Autor Wątek: Sprzedaż gitary: zostawić niski strój czy ustawić na E?  (Przeczytany 9373 razy)

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Wygrałem aukcje z 8mką PAS (jak tylko przyjdzie to wrzucę foty i wszystko opiszę ;) ) i mam teraz do sprzedania 6tkę ibaneza s520 (wrzucę to niedługo do działu giełda).

Ale nie wiem czy zostawić strój standard A na strunach 14-68, czy lepiej do ogrania gitary przez potencjalnych kupców zmienić struny np. na 10-52 i nastroić do E.

Chodzi oczywiście o to co będzie lepsze do jej sprzedaży :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jeśli wystawiasz w dziale giełda na forum to ofc zostaw :D ale ogólnie taki strój i set 14-68 raczej nie jest bardzo popularny - jak czasem przeglądam na allegro to w aukcjach nawet z jakimiś rzeźnickimi gitami czasem sprzedawcy piszą "założone nowe struny 10-52" czy cuś

z drugiej strony jak ktoś będzie poważniej zainteresowany gitarą to nie wiem, czy strój będzie aż tak przeszkadzał ;)
do widzenia.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja bym nastroił do E :)

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
No właśnie najczęściej jednak ludzie stroją gity do E, więc chyba będzie lepiej, ale nie jestem pewien.

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Zapodaj 10-52 i nastrój do D  :P
Leweoczkomisiarysia

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
hehe, chciałbym ale nie mogę,
nie mam odpowiednio dużo kaasy i musi mi się zwrócić koszt kupienia 8mki

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak zmienisz to ludzie którzy będą chcieli się do E stroić nie będą się zastanawiali czy siodełka zbyt nie rozjechałes tymi 14-68 do A ;). Chyba że na SS.pl sprzedajesz. Po prostu przed wysyłką czy ograniem zapytaj jak się ktoś stroi i już
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2008, 12:17:16 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Po prostu przed wysyłką czy ograniem zapytaj jak się ktoś stroi i już
I co, przed każdym ograniem inny set będzie zakładał?

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
no tak tylko, że z floydem to torchę problem, bo jak zmienie strój to całą gitarę muszę od nowa ustawiać, ze stałym mostkiem byłoby szybciej. Po za tym na 14-68 nie nastroję do E bo to by była masakra. A nie mam czasu na przestrajanie gitary tak jak ktoś sobie życzy z dnia na dzień (co z resztą ma wpływ na kupno nowych strun).

więc pewnie nastroję do E.



Edit: mondomg mnie uprzedził :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Po prostu przed wysyłką czy ograniem zapytaj jak się ktoś stroi i już
I co, przed każdym ograniem inny set będzie zakładał?

Profesjonalizm mile widziany :P. Miałem na mysli ,żebyś zmienił dopiero gdy ktoś będzie chciał ograć ,albo jak już bedziesz wysyłać ,bo teraz wymienisz ten set na 10-52 a ,a nóż ktoś będzie chciał w drop A pograć. Jak już raz zmienisz na to E to wiadomo ,że wracać nie będziesz ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Aco jeśli ktoś będzie chciał ograć w E, zmienię struny i ustawie gite i on jej nie kupi?  a następna osoba chciałaby przetestować np. w standard C?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Aco jeśli ktoś będzie chciał ograć w E, zmienię struny i ustawie gite i on jej nie kupi?  a następna osoba chciałaby przetestować np. w standard C?

To powiesz ,że jak sobie kupi struny to może sobie ją w tym ograć ,dżizas. Generalnie to nie powinni Ci ludzie marudzić ,ale dopóki nie zmieniłeś setu to warto dać dodatkową opcje testu. EOT
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ymon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 76
  • nie plastik
Możesz się spytać jakie strunki lubi kupujący i mu dorzucić gratis czy coś. Ja jak sprzedawałem zostawiłem drop A# na 13-68. Osobiście uważam jak se będzie chciał tak se ustawi. Do ogrania zostaw jak jest.

Chodzi oczywiście o to co będzie lepsze do jej sprzedaży :)
Lansiarskie zdjęcia i dobra cena  :D
nie frytki

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Chodzi oczywiście o to co będzie lepsze do jej sprzedaży :)
Lansiarskie zdjęcia i dobra cena  :D

hehe, zdjęcia będą 1. klasa, sama gita jest e idealnym stanie praktycznie, a cena no cóż zobaczymy, ale myślę że będzie atrakcyjna, a przynajmiej taka że na pewno ktoś się skusi.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Chodzi oczywiście o to co będzie lepsze do jej sprzedaży :)
Lansiarskie zdjęcia i dobra cena  :D
A czy to nie czasem ten sam model co gra na nim chińczyk z dragonforce, co potwierdza jakość i wogóle wszechzajebistość tej gitary? ;)

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
chodzi ci o Hermana Li? on gra na ibanez S, ale na customowej wersji.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Może i customowa... chociaż widziałem jakieś wywiady na jutubie i mówił, że ta jego jest taka jak prosto ze sklepu... tyle że on gra na serii prestige, z tego co mi się wydaje...
tu jest krótki wywiad:

ta gitara prawie nie ma korpusu  :P

[edit]
teraz znalazłem, że ma swój sygnowany model


Swoją drogą ciekawa sprawa z tymi S-kami... cena 670 jest w niektórych sklepach nawet o 200zł niższa niż 520...
« Ostatnia zmiana: 10 Gru, 2008, 13:29:37 wysłana przez fireboy »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
10213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
6 Odpowiedzi
2518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2012, 22:10:41
wysłana przez Gutek
0 Odpowiedzi
917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2012, 23:48:25
wysłana przez sinquestsound
4 Odpowiedzi
2837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2013, 17:53:05
wysłana przez Stivo2005
7 Odpowiedzi
2909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2019, 09:09:48
wysłana przez Rot