Autor Wątek: Kiepski miks - request assistance  (Przeczytany 23716 razy)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Kiepski miks - request assistance
« 22 Kwi, 2015, 10:17:18 »
https://soundcloud.com/inches666/nfk-demo-miks/s-rddog

Powoli ogarniam z perkmanem materiał, ale pojawia się widoczny dla mnie problem - miksy same jako-tako brzmią, ale jak odsłucha się tego po np. Loomisie czy inszym Modern Day Babilon to aż chce mi się iść do kąta i tak sobie postać... Inne impulsy - niet, to nie to. Pomijam nawet dziurę brzmieniową w okolicach 1:38 która wynika z braku domyślnego pipaka (przełożony do nowej gitary na czas braku posiadania nowego, na szczęście się znalazł i mogłem spowtotem wcisnąć mojego Ściera ;)) oraz to że perkusista czasem gdzieś się rozjedzie względem gitary. Więc ten, nie do końca wiem co zrobić żeby brzmiało to lepiej (poza dorosłym wzmakiem a nie emu)

Użyty soft to Reaper, do gitary TSE808, LePou Le456, LeCab z God's Cab i SM57+C414 na środek, gary to perkusista z Alesisem którymś + Addictive Drums, bas to po część Hohner B-Bass przez SHB i LeCab z kolumną Ampeg a po części gitara z oktawera i ten sam zestaw softu
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Ale co w związku z tym? :D Chcesz, żeby ktoś to zmiksował? Chcesz, żeby ktoś Ci pomógł przy miksie? Fuck, tematu nie przeczytałem :facepalm:

Z czym masz konkretnie problem? Z tego co słyszę, to brzmi to jak brzmi dlatego, że perka nie jest w ogóle ruszona. To jest surówka z Addictive?
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2015, 22:13:04 wysłana przez bandit112 »

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Nie jest to surówka. Stopa i werbel ruszone kompresorem, multipresorem i EQ, multipresor i EQ na całej reszcie a to wszystko oprócz tego co AD narzuca jako gotowiec. Do tego poziomy i wgl. Nie do końca wiem co mogę zrobić w miksie. Za cichy werbel? Za mało wyraźna stopa? Stopa jest już na granicy przesteru a jak wszystko ściszę to jest zero słyszalnych dźwięków.

No i sorry za niezrozumiały pierwszy post - potrzebuję rady/pomocy w miksie, nie chcę nikomu dawać do zrobienia bo raz - sam chcę coś wyciągnąć a dwa - nie chcę nikogo obciążać robotą za którą i tak nie miałbym się jak odwdzięczyć
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2015, 22:29:24 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Dude, masz burdel w piwnicy - aka ogarnij dolne czestotliwosci bo dudni! Masz na gitarach i basie High Pass Filter porobiony jak nalezy?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Odcięcie w gitarach wychodzi w okolicach 100Hz chociaż ustawione jest na 197, druga częstotliwość podbija. Na basie nie mam odcięć, mam zbity środek, torchę mniej zbitą górę oraz podbity dół. Zaraz wrzucę link z tym samym kawałkiem ale z poprawionym high-passem na gitarze, dodanym na basie odcięciem w okolicach 20-30Hz i trochę zmienionym EQ gitary

Posty połączone: 23 Kwi, 2015, 11:57:05
https://soundcloud.com/inches666/demdem02/s-MQbis

Teraz mam wrażenie że mam problem z werblem

Posty połączone: 23 Kwi, 2015, 12:23:39
Wlacz osadzony player soundcloud


Tutaj wersja numer 2 tego co przed chwilą, postarałem się poprawić to co zwaliłem po drodze pomiędzy pierwszym a drugim miksem (nie wiem jak)
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2015, 12:23:39 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nie wiem co robisz ale ja Ci powiem co ja robię :)
1. Wszystkie tracki zaczynam miksować na -16dB albo i -18dB
2. Najpierw miksuję stopę i werbel jak nie mam jeszcze nic na grane. jak mam bas nagrany to stopę z basem i potem werbel.
3. Na werbel daję całkiem sporo kompresji tako samo jak i na stopę. Wycinam to i tamto jeśli trzeba :)
4. Stopa musi mieć klika żeby było fajnie (okolice 4kHz i 8kHz) i sporo dołu poniżej 80 Hz
5. Na werbel, stopę i tomy robię osobny bus i tam je wysyłam
6. Robię FX tracka z sytym kompresorem
7. Wysyłam tego osobnego busa z werblem tomami i stopą na tego nowego FX tracka i mam fajną kompresję równoległą
8. Robię FX tracka z reverbem jakiś room albo plate
7. Blachy i hihat wysyłam jeszcze na inny bus żeby mieć nad nimi kontrolę i wysyłam na FX tracka z reverbem coby dać im przestrzeni. Mozna kompresować ale nie trzeba. Eq jest Twoim przyjacielem
8. Resztę perki też wysyłam na reverba żeby coś tam było przestrzeni
9. Miksuję tak żeby ładnie grało :)
10. Gitary wysyłam na osobnego busa żeby je łatwo kontrolować. Nie daję do nich żadnej kompresji. Daję za to lekkie EQ z wycięciem koło -1dB koło 650Hz ścinam poniżej 150Hz i troszkę powyżej 12KHz jeśli siarzą. Jeśli gitary bardo siarzą to  szukam co wyciąć w okolicach 1kHz - 3kHz.
11. Jak są jakieś dudnienia to ich szukam i wąskim filtrem wycinam.
12. Najlepiej by było jakby gitary miały dobre brzmienie na początku bo potem za dużo dłubania jest żeby z gównianego brzmienia coś wyciągnąć.
13. Oczywiście wysyłam buss z gitarami na reverb, ale bez przesady.
14. Bass żeby było słychać ale nie za bardzo. generalnie bass będzie takim klejem w miksie który zrobi że wszystko będzie ładnie słychać. Lekki reverb na bas też daję.

Potem poziomy i powinno być OK albo i nie :)

Generalnie polecam ćwiczyć, ściągać jakieś gotowe kawałki do miksowania.
masz tu np tracki od Oli https://www.box.com/s/uvwwqyj8xqrvcy1

Czasami jak sa tracki z audio dla perki to fajnie jest użyć techniki 10 minut.

Polega to na tym  że ładujesz sobie wszystko do DAWa i ustawiasz stoper na 10 minut i w tym czasie musisz się zmieścić z miksowaniem, ustawieniem poziomów tak żeby wszystko w miarę ze sobą grało. To uczy słuchać instrumentów w miksie. Polecam takie coś zrobić też dla niemetaloych numerów.

Oczywiście jak masz DI dla gitar to trochę ciężko spełnić ten warunek więc wtedy trzeba by wpierw mieć gitary zreampowane/z pluginem VST.

Dobrej zabawy!

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Ogólnie to za dużo sub basu (20-40hz) i całość zmiażdżona jakimś chyba limiterem w pył (2.7-3dB dynamiki?) ;)

Wszystko wydaje się takie rozmazane, bo dolne pasmo jest całkowicie rozwalone i zamulone. Dodatkowo je znacznie podbiłeś (względem reszty).

Rekonstrukcja prawdopodobnych wydarzeń :D : Przy takiej końcowej equalizacji, gdy zacząłeś wszystko ściskać limiterem żeby podgłośnić sobie miks, na pierwszy ogień w "ściskaniu" poszło właśnie to najniższe pasmo (bo ma najwyższy poziom - jest najbliżej cyfrowego zera). Ty nie słysząc różnic (bo podejrzewam, że masz subwoofera, który może skutecznie reprodukować <50hz) kręciłeś suwakiem dalej, aż nie zlimitowałeś nagrania do granic przesteru, clippingu.
Dół, szczególnie ten niski, który bardziej czujesz niż słyszysz - odpowiadający za potęgę, mający być solidnym filarem całego miksu - u Ciebie jest zmiażdżony, płaski, dudniący.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2015, 13:42:08 wysłana przez bandit112 »

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
@matisq
1. Niestety nie mogę na tyle sobie pozwolić bo wtedy nie słyszę dobrze wszystkich częstotliwości, przez equalizer na karcie dźwiękowej (chujowej) który musi pasmo ograniczać stopniowo (Na kształt równi pochyłej. Chujowy subwoofer nie daje możliwości zbicia bardziej basów sam w sobie to muszę sobie radzić z tym co mam)
2-9. Ja najpierw nagrywam gitary, potem wrzucam gotowy (mój) preset miksu garów z AD, odsłuchuję i wysyłam perkusiście same gitary z metronomem. Jak przychodzi jego nagranie to lecę po kolei - stopa, werbel, talerze, tomy. Wszystko jako jeden folder idzie na lekki reverb i ew. eq lub multipresor (czasem go używam żeby częstotliwości kompresować zamiast ograniczać, czasem daje trochę lepszy efekt moim zdaniem)
10. Gitary nagrane na dwie ścieżki (lub cztery jeśli lecą różniącymi się mocno liniami) i obcinam dół w okolicach 150-170Hz, w niektórych nagraniach musiałem podbijać górę (i to mocno) ale wyrosłem z tego
11. Nie zawsze wiem gdzie te dudnienia znaleźć i w jaki sposób, zazwyczaj jeśli do nic dochodziło to multipresor na jakimś zakresie zdawał egzamin
12. Jestem zadowolony z Le456 i SM57/C414 w LeCabie ale w miksie nie zawsze leżą
13. To samo
14. Lubię jak bas jest wyraźny bo nie gram kostką by podbić a zazwyczaj cośtam ciekawego się dzieje (no nie zawsze, w tym kawałku nic w zasadzie)

@bandit112
1. Zaraz spróbuję basy przed maximizerem zdjąć i zobaczyć czy pomoże
2. Nie podbijałem dołu. Taki wyszedł. Może kwestia głośnego basu i kiepskiego EQ na stopie?

EQ nie miałem żadnego na końcu, wszystko było załatwione bez korekcji graficznej
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A na ile ustawiasz ścieżki na minusie w miksie?

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Zależy od impulsów ale zazwyczaj tak wysterowywuję żeby ostatecznie wychodziło poniżej zera, w przedziale -3 do -0.5 . W tym momencie gitary są  tam gdzie są dwie ścieżki na -9.5, tam gdzie 4 -12l; bas na -14.5; Wszystkie gary poniżej -12, sam folder z nimi jest na +4

https://soundcloud.com/inches666/sets/demdem/s-Q24Mp

Tu jest playlista wszystkich wersji od ostatniej. Popieprzyło mi kolejność więc im mniejszy numerek tym nowszy

Posty połączone: 23 Kwi, 2015, 14:49:23
Za dużo góry w stopie?
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2015, 14:49:23 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Proponuję czasem zerknąć na spektrum częstotliwości, wtedy wszystko zobaczysz.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Na pewno za dużo, trochę zdjąłem. Ale nadal nie wiem na co cierpi reszta. Zdjąłem basy przed maximizerem to w ogóle dół zgubiłem
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Wlacz osadzony player soundcloud


Posłuchałem rad - teraz werbel, tomy i stopa są dodatkowo busem puszczone na oddzielną ścieżkę z mocnym kompresorem, wyjebałem większość multipresorów jak nie wszystkie, burdel w dole ogarnąłem chyba

Brzmi nieźle. Pojawia się pytanie - czy da się lepiej w mojej sytuacji a jednocześnie czy jest sens podbijania bardziej maximizerem/przed maximizerem?

Posty połączone: 27 Kwi, 2015, 18:07:16
Wlacz osadzony player soundcloud


Tutaj są już słyszalne tomy, nie wiem czy nie za bardzo eksponuję tomy i werbel który brzmi mi suchawo

Co dalej?
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2015, 18:07:16 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Wlacz osadzony player soundcloud


Dobra, ostatni miks chyba, indżoj
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Franq

  • Gość
Dobra, ostatni miks chyba, indżoj

Śmiechłem. Nigdy nie jest ostatni, zawsze można poprawiać. Tylko ostrzegam, ja już na to choruję ;)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Dlatego napisałem chyba

Już wiem ze nie bo basu nie ma i za jasna gitara :P
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Franq

  • Gość
Co do miksu nic nie napisałem bo nie działa.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
NOSZ FAK

Za drugim razem sam link miał być

soundcloud inches666/mixtest-nfk/s-isfMX  (Jakby znów miało nie działać)

https://soundcloud.com/inches666/mixtest-nfk/s-isfMX

Posty połączone: 01 Maj, 2015, 13:10:08
I kolejny

Lecąc za radami z różnych źródeł

https://soundcloud.com/inches666/mikstestnumer/s-g0DD5
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2015, 13:10:08 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal

jeszcze kilka ostatnich i bedziesz usatysfakcjonowany :) Scieszenie gitary troche pomoze na poczatek!

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
https://soundcloud.com/inches666/mixnumerchyba47/s-UZ79v

Hm? Jestem prawie zadowolony z tego miksu, jak na demo moim zdaniem nie jest najgorszy. A Twoim?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Franq

  • Gość
Średnio... Ale jak demo to ujdzie.

"Miks chyba 47" to jeszcze drugie tyle i będzie lepiej ;)

Spoiler

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
U mnie wydaje mi się że sprawę trochę wyklarowałoby nagranie na żywych garach i żywej paczce umikrofonowanej żywymi mikrofonami i napędzonej żywym headem... Tutaj żywa jest tylko gitara, bas i pałeczki perkusisty, reszta to lecenie z emu, elektonicznej perkusji itp... Nie wiem czy w ogóle coś się da z tym więcej zrobić bez nagrania na innym setupie :P
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Gitary za dużo gainu i siary. Daj osobne brzmienia 2 na siebie. Np to co teraz masz i do tego takie zamulone i zmiksuj te 2 brzmienia razem. Bass daj też 2 brzmienia, 2gie z przesterem takim grubym, żeby to kleiło się z gitarami i stopą. Na stopę, tomy i werbel, daj więcej kompresji i pogłos. Najlepiej bębny całkiem wywal zostaw midi i wrzuć do jakieś ogarniętego VST. Ja na chacie nagrałem coś takiego, bębny to ez drummer 2. Mix i master na słuchawkach za 25zł panasonica :D Spuszczałem się nad tym długo i tak nie jestem zadowolony, blachy za bardzo sieją, ale jak widać da radę na VSTkach samych nagrać w miarę spoko ;)
Wlacz osadzony player soundcloud

Podeślij mi ślady na PW to się pobawię ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
A gain i tak już zmniejszony :P
Dobra, wrzucę później efekty. Nie mam MIDI, oryginały nagrane były w innym tempie projektu niż na granie (może perkusista nagrał na ustawionym domyślnie 120bpm ale do ściezki w 130-tu i się MIDI rozłaziły) i chyba już zaginęły... Na stopie, werblu i tomach jest bus z mocnym kompresorem ale go zmniejszyłem bo zamulał strasznie całe gary i traciły one całkowicie selektywność (jakaś rada do tego?)

Żeby nie było - na samych VST'kach wychodziły mi fajniejsze brzmieniowo rzeczy:
Wlacz osadzony player soundcloud


Problem się pojawia gdy mam zestaw perkusisty mojego w miksie

A co do śladów - Niektóre nagrywki żeby było trochę czyściej są robione po fragmencie więc nie chcę wiochy robić z moimi DI :P Jeśli się okaże że naprawdę już się poddaję to wtedy może komuś chętnemu podeślę...

Stay tuned, jutro, najpóźniej w niedzielę powinienem wrzucić miksy po radach Thoth ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2015, 17:56:29 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@inches666 masz ten sam problem co ja, za chuja nie umiesz miksu zrobic ;) A generalnie im dluzej siedze nad tutorialami, poradami, to dochodze do wniosku, ze chodzi tylko o jedna rzecz:
9. Miksuję tak żeby ładnie grało :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2007, 14:48:23
wysłana przez pan mikos
15 Odpowiedzi
5917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2008, 22:56:35
wysłana przez lord_awesomeguy
11 Odpowiedzi
3898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2008, 19:38:54
wysłana przez Pattini
5 Odpowiedzi
3297 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2009, 16:23:38
wysłana przez IronMan
34 Odpowiedzi
13031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 19:55:36
wysłana przez gkoz