Autor Wątek: zakup 7-ki do black/death/grind  (Przeczytany 9975 razy)

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
zakup 7-ki do black/death/grind
« 06 Gru, 2008, 18:32:56 »
Witam.
Planuję zakup nowej gitary (oczywiście siedmiostrunówki), planuję na nią wydać ok. 3500zł.
Klimaty w jakich się obracam to black/death/grind. Co możecie mi polecić?
Zastanawiałem się nad:
ESP Viper 407
Schecter Damien-7 (bez FR) - ten model pewnie jest niedostępny w kraju i musiałbym sprowadzać
Ibanez S7320 (tu zmieniłbym przystawkę przy mostku na EMG) - nie jestem pewien co do mostku ZR, różne opinie o nim słyszałem.
Sam przez 3 lata korzystałem z Ibaneza RG370EX (strój do A), i mam dość słabych mostków które nie są przystosowane do niskiego strojenia.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Widzę, że powoli zaczyna się tutaj robić siedmiostrunowy pigmej... Kup sobie chłopie wiesło, co Ci dobrze w łapie leży, zainstaluj jak nie ma dobry przetwornik, a to czy sie będzie nadawać do death/black/grind będzie zależało już tylko od tego jak bardzo odkręcisz drive we wzmacniaczu.
power to a being never dies

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
nie wiedzę logicznego sensu twojej odpowiedzi "chłopie"

Chyba jasne jest to, że wstawiając odpowiednią elektronikę do gitary i majstrując nie wiadomo co, osiągniemy jakiś efekt, który będzie w jakiejś tam części nas zadowalał. Jeśli uważasz że brzmienie zależy tylko od podkręconego driva/gaina, to się grubo mylisz, bo ja widzę różnicę nawet gdy korpus jest z innego drewna, lub po prostu używam innego kabla. W szczegółach tkwi problem.
Nie mam ochoty, ani czasu jeździć po wszystkich miastach polski, szukać sklepów w których są 7-ki by sprawdzać każdą po kolei. Jak po zamówieniu nie będzie mi odpowiadać to ją zwrócę lub sprzedam i kupię inną.
Wątek ten kieruje do ludzi, którzy potrafiliby mi coś polecić. Oczywiście wygoda i jakość gitary to pojęcie względne, każdy woli coś innego.


Za byle spam dziękuje...

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Jackson COW7 ... Mahoń .. jest EMG.. za 3000 mozna dostac... jak oczywiscie ktos lubi 1 przetwornik i mostek TOM
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2008, 20:20:43 wysłana przez Sebastian »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
W tym przedziale napewno rg7620 moze jakis setius 7, k7 i wymiana przystawek, na pewno ltd sc607b sie sprawdzi ew na allegro jest jeszcze ibanez s7540 (moj) na lo pro ale bardziej bym byl za barytonem od ltd w tym rozroznieniu.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Witam,sam sie obracam w takich klimatach wiec słuchaj. Ja posiadam Schecter Hellraiser C-7 i pod wzgledem pierdolniecia na pewno ta gitara to czołówka do takich klimatow. Z ciekawostek powiem ci ze np.Szwedzki Aeon wiekszoc parti nagral na tym instrumencie na ostatnim krazku "Rise To Dominate",sprawdz sobie jak to jedzie. Damien'a sobie odpusc,jezeli schecter do takiego grania to tylko Hellraiser  :headbang: Niektórzy twierdza ze schectery maja za gruby gryf np w porównaniu z ibanezem ale ja z autopsji twierdze ze gra sie bardzo wygodnie i czuc ze ma sie instrument pod łapa a nie jakies gówienko  :devil: Przetworniki ma aktywne EMG wiec wymieniac nie ma potrzeby na 100% he he decha machon i jest tak jak ma byc. Ciemno ale selektywnie i z wykopem. Do głowy przychodzi mi jeszcze Ibanez XPT707FX Xiphos 7,ma mocne i dobre przetworniki pasywne DiMarzio D Activator 7. Osobiscie nie mialem jej w łapie ale znajomy który ogrywal i zna sie na rzeczy powiedział ze jest bardzo dobrze i naprawde daje rade wiec warto sie zastanowic  ;D
Sie.. sie.. sie..

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Potwierdzam, sam mam w mahoniowej siódemce D-Activatora 7 i brzmi naprawdę najs. A dodam, że cisnę w drop A.
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2008, 00:02:15 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Schecter Loomis i Schecter Blackjack równeż nadają się ze stajni Schectera i możesz na tym forum używke zapewne wyrwać (Metal chciał się pozbyć Loomisa chyba).
Sam miałem Loomisa do przed-wczoraj i to najlepiej gadające wiosło jakie miałem w rękach. Skala 666mm daje CI możliwość strojenia się nisko ,a jesion+EMG daje Ci ciężkie i Selektywne (duża litera celowo) brzmienie. Jedynym mankamentem był dla mnie gryf ,który mi leżał do czasu aż nie trzeba było zagrać szybciej (jednym leży gryf innym nie ja się na ibanezie wychowałem i na takiego wiosło zaminiłem (które swoją drogą zostało nadane do mnie Pocztą Polska!! :/) ). Teraz mi przyszło do głowy ,że można było oddać do lutnisia i spłaszczyć gryf :P. W każdym razie bardzo bardzo polecam to właśnie wiosło!
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
No to ja się dołączę, że albo lutnik albo Hellraiser C7.
O gitarach od PASa poczytasz dużo na forum, a o Hellraiserze również chociaż kolega już wyżej wszystko napisał.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Schecter C7 Hellraiser - doskonała gitara, pewnie sprawdzi się w takich klimatach.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
A i ESP Viper to swietna gitara i pewnie ja bym miał a nie Schectera gdyby nie drobny defekt lecenia głowka w dół. Gitara przez swój SG podobny kształt nie jest wywazona i do tego troszeczke wazy a mam juz jednego takiego B.C.Richa siódemke o podobnych skłonnosciach i zdecydewonie chciałem miec instrument bez tego typu problemu. Podobno zmiana miejsca zaczepu paska w tej gitarze pomaga ale czy eliminuje zupełnie ten problem tego nie wiem i wolałem nie ryzykowac sprawdzania po zapłaceniu kaski  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
no rzeczywiście, na innym forum też to przeczytałem, niewyważona gitara odpada.
Naprawdę poważnie zastanawiam się nad tym Hellraiserem.

http://cgi.ebay.com/SCHECTER-HELLRAISER-C-7-7-STRING-GUITAR-ACTIVE-EMG-BLK_W0QQitemZ130255569328QQcmdZViewItemQQptZGuitar?_trksid=p3286.m20.l1116

Stąd chyba bym zamawiał. Jak to jest z zamawianiem zza granicy? Płacę te 3% ceny jako cło, ale dochodzą jakieś inne koszty?


Zakup planuje dopiero na marzec, mam nadzieje, że USD zabardzo nie podskoczy.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Jedno co ci moge powiedziec to ze sprzedawca jest uczciwy i sprawdzony. Sam u niego nabyłem "My Treasure" tylko troche inna droga przez znajomego. Ale kilku forumowiczóe kupowało od faceta swoje instrumenty to powinni powiedziec Ci co i jak. Aha Schectery u tego pana maja lekkie wady produkcyjne,najczesciej lakiernicze mało widoczne i nie majace zadnego wpływu na brzmienie czy kondycje instrumentu
Sie.. sie.. sie..

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie, że wszystkie. Czasem wystawia ten pan Schectery z wadami taniej, ale jak nie jest napisane, że ma wady to jest cała OK.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
JEzeli interesuje Cie Schecter loomis z casem to wal do mnie na gg bo ostatnio mocno rozwazam jego sprzedaz.

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
O mostek ZR tremolo sięnie obawiaj, teraz w S520 mam strój do A i mostek jest naprawde zajebisty, trzyma strój jak należy. Ale w cenie 3.000zł dostaniesz coś lepszego, imo 7320 w tej cenie jest nieopłacalne.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Ja bym polecił sc607B... sam mam taka gitare i świetnie się sprawdza w podobnych klimatach.
mahoniowy/klonowy korpus NTB, gryf wyscigowy i bardzo wygodny, 2 emg (b-m) co moim zdaniem taki układ daje niesamowite i bardzo oryginalne brzmienie i mozliwosci, skala 27". osobiście posiadam tą starszą wersje klonową.
Potrafi zagadać albo dosyc krzykliwie albo masakrycznie ciezko, lub posrednio ;).
Na xiphos gralem w sklepie.... fajna gitarka, bardziej jednak ltd mi sie podoba. Moze jakbym tylko pograł na X na czyms wiecej niz testowy 30w w sklepie... ;p
I'm back!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2009, 11:08:07
wysłana przez are_you_me
0 Odpowiedzi
1924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2009, 07:48:07
wysłana przez urgul
45 Odpowiedzi
13475 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 23:06:31
wysłana przez Einherjer
30 Odpowiedzi
11035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2013, 22:22:06
wysłana przez gizmi7
1 Odpowiedzi
2034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2016, 20:48:27
wysłana przez Filu888