Autor Wątek: Allegro - wybór gitary  (Przeczytany 13833 razy)

Offline Nially

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Allegro - wybór gitary
« 20 Sie, 2015, 13:48:56 »
Witam serdecznie, wszystkich użytkowników. Jestem laikiem w sprawach gitarowych i dlatego chciałbym prosić Was, abyście wyrazili swoją opinię na temat tych trzech gitar. Wiem, że od gitar do 400 zł nie ma co wymagać, aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się brać jakąkolwiek z tych trzech gitar.

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-az-dwa-humbackery-special-edit-i5027617272.html

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-les-paul-akcesoria-2-kolory-i4996221447.html

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-signs-lp-wklejany-gryf-5kol-itd-i4786613847.html

Jeśli post zamieściłem w złym dziale proszę o przeniesienie dzięki :)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #1 20 Sie, 2015, 13:56:08 »
aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się brać jakąkolwiek z tych trzech gitar pokrak
Aczkolwiek NIE

Offline Nially

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #2 20 Sie, 2015, 13:59:47 »
Dlaczego, możesz uzasadnić swoja odpowiedz?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #3 20 Sie, 2015, 14:01:43 »
Za 400zl nie kupisz dobrej nowej gitary. To co wysłałeś to najtańszy szajs, który nawet nie wiadomo czy stroi ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #4 20 Sie, 2015, 14:03:56 »
za 400zł te lepiej brać używkę chociaż jak patrzę na Allegro to też szaleństwa nie ma.
Lepiej poczekać i dozbierać na coślepszego.

Albo kupić na Thomannie :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #5 20 Sie, 2015, 14:05:58 »
Jak już musi być lespol, to chociaż jakiś Vintage, albo Epiphone.

Offline Nially

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #6 20 Sie, 2015, 14:14:03 »
A ta za 400: http://allegro.pl/gitara-elektryczna-az-dwa-humbackery-special-edit-i5027617272.html też źle? Wiadomo, że za 400 to nic dobrego nie będzie, ale żeby stawiać swoje pierwsze kroki z gitarą może któraś się nada?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #7 20 Sie, 2015, 14:31:51 »
Czytaj ze zrozumieniem - nie

Wysłane z mojej lodówki


Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #8 20 Sie, 2015, 14:36:54 »
To wciąż jest szajs. Uwierz na słowo, jeśli to kupisz - będziesz się tylko męczył. Lepiej poczekaj  aż uda Ci się trochę dozbierać i kupisz sobie wtedy gitarę a nie wyrób gitaro podobny.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #9 20 Sie, 2015, 14:42:10 »
pierdolicie panowie. ja zaczynalem na gitarze presto i dawałem rade.
musi byc nowka? uzywke to moze dorwiesz w tej cenie jakiegos epi.
i always go full retard

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #10 20 Sie, 2015, 14:54:15 »
Ja zaczynałem wieki temu na kupionej za grosze w muzycznym gitarze "Aster". Ani to nie stroiło, ani za bardzo nie grało, między struny a gryf prawie nogę można było wsadzić. Potem była następna - już nie pamiętam nawet jej nazwy - i wiele się od poprzedniej nie różniła. Jakiś czas temu trzymałem u znajomego podobne budżetowe ścierwo, które kupił synowi do "nauki". Nie... No sorry, mam wstręt do takich rzeczy. Lepiej dozbierać parę groszy i wyłapać choćby jakąś używkę.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #11 20 Sie, 2015, 15:12:44 »
Cytuj
Jest to wysoki model Everplaya

xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #12 20 Sie, 2015, 15:32:55 »
Do 400zł można kupić używkę: Dean Vendetta, Jacksony, Washburn-y, Ibanez. Wg mnie będą to dobre gitary na start. Mogę ci tylko polecić, szukanie z cierpliwością na allegro.pl oraz olx.pl. Powodzenia.

Orange

  • Gość
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #13 20 Sie, 2015, 16:27:47 »
O taki washburn mogę polecić

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #14 20 Sie, 2015, 16:32:03 »
Kolego na allegro znalazłem szybko takie oto instrumenty:

http://allegro.pl/gitara-mayones-przewodnik-seymour-dancan-krakow-i5611050561.html#thumb/1 (i to jedyne co na pewno zagra)

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-ibanez-gio-n427-i5610204067.html
http://allegro.pl/ibanez-grga-21-bkn-ladna-gitara-elektryczna-okazja-i5612569105.html


Każda z tych gitar jest zdecydowanie lepsza od tego co podałeś. Nie upieraj się na LP, bo musiałbyś wydać 2x tyle, by kupić coś co choć trochę będzie naśladować gitarę tego typu, a 3x by jeszcze to brzmiało ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #15 20 Sie, 2015, 21:07:51 »
Witajcie. Zarejestrowałem sie tutaj ponieważ gitarzysci.pl pomału umiera, a myślę że jestem w stanie komuś pomóc a i od kogoś potrzebować pomocy :)

A więc.  Co do gitary do 400 zł. W grę wchodzą według mnie tylko gitary używane. Nowymi w tej cenie nie ma sensu zawracać sobie głowy. Les Paul.. Czegokolwiek o kontrukcji typu LP raczej nie dorwiesz, bo albo będzie z innego rodzaju drewna, albo z jakimiś innymi modyfikacjami, jednak sam kształt jest w jakimś stopniu osiągalny.

W tych pieniądzach rozejrzał bym się na OLX za takimi instrumentami jak :
Washburn WI14, WIN14, WI15, WIN15 - kształt podobny do LP, oraz w drugim przypadku takie wariacje typu LP. Wiosła nadają sie dla początkujących gitarzystów. Nie są to wiosła jakości zajebistej, jednak z taką gitarą smiało można zaczynać przygodę. Miałem WI14, jedyne co w tej gitarze było słabe to progi, oczywiście dało sie grać ale dosyć szybko się zużywały. Natomiast klucze dosyć dobrze spełniały swoje zadanie, przetworniki tez nie były złe, mostek umożliwiał w miarę precyzyjną regulację menzury. Ogólnie polecam.

Oprócz tego Epiphony.. LP100 w tej cenie - brać- nie jest to rewelacyjny instrument, jednak stoi 1/5 półki wyżej od Washburnów. Tutaj znów klucze, robią co mają robić jednak w porównaniu do Washów jakby krócej ten strój trzymaja. Z ustawieniem menzury to jest akurat loteria, chociaz nie widziałem mostka w tych gitarach który kompletnie by to uniemożliwiał. Bo choć dąży się do perfekcji to jednak takie minimalnie odstrojenie na 12 progu nie powoduje nic złego, o ile gitara stroi na pustych strunach i na prograch.

Corty Zenoxy Z42 - to już takie.. Wiosła które przypominają mi nieco kształtem jakieś kombinacje z PRS, do tego częśc modeli ma pickupy aktywne. Jest to ciekawa sprawa, Corty ogólnie nie są złymi gitarami i na początek jak najbardziej, tak samo jak i modele CR50 i 100 z czego ten pierwszy minimalnie słabszy od EPI LP100.

Ostatnia moja propozycja w miarę sensowna która na ten moment przychodzi mi do głowy to LTD serii EC10 czy też 50. To już troszkę bardziej "metalowe" gitary, gryfy w stosunku do kopii LP są nieco szybsze, cutaway bardziej agresywny. Również są to gitary które można śmiało brać i sam czekam na okazję aby kupić EC50 w bardzo okazyjnej cenie, nawet po to aby mieć wiosło na jakieś wyjazdy czy do zabawy strojami.

Jeśli chodzi o inne kształty to rozglądałbym sie też za Coratmi X1, X2, Kataną KX5, Dean Vendetta 1.0, Vendetta XM - to wszystko są dobre superstraty bardziej do metalu, oczywiście mostek wymaga blokady bo floydy w tej cenie nie nadają sie do prawie niczego :)

I gitara która polecam chyba najbardziej - EPI G310 - SG, jakość wykonania nieco lepsza od LP100 a często można znaleźć je w niższej cenie.

Ogólnie przed zakupem skompletuj jak najwiecej zdjęc , całej gitary, progów, kluczy, elektroniki, każde obicie itp. Negocjuj ceny - oczywiście w granicach rozsądku, i szukaj też np aukcji w której do gitary ktoś dodaje czy to kabel, czy to futerał czy... starą babę :)

Myślę że w jakiś sposób pomogłem :) 

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #16 20 Sie, 2015, 21:59:02 »
Joł chłopaki! Cieszę się, że możemy pomóc i uznaliście nas za sensowne forum, ale pamiętajcie proszę, że ten kawałek sieci jest obsadzony ludźmi z dużym ego i strojącymi się w paśmie zarezerwowanym dla basu w normalnych kapelach. Just sayin' ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #17 20 Sie, 2015, 22:27:05 »
A Leon jak zwykle ciągle tylko o sobie...

Mój pierwszy elektryk kosztował mnie 350 zł. Washburn stratocaster. Miał krzywo spasowanego humba, a poza tym bez zarzutów. Ibaneza w tej cenie nie znajdziesz. Epipona czy Ltd też nie. Deana, Jacksona również nie. No chyba że masz anielską cierpliwość, dużo szczęścia i rok czasu na poszukiwania. Moim zdaniem Washburn ewentualnie Cort. I to chyba koniec listy.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Nially

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #18 20 Sie, 2015, 22:39:45 »
Dzięki wielkie za wszystkie porady :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #19 20 Sie, 2015, 23:06:23 »
Ibaneza w tej cenie nie znajdziesz.

Znalazłem powyżej dwa, i oba dość znośne na tle konkurencji.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #20 20 Sie, 2015, 23:10:02 »
Kiedyś za 400 pln kupiłem flame bell 2 z pokrowcem i exarem jakimś, a za 600 exg7 z kejsem i wymienionymi pickupami. Da sie tanio wyrwać fajne wiosła, trzeba mieć jedynie w chuj szczęścia i cierpliwości. Jak kolega nie będzie działał pochopnie i napalał sie na byle paździerz, to cos sie znajdzie :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #21 21 Sie, 2015, 11:55:36 »
Ibaneza w tej cenie nie znajdziesz.

Znalazłem powyżej dwa, i oba dość znośne na tle konkurencji.

Przejrzałem i faktycznie może brać jednego z tych dwóch.
Z tym, że tej z loombardu nie polecam brać w ciemno ze względu na sprzedającego...

Kiedyś za 400 pln kupiłem flame bell 2 z pokrowcem i exarem jakimś, a za 600 exg7 z kejsem i wymienionymi pickupami. Da sie tanio wyrwać fajne wiosła, trzeba mieć jedynie w chuj szczęścia i cierpliwości. Jak kolega nie będzie działał pochopnie i napalał sie na byle paździerz, to cos sie znajdzie :)

z tym płomieniem to Ci się udało
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2015, 11:57:19 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #22 22 Sie, 2015, 08:11:47 »
Dołóż 150zł i kup sobie Yamahę Pacificę 112, czasami się trafiają w takich cenach na allegro a to już jest coś co można określić gitarą. Zasadniczo za sześć stówek już można coś sensownego znaleźć na początek.

EDIT: Drugi argument, że później sprzedasz to bez straty i dozbierasz do czegoś fajniejszego jak już będziesz miał szerszy ogląd. To co zaproponowałeś, będziesz musiał później spalić w piecu.
« Ostatnia zmiana: 22 Sie, 2015, 08:13:58 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #23 22 Sie, 2015, 09:41:59 »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2007, 09:03:18
wysłana przez Kaar
Wybor sluchawek

Zaczęty przez Pan Sinner « 1 2 3 4 5 » Hardware

104 Odpowiedzi
67554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 19:20:08
wysłana przez Tolein
45 Odpowiedzi
27679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 17:07:52
wysłana przez wuj Bat
18 Odpowiedzi
10213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
3580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2018, 12:37:21
wysłana przez chronix1