Autor Wątek: Pytanie do posiadaczy MG Firebird  (Przeczytany 5110 razy)

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Pytanie do posiadaczy MG Firebird
« 08 Kwi, 2015, 14:50:08 »
Zamówiłem ostatnio MG Firebird 40 i niestety trochę się zawiodłem a mianowicie sprzęt strasznie szumi kiedy podgłoszę go więcej niż na 1/4, 1/3 a później to już makabra... Po rozmowie z panem Markiem dowiedziałem się, że to normalne bo Firebird tak ma... :facepalm: Jak to wygląda u Was?
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Mój też szumi fest. Kupiłem g-stringa i jest cisza.

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Mam bramkę od Puffa i nie daje zbyt dużo niestety...
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Man, kupujesz HiGain wzmak, w dodatku na schemacie dojebanego SLO, i to na 4x EL84 i dziwisz się, że ma szumy własne? To jest zupełnie normalne.

Edit: Widzę, że masz Decimatora od Puff'a, wepnij w pętlę, powinien zmniejszyć szumy, a generalnie to najlepiej G-String, lub dwa zwykłe Decimatory rozwiążą w większości sprawę.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi, 2015, 16:22:52 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Miałem Fendmessa a  to podobno to samo i nigdy takich szumów nie było... Pomijając, że miał kilka ładnych lat i nigdy nie były w nim zmieniane lampy...

No i nie po to kupiłem wzmak za 2 kafle z czymś żeby kupować bramkę za ponad tysiąc...
« Ostatnia zmiana: 08 Kwi, 2015, 16:29:10 wysłana przez Szydera »
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Fendmes to kopia Mesy więc można śmiało kupić kopię G-stringa  ;D Wyjdzie ta sama pólka cenowa ;)

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Ktoś z forum może składa takie kopie?
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Zapytaj kolegi @puffmajster, może ma teraz czas i zrobi  ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zasadnicze pytanie:

Szumi na obu kanałach?

Z 4 moich wzmaków od MG Firebird szumiał najmniej. Oczywiście na brudnym. Na cleanie była cisza.

Co do bramki - pewnie sprawdzałeś ją przed wzmakiem :) Wepnij za preampem i będziesz zadowolony. Tylko niech to będzie kopia Decimatora, nie cokolwiek. Circa about dwie stówki i efekt murowany przy niewielkim wpływie na radochę z gry.

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
I tu jest problem ho na czystym też szumi prawie tak samo. Poszedł na gwarancje i zobaczymy co dalej
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269

No i nie po to kupiłem wzmak za 2 kafle z czymś żeby kupować bramkę za ponad tysiąc...

Pan Marek i tak robi ampy po taniości. Kup sobie 5150, który jest droższy i jest jeszcze większą fabryką szumów niż firebird z tego co inni mówią. Nikt Ci nie każe kupić bramki za 1000 zł. Kup kopię za 250-300 i przestanie szumieć. Tylko musi być ona w pętli, bo kopia g-stringa od Razora wpięta na preamp generuje mi jeszcze więcej szumu.

Mój pedalboard jest wart ponad drugie tyle co amp i nie narzekam.

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.

No i nie po to kupiłem wzmak za 2 kafle z czymś żeby kupować bramkę za ponad tysiąc...

Pan Marek i tak robi ampy po taniości. Kup sobie 5150, który jest droższy i jest jeszcze większą fabryką szumów niż firebird z tego co inni mówią. Nikt Ci nie każe kupić bramki za 1000 zł. Kup kopię za 250-300 i przestanie szumieć. Tylko musi być ona w pętli, bo kopia g-stringa od Razora wpięta na preamp generuje mi jeszcze więcej szumu.

Mój pedalboard jest wart ponad drugie tyle co amp i nie narzekam.

Ciesze się Twoim szczęściem ;) ja mam takie zarobki jakie mam i nie stać mnie na wydawanie całej kasy na sprzęt bo muszę za coś żyć... ;)
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ja się też bogato nie urodziłem i to co posiadam to efekt odejmowania sobie od gęby. Spokojnie, odkładaj powoli kasę i spełniaj marzenia. Musisz się pogodzić z tym, że ampy szumią. Ostatecznie sprzedaj i kup coś innego.

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Jako posiadacz Firebirda, a wcześniej jeszcze 5 innych wzmaków od MG zadam jedno, ale to jedno krótkie pytanie:

Jak ustawiasz gain ?

wzmacniacze MG mają to do siebie, że mają dojebane gainu.

wystarczy ustawić gain na godzinę 8:30 - 9:00 i problem powinien się rozwiązać, jeśli w niskim stroju to nawet 8:00 rano wystarczy.

Nie trzeba walić gainem na 3/4 żeby gadało.

Druga sprawa to uziemienie i odległość od sieci bezprzewodowych.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Miałem Fendmessa a  to podobno to samo i nigdy takich szumów nie było...

No, właśnie, mój FM też nigdy za bardzo (wcale?) nie szumiał. Coś nie teges w założeniu tej konstrukcji.
Paczki z głów!

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Jako posiadacz Firebirda, a wcześniej jeszcze 5 innych wzmaków od MG zadam jedno, ale to jedno krótkie pytanie:

Jak ustawiasz gain ?

wzmacniacze MG mają to do siebie, że mają dojebane gainu.

wystarczy ustawić gain na godzinę 8:30 - 9:00 i problem powinien się rozwiązać, jeśli w niskim stroju to nawet 8:00 rano wystarczy.

Nie trzeba walić gainem na 3/4 żeby gadało.

Druga sprawa to uziemienie i odległość od sieci bezprzewodowych.

Gain max 11... Wzmacniacz prawdopodobnie wróci do mnie na początku tygodnia i zobaczymy ale podobno Pan Marek troche zmniejszył szumy ale wszystko okaże się ww  "praniu"
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Moj rejwen rozkrecony na 3.5/10 nie szumi wcale na 1 kanale, drugi rozkrecam do solowego grania na 8/10 to jest troche szumu ale tez nie na tyle zeby przeszkadzalo w czymokolwiek, a na czysciochu sie nic nie dzieje. Wiec moze cos sie spier..;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A może sprawdź układ gitarowy tak na zaś, może wyekranuj, to też sporo daje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
7667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 15:09:22
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
1301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 20:30:40
wysłana przez dinovelvet
1 Odpowiedzi
1480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2013, 18:46:01
wysłana przez nikt
2 Odpowiedzi
3126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 18:17:42
wysłana przez nietopes
3 Odpowiedzi
1776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2015, 18:01:42
wysłana przez navarac