Autor Wątek: Powinni tego zabronić - V semihollow  (Przeczytany 10107 razy)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Powinni tego zabronić - V semihollow
« 21 Gru, 2008, 00:20:24 »
Dziś mój średni synek obchodził 7 urodziny  ;D . Na prezent dostał "Vałkę" semi-hollow. Mały się trochę wciągnął w plumkanie i żona stwierdziła, że powinni tego zabronić. Przez taki prezent za parę lat synek może powiedzieć "mamo, tato, posłuchajcie mojego nowego kawałka" i zacznie pompować rower dla szatana  :headbang:
Tu są zdjątka z pierwszego ogrywania:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika zz_top

Dla zainteresowanych gitara została zrobiona z jesionu (pudło), klon na gryf (set-in) i wenge na podstrunicę. Osprzęt jakiś koreański (coś co mi sie walało po pracowni). Żeby było prościej dla dzieciaka to menzura jest mocno skrócona (jakby ucięte 2 progi od strony siodełka) a elektronika uproszczona na maxa - tylko przełącznik na bocznej ściance pudła...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
to sie nazywa godna latorosl ;)

swiezi tatusiowie niech czerpia inspiracje :P
Łe tej.

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
W pytencję wiosełko, gratuluję. Szczególnie główka przypadła mi do gustu, taka brutalna wersja Polkowej V-ki Randego R. :D. Jeśli będę robił sobie fałkę, to chcę z taką główką :)!
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Główka jest IMHO  zajebiaszcza :D W ogóle cała gitara jest :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a mi się nie podobają wycięcia na korpusie, IMO są za ostre o kanciaste, fajno by wyglądały tradycyjne 'f', tak kontrastowo
B ( o ) ( o ) B S

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
hhe, fajnie wygląda :) tylko ze wielka to chyba jest tak jak Twój potomek :)

moja mała ma 2 lata ale tez ciagle mowi zebym jej otworzył kejs z gitara i dał poplumkać,moze jak sie powazniej zainteresuje kiedyś to taką różową jej sprawie ?:D bo narazie to tylko kostka przez wszystkie struny napierdziela :)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Hehehehe, a mój to myślisz jak narazie gra?? Przestroiłem mu do dropped-D to przynajmniej jak mu mówię, zeby tylko po najgrubszych łoił to jakoś ma to sens :-)
Co do rozmiarów to spoko - gitara dzięki temu, ze jest hollow-body jest leciutka jak piórko! Żadnych kłopotów z trzymaniem na pasku Franek nie ma - jak będzie chciał ćwiczyć to za kilka lat na jakąś o normalnej menzurze będzie mógł sie przerzucić...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
mega kozak !! pieknie wyglada ! Glowka powala na maxa !!
r'n'r

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Apropos otworów rezonansowych to na początku chciałem je zrobić w kształcie swastyk albo Iron Cross'ów, ale żona powiedziała, że spali taką gitarę a nie da dziecku :-)
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Apropos otworów rezonansowych to na początku chciałem je zrobić w kształcie swastyk albo Iron Cross'ów, ale żona powiedziała, że spali taką gitarę a nie da dziecku :-)

Ja bym się nie przyznawał publicznie :(
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Też chcę mieć takiego tatę!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Też chcę mieć takiego tatę!

Zawsze możesz sam takim zostać :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Niestety nie przyjmuję wniosków o adopcję :-)
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Zajebista gitara!! Ciekawe czy będzie początkiem przygody z muzyką twojego syna czy zostanie tylko prezentem gwiazdkowym... Życzę tego pierwszego  :D
power to a being never dies

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Niestety nie przyjmuję wniosków o adopcję :-)
:( w sumie się nie dziwię. masa chętnych pewnie ;>
Też chcę mieć takiego tatę!
Zawsze możesz sam takim zostać :)
Fakt, jest do czego dążyć ;) Ale to jeszcze ho ho czasu.

No, ale co do samej gitary. Przede wszystkim podoba mi się inicjatywa. Po drugie projekt (główka i binding) też dobry. Po trzecie, te wycięcia - kształt nawet ok, ale jak dla mnie drewno w środku mogłoby być ciemniejsze, ciekawiej by to wyglądało.
Teraz czekamy na próbki (oczywiście w wykonaniu Młodego) :)
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2008, 20:29:29 wysłana przez mondomg »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Apropos otworów rezonansowych to na początku chciałem je zrobić w kształcie swastyk albo Iron Cross'ów

O żesz! To Twój autorski pomysł, czy istnieje już coś takiego? Swastyka na gitarze jest trochę jak zrobienie kupy na scenie w teatrze: dość dyskusyjnym pomysłem, choć symbolicznej powszechności jej nie odmówisz. Ale za to Iron Cross! To jest zajebista myśl!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2014, 21:33:46
wysłana przez Omlet
2 Odpowiedzi
1534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 13:18:05
wysłana przez Zomballo
0 Odpowiedzi
1390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2016, 16:13:41
wysłana przez Stachu
0 Odpowiedzi
2009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2016, 14:35:12
wysłana przez kazzerr
6 Odpowiedzi
1908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2016, 23:23:02
wysłana przez OMSON