Autor Wątek: Funkcja 'Hold' w multiefektach?  (Przeczytany 5210 razy)

Offline yaguar

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Funkcja 'Hold' w multiefektach?
« 28 Gru, 2008, 20:45:25 »
Witam wszystkich!

Chciałem się dowiedzieć czy w jakimś multiefekcie za rozsądną cenę (do 500-600zeta) jest dostępny Hold mode, funkcja niekończących się powtórzeń. Żal wydawać kilka stówek na Delay'a Bossa czy Digitecha dla tej funkcji :P.

Zamarzył mi się ten efekt po zobaczeniu takich tematów ;):




Pozdrawiam.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To jest bardziej looper niż nie kończący się delay.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
teoretycznie w digitechu rp50/80 jest takie coś...z tym ze nie wiem czy jest niekończące się, chyba się w końcu kończy. Z tańszych rzeczy to taki efekt: pl.tl/2-.-REBOTE-DELAY-2-.-5.htm%3FPHPSESSID%3Df605ca7b93b150dc6990dd8786832ff1+rebote+delay&hl=pl&ct=clnk&cd=3&gl=pl&lr=lang_pl" class="bbc_link" target="_blank" rel="noopener noreferrer">http://209.85.135.132/search?q=cache:6DN5_Yan_OwJ:mojeefektygitarowe. pl.tl/2-.-REBOTE-DELAY-2-.-5.htm%3FPHPSESSID%3Df605ca7b93b150dc6990dd8786832ff1+rebote+delay&hl=pl&ct=clnk&cd=3&gl=pl&lr=lang_pl (stronka jest z archiwum, bo koles nie ma juz jej na stronie). W tym delayu wymieniajac jedną rzecz możesz mieć nieskończona liczbe powtórzeń, a cena efektu to ok 100 zł (bo zależy czy z obudową czy nie) Pytaj tego kolesia czy jeszcze robi tego delaya i za ile.
Na tej stronce http://www.tonepad.com/project.asp?id=51 jak klikniesz w build reports to z tego co pamiętam ktoś pisał co trza konkretnie zmienić i na jaki parametr
B ( o ) ( o ) B S

Offline yaguar

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
To jest bardziej looper niż nie kończący się delay.

No faktycznie, w pierwszym linku kobitka chyba ma procesor Akai Headhush E2 pod mikrofonem, ale z Delaya Bossa też korzysta 8).

Zadowoliłby mnie Boss RC-2 Loop Station - maksymalny czas nagrywania 16 minut i nieskończona ilość nakładek + automat perkusyjny. Ale tani nie jest (ponad 600zl) :-\.

Powiedzcie mi jaki jest całkowity czas nagrywania i ilość nakładek w Bossie DD-3 Digital Delay.

g-zs, raczej pójde na łatwiznę i kupię gotowca w sklepie ;), ale dzięki za radę.

teoretycznie w digitechu rp50/80 jest takie coś...z tym ze nie wiem czy jest niekończące się, chyba się w końcu kończy.

W opisie produktu nie doczytałem się czy jest ta funkcja. Może ktoś z posiadaczy rp50/80 się wypowie.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
TimeFactor Eventida ma ta funkcje, na portalu jest test pewnego zajebistego redaktora, jeno cena nie ta niestety

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
teoretycznie w digitechu rp50/80 jest takie coś...z tym ze nie wiem czy jest niekończące się, chyba się w końcu kończy.

W opisie produktu nie doczytałem się czy jest ta funkcja. Może ktoś z posiadaczy rp50/80 się wypowie.

no mam go, dlatego mówie. Z tym że jest to jednak bardziej 2sekundowy loop dzialający na zasadzie że zapamiętuje grany przez Ciebie riff A (trwający do 2 sekund) a potem wszystko kolejne co będziesz grał się nakłada na tamto i tak w kółko. Fajne jazdy można klecić. A ile trwa to nie jestem w stanie powiedzieć, bo mimo że od czasu do czasu używam, to jeszcze nie sprawdzałem jego długości.

A tego kolesia poleciłem ze względu że jest naprawde bardzo tani a efekt brzmi mocno świetnie (masa próbek na yt robiona wg tego schematu)
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2008, 16:19:02 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Powiedzcie mi jaki jest całkowity czas nagrywania i ilość nakładek w Bossie DD-3 Digital Delay.
DD-3 nie działa jak looper, nie ma w nim czegoś takiego jak nagrywanie i odtwarzanie. Czas nagrywania to czas delaya jaki ustawisz, nie pamiętam ile jest max-800ms? Jak Ci się skończy, to następne "warstwy" się nakładają. W ogóle nie ma takiej funkcji, żeby odtwarzać i nagrywać-jeśli już w ogóle "nagrasz" riff, to grając następne dźwięki będziesz je nakładał na ten riff i całość się będzie powtarzać.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
W bossie DD-20 mam wbudowany looper do 23 sekund sciezka. Tyle że max 2 scieżki.....to w końcu delay a nie looper. Opcja nazywa się w nim "SOS" i własciwie glównie dla niej kupiłem ten delay.

Offline yaguar

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
jest to jednak bardziej 2sekundowy loop dzialający na zasadzie że zapamiętuje grany przez Ciebie riff A (trwający do 2 sekund)

Trochę mało te 2 sekundy, ale dobre i to ;).

domas, masz na myśli taki efekt jak tutaj w 5m 54s ? - lipnie to brzmi.

Ale z tego co wyczytałem to już W Bossie DD-6 funkcja HOLD pozwala nagrać maksymalnie 5,2 sekundy, a DD-7 chyba 40 sekund - 1m 33s

Ten Boss DD-20 też konkretny pedał (i kasa też konkretna :-\).

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
a DD-7 chyba 40 sekund - 1m 33s

Ten Boss DD-20 też konkretny pedał (i kasa też konkretna :-\).

1 DD-7 chyba razem wszystko 40sek nie ?
2 No dd-20 imo warto kasy ;) Wymieniłem Multi na niego bo nim robię przestrzeń wystarczającą

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
yaguar: miałem coś innego na myśli-jak się na hold naciśnie i puści, ale tak też lipa trochę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 17:29:37
wysłana przez Jakub_Z.
17 Odpowiedzi
2750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2014, 18:22:24
wysłana przez superbowl