Autor Wątek: Prog/Math Rock kapela z Belfastu z polskim gitarzystą (ze mną) :D  (Przeczytany 1840 razy)

Offline metalkac

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Witam!
Jestem w kapeli, która zwie się 'Windfall', dwa dni temu wydaliśmy debiutancką EPkę "Spiral" i chciałbym się z Wami podzielić naszą muzyką. Nie jest to dj0nt, ani siedmio-strunowe dziwy, ale są pokręcone rytmy i jest prog rock :)
 
http://windfallband.bandcamp.com/releases - Bandcamp (nasza muza do pobrania za darmochę!)
- (Cała Epka)
https://www.facebook.com/widdlywindfall - Główna strona FB
 
Note: Mix i master wykonany przeze mnie, ale spokojnie, myślę, że jakościowo odstaje to od basement level ;)
 
Pozdrawiam!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Myślę, że świetnym zabiegiem jest takie zmiksowanie wokalu, całość brzmi bardzo akustycznie-kameralnie. Dobre! Może wspomniany wokal niech trochę mniej jednostajnie frazuje i nie boi się zabłysnąć, ale skro macie już epkę, to czas ruszać w trasę ;).
Paczki z głów!

Offline metalkac

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Dziękuję bardzo za krytykę, takowej własnie potrzebujemy, jako że są to nasze pierwsze kompozycje, pomysły oraz taka promo EPka ;)

Bardzo się cieszę, że odebrałeś naszą muzykę w ten sposób - "akustycznie-kameralnie" taki był właśnie zamysł! Oraz aby to brzmienie nie było tak bardzo wypolerowane tylko był ten taki "live touch" :)

Chciałbym abyś rozwinął "Może wspomniany wokal niech trochę mniej jednostajnie frazuje" wiele osób przyczepiało się właśnie do wokalu i zdaję sobie sprawę z tego, że potrzebny jest tu warsztat i w 100% się z tym zgadzam :) Jednakowoż Ty zwróciłeś uwagę zupełnie na coś innego. Chciałbym abyś rozwinął myśl, bo chcemy się rozwijać w kolejnych kompozycjach. :)

Z tym trasowaniem to jeszcze trzeba poczekać gdyż brak nam perkusji :P

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Perkusja z kompa na koncercie i po problemie :D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Wokal faktycznie mógłby trochę bardziej wyciągać momentami, tzn. wyżej. Może coś trochę jak w Fall of Troy tylko niżej i mniej gejozy ;)

Muzycznie podoba mi się.

Produkcja myślę, że fajna. Może wokal mógłby być ciszej ale to już takie moje upodobanie, że nie lubię górującego nad resztą wokalu.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja pierdolę o.O

Ujawniasz się na forum i akceptujesz konstruktywną krytykę :o

Spoiler

A za muzę leci lubiś, bardzo fajny klimat bardzo podoba mie się brzmienie gitar :) A wokal taki kurczę skryty, niepewny jakby. Trza go wyjebać na scenę do ludzi to może się chłopak przełamie ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
On wogle śpiewa z jakimś takim mułem. Ale momentami tego nie ma. Może za mało wypił przed nagraniem? ;)
Super granie. Zrobiło mi dobrze! Dałem lajka i fogle
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Ledjent

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Perkusja z kompa na koncercie i po problemie :D

Noo jaasne :P

Wokal faktycznie mógłby trochę bardziej wyciągać momentami, tzn. wyżej. Może coś trochę jak w Fall of Troy tylko niżej i mniej gejozy ;)

Muzycznie podoba mi się.

Produkcja myślę, że fajna. Może wokal mógłby być ciszej ale to już takie moje upodobanie, że nie lubię górującego nad resztą wokalu.

FoT kozak tylko rzeczywiście momentami zalatuje różem :P Z tym poziomowaniem to powiem Ci, że kłopot był bo wokalista śpiewa w rejestrze gitary basowej, na której sam z resztą gra - więc musiałem go troszkę głośniej wziąć od reszty :P Mimo wszystko podszedłem do mixu typu: instrumenty sobie grają, a wokal wysunięty ;)

Ja pierdolę o.O

Ujawniasz się na forum i akceptujesz konstruktywną krytykę :o

Spoiler

A za muzę leci lubiś, bardzo fajny klimat bardzo podoba mie się brzmienie gitar :) A wokal taki kurczę skryty, niepewny jakby. Trza go wyjebać na scenę do ludzi to może się chłopak przełamie ;)

Konstruktywność przede wszystkim :P

Bardzo się cieszę, że muza trafiła w gust! I jeszcze bardziej się cieszę, że podoba Ci się PODowskie brzmienie, które jest najsłabszym ogniwem moim zdaniem :P

Wokalista zawsze był skryty i nie lubił dużo mówić, co z resztą słychać :P

On wogle śpiewa z jakimś takim mułem. Ale momentami tego nie ma. Może za mało wypił przed nagraniem? ;)
Super granie. Zrobiło mi dobrze! Dałem lajka i fogle

Śmieszne jest to, że nasz kolega ma małego garba i nazywamy go wielbłądem, a że serio jest przymulony to mówimy do niego Nathan the lazy camel :P No i akurat wtedy nie pił :D!

Dzienkuffka za like <3
Meshuggah!!!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Wokal faktycznie mógłby trochę bardziej wyciągać momentami, tzn. wyżej.

O!
Paczki z głów!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
A myślałem, że w obu Irlandiach nie ma ciekawie grających kapel :D Super EPka, ale faktem jest, że brakuje trochę jebnięcia w wokalu.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2009, 18:16:19
wysłana przez utarefson
5 Odpowiedzi
1262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 10:03:43
wysłana przez kryho
2 Odpowiedzi
1434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2014, 11:12:50
wysłana przez indabrain
2 Odpowiedzi
1712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2014, 13:52:49
wysłana przez kmukro
4 Odpowiedzi
5422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2015, 20:24:03
wysłana przez JORD