Autor Wątek: Złączki do efektów, szkodliwe dla elektroniki ?  (Przeczytany 12061 razy)

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
W celu zmniejszenia zajmowanej powierzchni chcę wykorzystać złączki EBS PL-20, uznawane za najlepsze krótkie interconnectory na rynku.

Na jakimś anglojęzycznym forum doczytałem się jednak informacji że są one szkodliwe dla urządzeń.

Przemawia za tym kilka teoretycznych stwierdzeń:

1. Połączone efekty są usztywnione i wszystkie wibracje wynikające z transportu i eksploatacji nie są w żaden sposób amortyzowane - przechodzą więc na płytkę (o ile gniazda są na niej zamocowane).

2. W trakcie montażu i demontażu dochodzi do nagięcia elementów wewnątrz efektów.

3. Sztywne złączki degradują sygnał (cytat, nie wiem na ile jest to prawdziwe)

Na chwilę obecną korzystam z krótkich przewodów Planet Waves z łamanymi jackami. Czy warto przejść na sztywne interconnectory ?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
2. W trakcie montażu i demontażu dochodzi do nagięcia elementów wewnątrz efektów.
na logike to przy wsadzaniu zwyklego jacka takiego jak teraz uzywasz dzieje sie to samo, a ze efekt nie jes usztywniony tak jak opisales to wyzej to jack dziala jak dzwignia. pierdolenie o szopenie

3. Sztywne złączki degradują sygnał (cytat, nie wiem na ile jest to prawdziwe)
ciekaw jestem jak ktos na to wpadl. im mniej kabla i innego materialu w torze sygnalu tym mniej znieksztalcen
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
odnośnie montażu to nie zgodzę się, kiedy efekt jest sztywny musisz go nagiąć podnosząc inny (podłoga na rzepie)

odnośnie degradacji to też mi się tak zdaje.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
odnośnie montażu to nie zgodzę się, kiedy efekt jest sztywny musisz go nagiąć podnosząc inny (podłoga na rzepie)

1zł w elektronicznym nowe gniazdo, które ci się zepsuje po 100 takich działaniach.
Jak często wyciągasz/przekładasz efekty w podłodze?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież

1zł w elektronicznym nowe gniazdo, które ci się zepsuje po 100 takich działaniach.
Jak często wyciągasz/przekładasz efekty w podłodze?

Tak, a jak się położy na koncercie albo na lajwie w TV :D ?

Gniazdo za 1 złotych to sobie można za przeproszeniem wsadzić w dupę a nie w efekt. Problemem jednak nie jest 8 zeta na dobre gniazdo tylko jego montaż w trasie lub przed koncertem.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?

1zł w elektronicznym nowe gniazdo, które ci się zepsuje po 100 takich działaniach.
Jak często wyciągasz/przekładasz efekty w podłodze?

Tak, a jak się położy na koncercie albo na lajwie w TV :D ?
 
To będziesz miał nauczke że w TV gra się z playbacku :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Ale jak masz efekty przykręcone albo przyczepione do podłogi to nie wiem co musiałbyś robić żeby popsuć gniazda.. Problemem może być to że nie każdy efekt ma gniazdo dokładnie na tej samej wysokości.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Ale jak masz efekty przykręcone albo przyczepione do podłogi to nie wiem co musiałbyś robić żeby popsuć gniazda.. Problemem może być to że nie każdy efekt ma gniazdo dokładnie na tej samej wysokości.

Od tego są złączki 'mimośrodowe' które mają wtyczki na tarczy na różnych wysokościach.

Problemem jest montaż i demontaż kiedy efekt trzeba oderwać z rzepa i podnieść.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Gniazdo za 1 złotych to sobie można za przeproszeniem wsadzić w dupę a nie w efekt. Problemem jednak nie jest 8 zeta na dobre gniazdo tylko jego montaż w trasie lub przed koncertem.
Gniazdo za 1 złotych leży w 90% Twoich efektów, tylko o tym nie mówi się głośno w tej branży.

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Bardziej bym wziął pod uwagę punkt 1. Generalnie IMO lepiej kupić złączki z krótkim kablem, bardziej praktyczne i odchodzi problem spinania tego w przypadku efektów przymocowanych na stałe do podłogi.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
AD.1 - wiesz co, srac na plytke i gniazdo, ale w najgorszym przypadku pierdolnie ci sama zlaczka. w sensie - zlamie sie i pol zostanie w gniezdzie, drugie pol w drugim efekcie.
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jedyna rada - wez na probe. Tak wsobie mozmy pierdolic rozne kocoboly, ale to jak to sie spisuje mozna ocenic badajac organoleptycznie. Jak mi osobiscie baardzo zalezalo by na zminimalizowaniu rozmiarow pedałborda to wszedl bym albo w to, albo zaopatrzyl bym sie w takie kable i mini big jacki łamane jakich uzywa Sikor bodajze(George l's)
No pain No gain !

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Jacki mozna kupic po 4 zlote w elektroniku i jakosc ich nie rozni sie od tych w efekcie to po 1, a po 2 to biorac na logike ze jak sie nie 'nadeptuje' na wtyczke, to jackowi nic sie nie stanie. I jakies mowienie o wibracjach itd... a co to ma do elektroniki? ona sie zawsze trzyma dobrze. Po to jest obudowa zeby sie nie zniszczyla i gadanie o amortyzjacji.... przeciez to jest jakis kit!

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Jedyna rada - wez na probe. Tak wsobie mozmy pierdolic rozne kocoboly, ale to jak to sie spisuje mozna ocenic badajac organoleptycznie.
Kiedys tez tak myslalem, ale pokombinowalem i sobie jednak darowalem.
Niewarte ryzyka IMO. Dlaczego?
Dodatkowy problem, o ktorym tutaj jeszcze nikt nie wspomnial, to taki, ze gnizda jack w efektach wcale nie musza byc rownolegle wzgledem siebie. A to oznacza, ze przy deptaniu efektu ten drugi, polaczony na stale jest "odrywany" od pedalboardu. Krotkie patche to jest to :)

A co do oszczcednosci miejsce to jest ona mniejsza niz sie na pierwszy rzut oka wydaej.
Wtyki katowe typu "pancake" pozwalaja zaoszczedzic praktycznie tyle samo miejsca,
a jak efekty maja gniazda w mocno oddalonych od siebie miejscach (bynajmniej nie wszystkie maja przeciez je w polowie obudowy), to i zwykle wytyki pozwalajac efekty ulozyc blisko siebie "na zakladke".


Cytuj
Jak mi osobiscie baardzo zalezalo by na zminimalizowaniu rozmiarow pedałborda to wszedl bym albo w to, albo zaopatrzyl bym sie w takie kable i mini big jacki łamane jakich uzywa Sikor bodajze(George l's)
A kysz! Nawet nie wpsominaj mi o tym ;)
Nie, nie uzywam, George L's, tylko wtyczek GLS Audio.
Jakosciowo zblizone do Switchcraftow, ale sprowadzane z USA ponad 3 razy tansze:


Mozna kupic w paczkach na ebay, albo bezposrednio tutaj:
http://www.speakerrepair.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=genem&Product_Code=32-232x20&Category_Code=
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jedyna rada - wez na probe. Tak wsobie mozmy pierdolic rozne kocoboly, ale to jak to sie spisuje mozna ocenic badajac organoleptycznie.
Kiedys tez tak myslalem, ale pokombinowalem i sobie jednak darowalem.
Niewarte ryzyka IMO. Dlaczego?
Dodatkowy problem, o ktorym tutaj jeszcze nikt nie wspomnial, to taki, ze gnizda jack w efektach wcale nie musza byc rownolegle wzgledem siebie. A to oznacza, ze przy deptaniu efektu ten drugi, polaczony na stale jest "odrywany" od pedalboardu. Krotkie patche to jest to :)

A co do oszczcednosci miejsce to jest ona mniejsza niz sie na pierwszy rzut oka wydaej.
Wtyki katowe typu "pancake" pozwalaja zaoszczedzic praktycznie tyle samo miejsca,
a jak efekty maja gniazda w mocno oddalonych od siebie miejscach (bynajmniej nie wszystkie maja przeciez je w polowie obudowy), to i zwykle wytyki pozwalajac efekty ulozyc blisko siebie "na zakladke".


Cytuj
Jak mi osobiscie baardzo zalezalo by na zminimalizowaniu rozmiarow pedałborda to wszedl bym albo w to, albo zaopatrzyl bym sie w takie kable i mini big jacki łamane jakich uzywa Sikor bodajze(George l's)
A kysz! Nawet nie wpsominaj mi o tym ;)
Nie, nie uzywam, George L's, tylko wtyczek GLS Audio.
Jakosciowo zblizone do Switchcraftow, ale sprowadzane z USA ponad 3 razy tansze:
( Obraz usunięty.)

Mozna kupic w paczkach na ebay, albo bezposrednio tutaj:
http://www.speakerrepair.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=genem&Product_Code=32-232x20&Category_Code=

AD1:

"Od tego są złączki 'mimośrodowe' które mają wtyczki na tarczy na różnych wysokościach."

Nie wiem jak to sie spisuje w boju ale chyba ktos musial o tym pomyslec projektujac te male ustrojstwa. Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.
W kazdym razie ja bym tego tak od razu nie skreslal.

AD2:
Z tymi dzordzami to chodzilo mi o kable, bo zdaje sie ze ta firma produkuje taki cieniutki model, idealny do takich zastosowan, przynajmniej z racji rozmiarow. No ale pamitam tez z drugiej strony ze Ty chyba fanem george l's nigdy za bardzo nie byles ;) Jakich jackow uzywasz nie pamietalem, ale chodzilo mi wlasnie o te ;)
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.

ekstremalny przypadek to efekt z wejsciami na gorze, a nie po bokach ;)
Łe tej.

Offline Tomek Martyniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 243
  • żartowałem przecież
Chłopaki dzięki serdeczne za pomoc!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!

Nie, nie uzywam, George L's, tylko wtyczek GLS Audio.
Jakosciowo zblizone do Switchcraftow, ale sprowadzane z USA ponad 3 razy tansze:
( Obraz usunięty.)

Mozna kupic w paczkach na ebay, albo bezposrednio tutaj:
http://www.speakerrepair.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=genem&Product_Code=32-232x20&Category_Code=

radzę tylko uważać na hóiowe podróby na allegro. kupiłem 10pak podobnych za 10zł, rozpierdzielają się po kilkudziesięciu włożeniach i wyjęciach (:>)
do widzenia.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.

ekstremalny przypadek to efekt z wejsciami na gorze, a nie po bokach ;)

Tyz prawda :) ale wtedy mozna zastosowac taktyke mieszana i do tego efektu zaladowac takie male lamane jacki z cienkim kabelkiem a do reszty te smieszne interconnectory. Opcji pare jest.
No pain No gain !

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
AD1:

"Od tego są złączki 'mimośrodowe' które mają wtyczki na tarczy na różnych wysokościach."

Nie wiem jak to sie spisuje w boju ale chyba ktos musial o tym pomyslec projektujac te male ustrojstwa. Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.
W kazdym razie ja bym tego tak od razu nie skreslal.
Nie, nie o to mi chodzilo, ze wejscia sa wzgledem siebie troche przesuniete, tylko o to, czy gniazda jack sa wzgledem siebie rownolegle zainstalowane (chodzi mi o os symetrii). Roznice moga byc niezauwazalne na pierwszy rzut oka, ale przy spieciu na sztywno zlaczka beda powstawaly napiecia.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
AD1:

"Od tego są złączki 'mimośrodowe' które mają wtyczki na tarczy na różnych wysokościach."

Nie wiem jak to sie spisuje w boju ale chyba ktos musial o tym pomyslec projektujac te male ustrojstwa. Jedynie zastanowil bym sie jak wygladaly by takie polaczone efekty w roznych miejscach, bo pewnie idealnie w linii prostej by to w podledze nie siedzialo w ekstremalnych przypadkach.
W kazdym razie ja bym tego tak od razu nie skreslal.
Nie, nie o to mi chodzilo, ze wejscia sa wzgledem siebie troche przesuniete, tylko o to, czy gniazda jack sa wzgledem siebie rownolegle zainstalowane (chodzi mi o os symetrii). Roznice moga byc niezauwazalne na pierwszy rzut oka, ale przy spieciu na sztywno zlaczka beda powstawaly napiecia.

No chyba ze tak, w takim wypadku rzeczywiscie lepiej spisywaly by sie kabelki.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2348 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2017, 14:02:14
wysłana przez king33
2 Odpowiedzi
1431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2011, 21:44:41
wysłana przez Thoth
7 Odpowiedzi
1530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 22:04:34
wysłana przez Artisth
0 Odpowiedzi
818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2015, 18:15:40
wysłana przez Br-Owca
0 Odpowiedzi
961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2015, 02:05:16
wysłana przez Ewolter