Autor Wątek: Seymour Duncan SH-6 vs DiMarzio DP318 oraz test Tele i SG  (Przeczytany 3579 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Nosze się z zamiarem kupienia budżetowego Tele jesion/klon. Zastanawiam się, czego mogę spodziewać się np po wrzuceniu DiMarzio DP318 i czy ma to w ogóle coś wspólnego z Seymour Duncan SH-6, który mi się bardzo podoba? Czy to raczej gada w zupełnie inną stronę? Podpowie ktoś, z czym to się je?  ;)

A może lepiej Tone Zone DP389? Z tego co czytam w necie, to ma chyba więcej środka, niż Super Distortion DP318? Generalnie chce tego używać do stroju drop-A, więc fajnie by było, jakby się nie zlewało w nieczytelną bryłę dźwięku... :)

Posty połączone: 30 Sty, 2015, 09:23:21
Coś nikt nic nie pisze. :) To w temacie wrzucę interesujący wywód znaleziony w necie:

http://menga.net/7-reasons-why-every-metal-player-should-own-a-telecaster
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2015, 05:43:10 wysłana przez OMSON »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
SD SH-6 to dla mnie jeden z najlepszych pickupów jakie w życiu miałem. Nie posiadałem Super Distortion, ale miałem Evolution, X2N, DActivator, Tone Zone, Paf Pro, Aftermath, Lundgren i parę aktywów. Obecnie dla mnie najlepsze wydają się SH-6 i Aftermath. Reszta odpada.

Co do tekstu o Tele...   ...przeczytałem całe to gówno i wnioskuję, że to okrutne pierdolenie. Dla mnie to kolejny punkt widzenia i upodobania autora. To tak jak ktoś lubi SH-6, a ktoś inny Tone Zone. nie twierdzę, że Tele nie brzmi dobrze, ale ja umarłbym chyba od słuchania dzwona z Tele w takiej kapeli jak "Meshuggah" czy trochę innej bajki "Decapitated"
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Krótkie porównanie dwóch odmiennych gitar:

- Telecaster (jesion/klon z klonową podstrunnicą, mostkowy singielek AlNiCo5 Wilkinsona, lekko skręcony Tone),

- SG (pełny mahoń, palisandrowa podstrunnica, pod mostem Seymour SH-13)

Zagrane po 2 kółka (2 tejki lewo-prawo po 100%). Taki sam set strun (nikle Ernie Ball 11p-15p-24w-40w-54w-74w).


https://soundcloud.com/omson2711/telecaster-vs-sg-drop-a

Co sądzicie?

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Dla mnie ciekawiej brzmi Tele. W tym brzmieniu jest taki fajny gruz, natomiast SG brzmi bardziej standardowo słychać w nim więcej siary, brzmienie nieco bardziej zmiękczone. Odsłuchane na Berkach B2030A.

Orange

  • Gość
Nie słyszę różnicy. Może powinieneś używać też innych strun?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ale ja nie chce innych strun i nie takie było założenie. :) Generalnie na moich KRK VXT6 słychać mniej więcej tak, jak napisał lefty. Czyli różnica jest. Na czym słuchasz u siebie?

Orange

  • Gość
Sony cmt-cp33 ]:->

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Rzeczywiście Tele brzmi tu bardziej w pytkę i ogólnie bardzo w pytkę. Też mam takie wrażenia jak @lefty . Chyba za najbliższe pienoszki wezmę sobie jakieś tanie Tele :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 11:52:57
wysłana przez Drozd
10 Odpowiedzi
2323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2012, 22:57:04
wysłana przez Widek
9 Odpowiedzi
5806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:27:21
wysłana przez Dun
11 Odpowiedzi
5230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2015, 00:54:54
wysłana przez ITHMW
8 Odpowiedzi
4101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 11:39:57
wysłana przez headcharge