, 2015, 00:37:35 »
O ile design 112 z BR potrafi kopać dupę, to nie wiem czy 20 kg caba nazwał bym lekkim :D A tyle waży 112 według projektu ze znaczkiem Bognera. Oczywiście - waga nie bierze się z samych BR, więc w sumie można kombinować ze zrobieniem jakiejś 112 w cienkiej budzie z rurami i na neodymowym głośniku, ale... trudno powiedzieć co z tego wyjdzie bo Bassreflexy są dość czułe na zmianę głośnika i moze się okazać że bardziej szkodzą niż pomagają z głośnikiem innym niż defaultowy.

Do tego lampowy koniec mocy jest zdecydowanym zaprzeczeniem tezy lekki - najniżej jak znalazłem to 20w od MG w mono - 6 kg.

Jeśli chcesz iść w koniec mocy z paką to znacznie bardziej mobilne są tranzystory - taki ISP stealth którego obecnie używam waży z zasilaczem 1.5kg zdaje się i oczywiście w momencie gdy mam wybór to wolę grać na 2/50/2 ale jak mam gdzieś nieść rig to jednak jest to dla mnie zadowalający kompromis. Nie wiem jak to działało by z PODem (tzn czy by było praktyczne) ale ja w swoim mobilnym setupie cenię to że jak w miejscu w którym mam grać mam dostępną kolumnę, to biorę pre, biorę ISP, idę grać i parę ruchów gałkami w pre i mam to co mnie interesuje, a jakbym miał taszczyć do tego kolumnę która mi wcale do szczęścia potrzebna nie jest (czy to w formie combo czy kolumny aktywnej) to już by wcale tak mobilnie nie było.

Dzięki za odpowiedź.

Opcja z paką i lampami przemawia do mnie pod tym względem, że taka konfiguracja ożywia PODa. Jest brum, jest głośnik gitarowy, są lampki etc. To samo z combem(nr 1). Podłączanie PODa pod (XD) tranzystorową końcówkę zaburza mi zen i myślę, że lepszym (prostszym) rozwiązaniem byłaby opcja nr 3. Szczególnie że planuję zakup bassu, a to też pewnie warto jakoś nagłośnić.


Ech, wiem jeszcze mniej, RATUJTA.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #6 30 Sie, 2015, 10:12:11 »
Ja tam używam tranzystorowego Hiwatta Maxwatt + paczek Laney IRT, bo nic nie ważą. I nakurwia Meszugą. Mam świadków.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #7 30 Sie, 2015, 11:08:07 »
Jak dżęty to alto i na pewno będziesz zadowolony. W innym wypadku od siebie poleciłbym też alto, ale ludzie mówią, że to nie to.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #8 30 Sie, 2015, 11:41:42 »
No właśnie ani nie dżęty, ani napierdol :D.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 423
  • It is useless, to resist.
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #9 30 Sie, 2015, 11:53:34 »
To co Ty tutaj robisz?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #10 30 Sie, 2015, 12:09:46 »
Jaja.


Panowie, do meritum.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #11 30 Sie, 2015, 19:07:28 »
Ja sie podepne pod temat bo chyba mam podobny problem.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #12 31 Sie, 2015, 20:19:31 »
Ja wciąż szukam, nie wypowiem się jakoś strasznie mądrze, co lepsze, co gorsze, ale...

O ile brzmienie aktywnych kolumn z modelerami leży mi tak na pół wzwodu, to zacząłem szanować Alto za... wagę. Przy tym wcale nie brzmi jak pół Mackie 1221 (choć pół kosztuje...)


Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #13 01 Wrz, 2015, 01:02:54 »
Peavey Classic 30 :) bo:

1 - masz lampę
2 - jak wepniesz PODa w return to obcina pre-amp i masz koniec z głośnikiem
3 - mały (nie koniecznie lekki)
4 - piekielnie głośny jak na maluszka i da radę zagłuszyć 4x12 (może nie każdą ale da radę)
5 - brzmi sam z siebie / usa / fender / klasyka / rock / hard rock
6 - bo tańszy od wymienionych Fendków, a brzmi :)
7 - bo lubię :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Koncepcja na rig- HALP PLXXX
« Odpowiedź #14 01 Wrz, 2015, 08:54:55 »
Miałem podobny dylemat, tyle, że z Fractalem, i po początkowym pomyśle z Alto, zdecydowałem się powrócić do zestawu Pre + Power + Cab, w moim przypadku jest to Axe + MG SPA2x50 + Buzzaro 212ST-B na V30 i jestem w 100% zadowolony, niestety ALTO  nie zapewniało mi wrażenia, że gram na gitarze, tak samo jak Chibson nie zapewnia mi wrażenia, że gram na Gibson LP, niby jest ok, ale choćbyś się nie wiem jak oszukiwał, to nie jest tak jak być powinno.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2013, 12:05:49
wysłana przez Leon
5 Odpowiedzi
2828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 20:00:48
wysłana przez bandit112
24 Odpowiedzi
5089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2017, 17:27:23
wysłana przez Amal_68