Autor Wątek: Test SPL Transducer  (Przeczytany 14796 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Test SPL Transducer
« 05 Gru, 2008, 22:38:52 »
Witam!

Nowy popełniony przeze mnie test jest do przeczytania tutaj: http://www.sevenstring.pl/testy/test-spl-transducer .
Tutaj natomiast możecie sobie strzępić jęzory, krytykować, tudzież zadawać mądre pytania :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #1 06 Gru, 2008, 00:24:16 »
być może jest za późno i juz oslepłem, ale nie zauwazyłem nigdzie ceny (choc przyznaje się, że przeczytałem tak przelotnie, jutro zrobie to dokładniej). Imo fajna rzecz i jesli będize jeszcze fajnie kosztować, to może zrobić małe zamieszanie, pod warunkiem że ktos jest otwarty ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #2 06 Gru, 2008, 15:10:32 »
Jest za to link do strony dystrybutora :) Podawanie ceny jest o tyle bzz sensu, że za miesiąc może być inna. I co? Będę stale monitorował cennik MT żeby robić korekty? :) W tej chwili Transducer kosztuje 4040 zł brutto. Jakiś czas temu był spoooro tańszy. Sam widzisz - kwestia dwóch miechów :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #3 06 Gru, 2008, 16:32:51 »
cena bardzo fajna, (recka też), z tym, że urządzenie IMO ma za mało możliwości (mam nadzieje mikrofonowych i paczkowych) jak na tę cenę. Nie mniej jednak zamierzam się tym urządzeniem zainteresować jak jeszcze zrzuci te 1000-1500 PLN :)

No i porażka z tą maksymalną mocą, przeca jeden z najpopularniejszych wzmacniaczy (5150) ma więcej. Brali mese za wzór czy co? Ale poprawcie mnie jeśli się mylę. Jak puszczę sobe wzmak przez powerbreaka to śmiało mogę wpinać w Transducera?
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2008, 16:36:46 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #4 08 Gru, 2008, 17:55:13 »
Sprawa wygląda tak (wg. instrukcji): on uciągnie do 200 W, tyle że piec 100W (plus uwzględnione jeszcze jakieś urządzenia w torze) może skokowo dawać do 200 W i te drugie 100W jest jako bezpiecznik po prostu. Nie podoba mi się przede wszystkim fakt, że wszędzie jest mówione "macie do 200W do wykorzystania" a na obudowie urządzenia pisze 100W only :/
Co do małych możliwości.. wrzucę jeszcze jedną próbkę, tylko się nie śmiejcie bo krzywo i w ogóle, ale ona obrazuje jak można zmienić brzmienie pieca samym Transducerem. Zresztą nie jest jego zadaniem zmieniać brzmienie tylko je przenosić :) Co nie zmienia faktu, że nie radzę używać dodatkowego kompresora na ścieżki nagrywane Transducerem.
Co do Powerbrake'a - no to powinno załatwić sprawę, chociaż to już nieco komplikuje setup :)

EDIT:
A oto i owa bnieszczęsna próbka. Na piecu i w gitarze nic nie zmieniane, przełączałem jedynie ustawienia typu paczki, typu mikrofonu i odległości od głośników.
   
http://www.sevenstring.pl/files/transducer.mp3
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline gdanskJam

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #5 16 Kwi, 2011, 02:01:35 »
próbki na stronie przestały działać :(

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Test SPL Transducer
« Odpowiedź #6 16 Kwi, 2011, 08:41:09 »
Dzięki, Fixd ;)