Autor Wątek: [NGD] Avernus SC 7 baritone  (Przeczytany 26570 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
[NGD] Avernus SC 7 baritone
« 06 Sie, 2015, 13:54:38 »
O historii powstania tego wiosła, mógłbym się naprawdę długo rozpisywać- trwała ona bowiem od pierwszego konceptu około 4 lat. Mało brakowało, że po drodze stało by się kolejnym Mayo, albo Skervesenem, niemniej jednak, ostatecznie zmotywowało mnie do tego, żeby poszukać własnych rozwiązań.

Pozostawiając wątek histeryczny za sobą, przejdźmy do tego, co tygryski lubią najbardziej.



























O brzmieniu nie będę się rozpisywał, bo nie jestem obiektywny w temacie tej gitary, ale kilka osób miało możliwość ograć i skarg nie było, może się podzielą opinią ;)

Specka:
- 7 string, 27" scale, 27 high durability stainles steel frets
- single piece ovangkol neck with carbon rods
- purpleheart fretboard with maple inlays
- single piece black limba body
- jatoba with brass nut for optimal sound and durability
- Hipshot fixed bridge, grip- lock tuners and knobs
- Dunlop straplocks
- Bare Knuckle Pickups Supermassive HSP-90
- BKP custom CTS 550k pots & Jensen 15 nF capacitor
- Switchcraft jack socket
- burner switch

Gdyby ktoś chciał nakarmić lajkiem i obserwować, co nowego, zapraszam:
http://www.facebook.com/AvernusGuitars

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #1 06 Sie, 2015, 13:57:31 »
Bardzo ładna! Grałbym! Co robią te pstryczki?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #2 06 Sie, 2015, 13:59:59 »
Pewne rozwiązania już skądś jakby znam ;) Ale poza tym to naprawdę gratulacje, bo pięknie Ci wyszła, jakbyś zapodał jakieś próbki to w ogóle byłby miód orzeszki :)

Wysłane z mojej lodówki


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #3 06 Sie, 2015, 14:03:41 »
Wczoraj miałem okazję ograć i mimo, jak zwykle z mojej strony, sceptycznego podejścia, okazało się, że wiosło znakomicie się broni, choć w moim odczuciu nie jest to uniwersalny instrument, a raczej rock/metal maszyna, co zresztą udowodniła w krótkiej nagrywce. Supermassive wywarł na mnie ultra pozytywne wrażenie, do tego sama gitara jest bardzo wygodna manualnie (choć może na to nie wygląda), gra się na niej tak dobrze, że dopiero po dłuższej chwili @lwronk uświadomił mnie, że to baryton. Jedynie drewno podstrunicy wywołało w mnie mieszane uczucia, flażolety brzmią zupełnie inaczej niż na innych, jednak wcale nie musi to być wada.

Reasumując, bardzo dobry instrument wart swojej ceny.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #4 06 Sie, 2015, 14:04:17 »
i tak właśnie powinieneś zacząć swoją obecność manufaktury na tym forum.
Ładne zdjęcia, ładna gitara, ładna specka. Powiedz jeszcze że cena jest ładna i będzie git :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #5 06 Sie, 2015, 14:04:54 »
Jedyne do czego ja mógłbym się dojebać to ten moment łączenia gryfu z korpusem. Albo za dużo progów, albo zbyt jak dla mnie głęboko siedzi, chyba kiepsko z dostępem do nich? No i wygląda tak średnio... Chociaż co ja się tam wypowiadam, jestem tylko nędznym fagzem.

Ale tak to wyjebongo, znacznie lepiej od tego naleśnika co żeś ostatnio nam sprezentował ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #6 06 Sie, 2015, 14:10:36 »
No kochany, bardzo ładne materiały wyrwałeś ! Teraz to to wygląda.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #7 06 Sie, 2015, 14:11:01 »
Bardzo ładna! Grałbym! Co robią te pstryczki?

Jeden odcina vol i tone, drugi będzie robił symulację necka, jak już wymyślę, jak to polutować.

Jedyne do czego ja mógłbym się dojebać to ten moment łączenia gryfu z korpusem. Albo za dużo progów, albo zbyt jak dla mnie głęboko siedzi, chyba kiepsko z dostępem do nich? No i wygląda tak średnio... Chociaż co ja się tam wypowiadam, jestem tylko nędznym fagzem.

Ale tak to wyjebongo, znacznie lepiej od tego naleśnika co żeś ostatnio nam sprezentował ;)

Te 27 progów pełni funkcję ozdobną, żeby móc wpuścić głębiej set-in'a ze względów brzmieniowych. Dostęp jest wygodny do 24 progu, wersje produkcyjne będą miały 22 progi, więc nie chciałem psuć kształtu tylko po to, żeby mieć lepszy dostęp do progów, z których i tak nie korzystam ;)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #8 06 Sie, 2015, 14:15:10 »
Ale tak bez odliczanki ?
 
Spoiler

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #9 06 Sie, 2015, 14:18:10 »
konkurencja dla Ibaneza AX7 :P
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #10 06 Sie, 2015, 14:18:27 »


będzie robił symulację necka, jak już wymyślę,





Te 27 progów pełni funkcję ozdobną, z których i tak nie korzystam ;)

Jakies takie mizerne to wytłumaczenie i progi nie obkrągłe i jeden pickupek  :-\
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #11 06 Sie, 2015, 14:19:17 »
Te 27 progów pełni funkcję ozdobną, żeby móc wpuścić głębiej set-in'a ze względów brzmieniowych. Dostęp jest wygodny do 24 progu, wersje produkcyjne będą miały 22 progi, więc nie chciałem psuć kształtu tylko po to, żeby mieć lepszy dostęp do progów, z których i tak nie korzystam ;)

Myślę, że można to rozwiązać robiąc "łódkę" za 24 czy 22 progiem, taką jak wczoraj widziałeś w moim SR800. I estetycznie i "bardziej set-in".
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #12 06 Sie, 2015, 14:29:50 »
Zdecydowanie lepiej niż ostatnio!  ;) :tak: To co mi się nie podoba to słaby dostęp do wysokich pozycji (24 próg, o 27 nawet nie wspominając) i dziwi mnie, że tyle marek na świecie ma to w dupie. To zawsze podobało mi się w wiosłach Kameckiego, że każdy instrument ma swobodny dostęp do ostatniego progu.
Poza tym całkiem przyjemne wiosło, trochę jak w mydle rzeźbione ale fajne. Czekam na próbki :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2015, 14:31:41 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #13 06 Sie, 2015, 14:32:05 »
Ja też pozwolę sobie skrobnąć trzy słowa, bo podobnie jak Stivo - ograłem ją już i mogę powiedzieć nieco więcej niż pokazują fotki.

Po pierwsze - w sumie nie zgodzę się że nie jest uniwersalna - jest przede wszystkim charakterna i jak ktoś ma wyobraźnię, to ten charakter może wpasować w naprawdę szerokie spektrum gatunków. Ja może jakimś autorytetem w kwestii brzmienia z łapy nie jestem, ale jak Zorro ją wziął w łapy to zrobił przekrój przez całą możliwą do wyobrażenia rockerkę, od lżejszych do cięższych rzeczy i brzmiało to znakomicie. To co ja z niej ukręcałem do mojego lżejszego prog rocka też by siedziało, a przecież - podobno jest to wiosło do spuszczania srogiego wpierdolu na lowtuningach? Co zresztą z tego co słyszałem też powinno robić lepiej niż znakomicie.

Pomimo tego że siedzi tam P90 to na przesterach jest to wiosło mocarne, nie tracąc jednocześnie ataku. Jest wyraźne i czytelne, nie kuje górką w uszy, ale też nie jest zmulone w dole. Bardzo selektywne i z powerem na przesterkach, ale do tego nas BKP przyzwyczaiło. Ale jak skręcamy gain, pojawia nam się z kolei bardzo charakterne brzmienie które świetnie by leżało w okolicach blues rocka.

Oprócz tego, warto wspomnieć o ergonomii - wiosło z solidnym gryfem i korpusem z barytonową menzurą i waży... 3.2 kg? Popraw mnie Łukasz jeśli się mylę :)

Jeśli chodzi o design - to przesunął bym tam parę punktów z konturu korpusu, ale... jest znacznie lepiej niż ostatnio i taką gitę mógłbym już mieć :)

Poza tym warto wspomnieć o szczegółach, które są na pierwszy rzut oka może nieoczywiste - jeśli nie liczymy siodełka i klapki od cavity to w tym wiośle są 3 kawałki drewna - korpus, gryf, podstrunnica :) Wszystko to monolity.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #14 06 Sie, 2015, 14:45:17 »
Tylko na tym forum pojawi się ta próbka, sorry, że tak z dupy, ale szybko to nagrywaliśmy, bo czas naglił, ale coś tam słychać:

https://www.dropbox.com/s/bd9cxi0tcf3l4mx/Nailed.mp3?dl=0

Proszę tego nigdzie nie udostępniać, ok?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #15 06 Sie, 2015, 14:50:05 »
W porównaniu do tego strata, którego kiedyś wstawiałeś, lata świetlne lepszy design, a do tego fajne drewno. Grałbym ever.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #16 06 Sie, 2015, 14:51:02 »
Słychać barytonga i tutaj całkiem ładne "ziarno" to ma... niestety ;)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #17 06 Sie, 2015, 15:46:36 »
No, no, piknie i się chopaki z sevenstringa nie mogo już śmiać :P

Chce ograć :)
.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #18 06 Sie, 2015, 15:46:51 »
Fajna gitara. Moglbym nawet i grac na takiej, chociaz pewnie wolalbym 6 niz 7 strun. Ladny design, fajne drewno. Dobrze to wyglada. Brakuje neckowego pickupu ale poza tym jest dobrze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #19 06 Sie, 2015, 15:58:21 »
A i taka rada na przyszłość - moim zdaniem logo bliżej pręta byłoby bardziej estetyczne :) Jest naprawdę BARDZO FCHUJ spoko jeśli chodzi o wygląd, serio :) Lodówka nie ukazała wszystkich szczegółów więc chciałem nadmienić ten jeden ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #20 06 Sie, 2015, 16:09:54 »
A i taka rada na przyszłość - moim zdaniem logo bliżej pręta byłoby bardziej estetyczne :) Jest naprawdę BARDZO FCHUJ spoko jeśli chodzi o wygląd, serio :) Lodówka nie ukazała wszystkich szczegółów więc chciałem nadmienić ten jeden ;)

Moja rada na przyszłośc : nie dawać rad na przyszłośc, gdyż albowiem, "jednemu córka a drugiemu teściowa" :P

To już jest taki "piard", który totalnie nic nie zmienia, ze nie warto fogle sie zagłebiać. Logo jest widoczne nic nie przysłania a czy bedzie 5mm w te czy wefte to pies to trącał. Zwróć jeszcze uwagę ze nie ma płytki przykrywającej pret. Nie wiem jakie jest założenie ale wiem ze jeden klyent nie bedzie chciał a dwóch tak i już się zmieni perspektywa paczania na logo. I co bedziesz robił osobne główki dla tych z płytką i tych bez ? Bo przeca logo jest frezowane i wklejone z innego materiału, o ile sie nie mylę.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2015, 16:15:09 wysłana przez commelina »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #21 06 Sie, 2015, 16:12:16 »
No ale taka jest MOJA rada Jarku :D Wątpię żeby jakkolwiek zostało to wzięte pod uwagę ale moim zdaniem byłoby lepiej troszkę niżej umieszczone z racji umieszczenia kluczy ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #22 06 Sie, 2015, 16:17:04 »
Zapomniałem ze internet nie może sie mylić :P

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #23 06 Sie, 2015, 16:27:33 »
A więc znasz moją tajną tożsamość ;__;

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #24 06 Sie, 2015, 16:31:43 »
No i ta już się prezentuje fpyte ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
17226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2012, 11:53:04
wysłana przez Jakub_Z.
180 Odpowiedzi
50082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
172 Odpowiedzi
68597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2017, 00:29:51
wysłana przez lwronk
11 Odpowiedzi
5121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 12:54:36
wysłana przez satarello
4 Odpowiedzi
8309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2017, 08:18:50
wysłana przez lwronk