Autor Wątek: Gibson faded -> zmatowiony -> chce na biało i co teras, jak zjebac sobie weekend  (Przeczytany 3569 razy)

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
Kupiłem sobie Meguiars show car glaze 7 i meguiars swirl remover 9 niby super zajebiste do nitro i tak dalej.
a i tak mi wyszła kupa, nie mam szczęścia do finishu w Gibsonach, inne moge wypolerować tak ze rysy pod swiatlo nie ma a tu huj, jakieś smugi nie smugi biały syf w dołkach itp.

Przy polerowaniu przetarł mi się nieco lakier (inni kolor), wiec zdjąłem cały top  :D
Raz sie zyje.

Teraz chciałbym się dowiedzieć:
1) Czy jest jakiś specyfik bezpieczny który wymyje czarny syf z zagłębień. Czym, jak?

2) Pewnie jedynym ratunkiem na czarne kropy w zaglebieniach jest zrownanie...dlatego: Jak uzupełnić zagłębienia czarnym kolorem? Jak matowiłem część się "wyczyściła" część nie i teraz ani w jedną, ani w drugą.

Coś kojarzę, że chyba ktoś tam jakąs bejcę daje a potem góre szlifuje, ale nie dam głowy.

3) Nie mam pomysłu na wykończenie gitary, jedyne co mi przyszło do głowy to zrobienie takiej kawy z mlekiem, tył będzie taki jak był brązowy, a górę bym zrobił na biało. Z tego co słyszałem z białym są problemy. Czym te amelinium pomalować, zebym potem to mogl wykonczyc k2 albo woskiem i zeby sie nie gryzlo na krawedziach z oryginalnym pseudo nitro?

Po pomalowaniu/bejcowaniu - sam nie wiem - mam zamiar wykończyć to k2 turbo albo woskiem, na gitarach nie-nitro dawało to dobre rezultaty, na pewno nie lakier, bo nie mam warunków, od biedy mam tru oil i gun oil, i hmm nitro

4) jest jakiś sprytny sposob na pozbycie sie koloru wokol trzpieni mostka?

Mysle ze cos takiego na top daloby rady:
http://s1191.photobucket.com/user/cpugsie/media/Franks%20SG/SG1.jpg.html





O taki efekt jak przy zdjeciu z boku bym chcial osiagnac mniej wiecej, albo nawet bielszy, niestety z przodu juz wyglada jak tunczyk, zreszta ciezko mi wyrownac top tak zeby mial jednolity kolor
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2015, 15:50:31 wysłana przez Łysy »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Szlifuj papierem, aż nie będzie tych czarnych śladów i będzie jednolity kolor. Innej opcji nie widzę ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
No to daj wszystko hebanową bejcą i będziesz miał czarne. A potem możesz przeszlifować, żeby została tylko w zagłębieniach
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
5548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 21:39:34
wysłana przez grz_ost
15 Odpowiedzi
6480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2013, 20:32:40
wysłana przez MrJ
0 Odpowiedzi
942 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2018, 13:01:53
wysłana przez glassprison
1 Odpowiedzi
1706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2019, 13:17:00
wysłana przez g-zs