Autor Wątek: Sensowny laptok  (Przeczytany 10680 razy)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Sensowny laptok
« 10 Sie, 2015, 13:17:31 »
Gut mornink ewrybadzy.
Planuje w najbliższym czasie zmienić lapka na coś nie zacinającego się podczas odpalania jutuba w hd :D korzystając z okazji, spróbowałbym także cuś se ponagrywać sam, wiec musi być tak żeby dało się robić voo doo i nagrywać covery comy bez problemów technicznych. Jako iż jestem technologicznym ignorantem i za chuj nie znam się na temacie uprzejmie prosze o wasze wsparcie - co można śmiało postawić na biurku a co nadaje się tylko do zalania poranną kawą ? Poważnie rozważam mac`a bo IOS bardzo mi się podobie, ale troche odrzuca mie specka która nawet mnie w tej kasie wydaje się przeciętna. Łot du ju fink ?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #1 10 Sie, 2015, 13:31:53 »
Poważnie rozważam mac`a bo IOS bardzo mi się podobie,
ios jest na routerach cisco albo ew na telefonach apple'a. na mac'ach jest osx.
know your shit!
w tej kasie
jakiej kasie?
i always go full retard

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #2 10 Sie, 2015, 13:44:30 »
Poważnie rozważam mac`a bo IOS bardzo mi się podobie,
ios jest na routerach cisco albo ew na telefonach apple'a. na mac'ach jest osx.
know your shit!
w tej kasie
jakiej kasie?



+- 4k
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2015, 13:47:53 wysłana przez Maciek »

Offline farel

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #3 10 Sie, 2015, 19:42:30 »
jeśli jesteś technologicznym ignorantem, to szukaj MacBooka. za +-4k masz i5, 8gb ramu i SSD. ja działam na modelu late-2008 (C2D, 4gb ram) i łyka wszelkie nagrywki bez zająknięcia, w tym też projekty z samych AU (via wszystkie biblioteki do Kontakta).

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #4 10 Sie, 2015, 19:55:20 »
Nie trzeba byc technicznym ignorantem, zeby wybrac macbooka pro. To sa na serio zajebiste laptopy, mnostwo sie ich uzywa w biznesie (od grafikow, po software dev, na muzykach oczywiscie konczac). Jak masz mozliwosc, to przejdz sie do iSpotu, czy innego komputerowego, gdzie mozna sie nimi pobawic. Jak chcesz cos na Windowsie, to polecam, oprocz Macbooka Pro ;) cos ze stajni Lenovo, tylko biznesowy model. Jakis Thinkpad serii T albo X. To sa maszyny nie do zajechania. Nie polecam zadnych Samsungow, czy tez Acerow i Asusow.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #5 10 Sie, 2015, 20:04:07 »
Bawiłem się air'er i był zajebiscie przyjemny co też skłania mnie w jego stronę ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #6 10 Sie, 2015, 20:32:07 »
Air jest zajebistym sprzetem, chociaz do duzych sesji, to moze byc odrobine za malo mocy. No i dysk zewnetrzny w przypadku robienia muzy, to mus.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #7 10 Sie, 2015, 23:37:10 »
dozbieraj i kup lampe

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #8 11 Sie, 2015, 10:16:20 »
dozbieraj i kup lampe

No i będzie banik

Ja polecam lenovo, serię T albo W
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #9 11 Sie, 2015, 10:57:25 »
+1 do lenovo - ideapad, thinkpad. Zwłaszcza te drugie są po prostu pancerne i nie do zajechania.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #10 11 Sie, 2015, 11:31:16 »
To prawda, seria T od Lenovo jest absolutnie nie do zarzniecia. W pracy od lat uzywamy wlasnie serii T i X, laptopy lataja w delegacje po Afrykach, Haiti, Afganistany, Pakistany i inne najchujowsze miejsca na swiecie i nic ich nie rusza. Jak chcesz po "taniosci", to jakis uzywany T420 albo T420s (jest cienszy niz 420, nie ma DVD i ogolnie fajniejszy jest).

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #11 11 Sie, 2015, 11:32:36 »
Heheszki :) Ja nie polecam Lenovo bo popsuł się. Po 2ch miesiącach w serwisie stwierdzili, że nie dadzą rady wymienić matrycy i oddali mi hajs. Niby spoko, ale czekałem 3 miesiące bez laptopa na info od serwisu, a serwis nie wiedział co się dzieje z moim lapkiem...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #12 11 Sie, 2015, 11:34:35 »
Z jakiej serii miałeś tego lenovo? Ja mam ThinkPada T430 już ponad 2 lata i zero zastrzeżeń, a serwis z tego co pamietam "next business day".

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #13 11 Sie, 2015, 11:46:21 »
Nie ma co patrzec na inne Lenovo ponizej serii T i X (T i X to w zasadzie takie same lapki, tylko X jest mniejsze i bardziej mobilne).

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #14 11 Sie, 2015, 13:24:50 »
Musze gdzieś na żywo obadać te lenovo o których mówicie, bo mój ojciec posiada jakiegoś i jego klawiatura jest dla mnie wybitnie wkurwiająca przez co odrzucają mnie trochę ich wyroby ;D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #15 11 Sie, 2015, 16:12:22 »
To był Ideapad. Teraz mam Della Inspirona 5547 i jedyne co w nim jest słabe to klawiatura, która się ugina pod palcami :D Reszta zdecydowanie na plus.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #16 11 Sie, 2015, 18:04:24 »
Polecam mocno lenovo, mam y580 w wersji i3, 4GB ramu i w 720p dalej ciągnie wieśka 3 na średnich bez zwiechy, mimo, że w maju mu 2 latka minęły, a kosztował 2600+ 350 ssd256 potem. Szczerze odradzam HP za marne podzespoły w stosunku do ceny.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #17 12 Sie, 2015, 01:41:39 »
T420 here z dyskiem ssd - chodzi jak marzenie ;)

e: ale nie do muzyki, tylko do rysowania :<
muzycznie to nie wiem
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2015, 02:11:39 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #18 12 Sie, 2015, 07:13:59 »
Ja od lat używam HP Elitebook i nigdy mnie nie zawiódł, ale to musiałbyś dołożyć do tych 4k.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #19 12 Sie, 2015, 10:16:23 »
T420 here z dyskiem ssd - chodzi jak marzenie ;)

e: ale nie do muzyki, tylko do rysowania :<
muzycznie to nie wiem
Do muzy tez da rade. Ja na swoim starym T400 (bez SSD, z 2gb RAM) nagrywalem proby, cztery slady na raz. Bez zajakniecia.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #20 12 Sie, 2015, 12:44:45 »
Panowie a ma ktoś  jakieś doświadczenie z dellem xps ? internety dość dobrze się o tym wypowiadają

Jeszcze zastanawia mnie czy zamiast iść w coś lekkiego, nie wziac czegos odrobine mniej mobilnego, a z lepsza specką - bardzo duży przeskok bedzie w porównaniu do tych ultrabookow przy "normalnym" lapku z lepsiejszą grafiką itp ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #21 12 Sie, 2015, 13:25:52 »
Panowie a ma ktoś  jakieś doświadczenie z dellem xps ? internety dość dobrze się o tym wypowiadają

Jeszcze zastanawia mnie czy zamiast iść w coś lekkiego, nie wziac czegos odrobine mniej mobilnego, a z lepsza specką - bardzo duży przeskok bedzie w porównaniu do tych ultrabookow przy "normalnym" lapku z lepsiejszą grafiką itp ?

Jeżeli robisz cokolwiek z grafiką (projektowanie, gry, obróbka filmów, etc), lub co pozwala przerzucić obliczenia z cpu na gpu (niektóre programy laboratoryjne, pomiarowe, wszelakie modelowanie), to tak. W przeciwnym razie średnio ;) to tak odnośnie ultrabook/normalny lapek.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #22 13 Sie, 2015, 00:17:41 »
Dobry topic, też muszę sobie cosik kupić. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #23 13 Sie, 2015, 03:56:00 »
Dominacja Macintoshy na rynku produkcji muzyki nie wzięła się znikąd. ;) Ale niedawno ktoś mi opowiadał, że są równie stabilne Linuxy przeznaczone do produkcji muzyki, co Mac OS, a wiadomo, że to ulga dla portfela przy polskich cenach jabłek.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #24 13 Sie, 2015, 10:59:41 »
No ziela sie stad, ze na OS X nie masz wyskakujacych chmurek, komunikatow, aktualizacji wymuszajacych restart bo tak i chuja z tym zrobisz (hello Windows 7), konfliktow karty sieciowej z dzwiekowka na USB i innych tego typu rzeczy. Nie znaczy to oczywiscie, ze systemu nie da sie wykrzaczyc. Da ale to jest bez porownania rzadsze. No ale to tez dzieki temu, ze w Jablkach nie trzeba sie bawic w instalowanie sterownikow i konfigurowanie systemu zeby ze sprzetem dzialal. To troche jak konsola do gier. No dziala po prostu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Doradźcie sensowny reverb

Zaczęty przez sebasw « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
11563 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 22:57:44
wysłana przez Luc
2 Odpowiedzi
1481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2014, 21:18:22
wysłana przez Stachu