Autor Wątek: petla efektow jako regulowany boost  (Przeczytany 3613 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
petla efektow jako regulowany boost
« 21 Gru, 2008, 12:09:38 »
niech mi ktos powie czy dobrze mysle ;)

1. mam wzmak z petla efektow odpalana z buta, z regulowanymi poziomami send/return
1a. nie mam zamiaru uzywac w niej efektow
2. lacze wejscie i wyjscie krotkim efektowym kabelkiem
3. ustawiam sobie wysoki poziom return...

4. ... mam boost na solowki i praktycznie trzeci kanal do dyspozycji?

wydaje mi sie tak proste ze to by bylo az zbyt proste.
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Działa. Robiłem tak :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
niach, cudownie ;D
Łe tej.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
dziala dziala, mnie osobiscie wkurwia regulacja glosnosci petli :D ale czasem sie przydaje..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
dobra, skoro juz zaczalem zadawac banalne pytania a propos petli to bede kontunuowac.

czy w momencie kiedy poziomy send i return mam ustawione na 1 (minimum) petla jest wyciszona do zera, czy po prostu jak wypuszcza tak wpuszcza spowrotem sygnal (nic nie podbija)? czy raczej jest jak w efektach, tzn. gdzies tam w zakresie dzialania potencjometru lezy poziom zero, ponizej jest ciszej a powyzej jest glosniej? a moze to od wzmachola zalezy?

kurde, jestem matol, tyle lat siedze w temacie i NIGDY takie zastosowanie petli nie wpadlo mi do glowy :)
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Zależy od wzmaka. Ale generalnie jest tak, żebyś mógł sobie wzmocnić sygnał jak i go osłabić - tak na wejściu jak i wyjściu. Czasami będzie potrzeba podać niższy sygnał na efekty, bo jakiś łatwiej przesterować, czasami go trochę uciąć w returnie, bo w pętli coś go za bardzo podbija itd.

Czyli jednym zdaniem - raczej gdzieś na środku :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
no ja bym z tym środkiem nie przesadzał.

Ja mam np prawie na całą rurę i send i return. Mój delay jest dziwny, sam z siebie bardzo łatwo przesterowuje sygnał, więc mam go na panelu ciszej, a na wzmaku podgłośnione i działa spoko.

z tą głośnością petli to czasem sa niezłe jaja, dlatego mnie to wkurwia ;) bo nie mialem tego w poprzednim wzmaku to nie mialem problemów z głośnością, a teraz mam i oprócz standardowych gał eq mam jeszcze 2 dodatkowe z tyłu do kręcenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
4942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2012, 12:09:12
wysłana przez BetoNova
11 Odpowiedzi
3007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2014, 14:24:07
wysłana przez drzevoo
5 Odpowiedzi
2087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2017, 10:58:11
wysłana przez shadows3
14 Odpowiedzi
4382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2014, 22:28:35
wysłana przez Mr.Pineapple
8 Odpowiedzi
2509 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2015, 01:08:57
wysłana przez Rectifier