Autor Wątek: padające lampy??  (Przeczytany 9627 razy)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
padające lampy??
« 02 Gru, 2008, 21:59:15 »
czy normalnym jest ze lampy końcówki mocy rosyjskie odpowiedniki 6l6 żażą sie na niebiesko
czy jest to moze obiaw zużycia lampy??
robilem ostatnio zdjątka w ciemnaościach i zauważyłem wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi na to

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #1 02 Gru, 2008, 22:09:41 »
Sprawa wygląda tak, że bywa to normalne w części lamp, ale może być też objawem zużytych.
Wszystko jest okej jeżeli po włączeniu wzmaka świecą normalnie, a jak przełączymy stand by, to robią się niebieskie.
Jeżeli po włączeniu wzmaka są już niebieskie, to nie pożyją długo i jest to objaw ich zużycia.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2008, 22:15:54 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #2 02 Gru, 2008, 22:11:10 »
dzieki
jak wlaczam power to sa normalne a po włączeniu stand by robia sie niebieskie 

Zomballo

  • Gość
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #3 04 Gru, 2008, 19:40:42 »
Zapewne masz 6P3SE ;) Tak jak napisał Mery to normalne zachowanie tych baniek.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #4 05 Gru, 2008, 07:57:26 »
Jak wyżej tylko u mnie w Sovtekach też jest ten objaw.

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #5 06 Gru, 2008, 08:42:33 »
To normalne, każde nawet nowe bańki mają taką niebieską poświatę która do tego zajebiście mruga w rytm grania ;)

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #6 16 Gru, 2008, 14:02:20 »
To normalne, każde nawet nowe bańki mają taką niebieską poświatę która do tego zajebiście mruga w rytm grania ;)
co do tej niebieskiej poświaty, to nie jestem pewny czy ma występować podczas grania. Na swoim piecu grałem dość długo i nie świeciły na niebiesko.. do czasu. Kiedy zamieniłem lampy miejscami z nieużywanymi (gram zawsze na połowie mocy) wszystko działa normalnie i nie migają na niebiesko.
Z tego wnoszę, że niebieski kolor oznacza raczej ostatnie tchnienia lamp (przynajmniej 6l6 JJ)

ps. racja J. Dean.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2008, 14:11:05 wysłana przez LZ127graf »
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #7 16 Gru, 2008, 14:03:34 »
chyba przynajmniej, nie bynajmniej

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #8 16 Gru, 2008, 14:07:17 »
To normalne, każde nawet nowe bańki mają taką niebieską poświatę która do tego zajebiście mruga w rytm grania ;)
co do tej niebieskiej poświaty, to nie jestem pewny czy ma występować podczas grania. Na swoim piecu grałem dość długo i nie świeciły na niebiesko.. do czasu. Kiedy zamieniłem lampy miejscami z nieużywanymi (gram zawsze na połowie mocy) wszystko działa normalnie i nie migają na niebiesko.
Z tego wnoszę, że niebieski kolor oznacza raczej ostatnie tchnienia lamp (bynajmniej 6l6 JJ)

a ja zdecydowanie pewny jestem - każda nawet nowa lampa ją ma, pojawia się z chwilą odpalenia stby, tylko się trzeba przyjrzeć dobrze.

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #9 16 Gru, 2008, 14:27:50 »
rozumiem, tylko tak jak mowię, zanim nie zamieniłem lamp, to migały pięknym błękitem przy graniu - po zamianie migania nie było. Musiałbym zrobić trochę wnikliwych testów pod względem brzmienia jednych względem drugich, bo nie porównywałem bezpośrednio. Jednak wydaje mi się, że nie migające lampy nie siarzą tak jak te pierwsze i brzmią płynniej.
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #10 16 Gru, 2008, 19:56:48 »
Co to znaczy brzmią płynniej?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #11 16 Gru, 2008, 20:50:25 »
ja to rozumiem w ten sposób, że brzmienie jest bardziej takie lejace się a nie konturowe i kanciate
B ( o ) ( o ) B S

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #12 17 Gru, 2008, 10:37:57 »
ja to rozumiem w ten sposób, że brzmienie jest bardziej takie lejace się a nie konturowe i kanciate
dokładnie.
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #13 17 Gru, 2008, 10:42:59 »
co do tej niebieskiej poświaty, to nie jestem pewny czy ma występować podczas grania. Na swoim piecu grałem dość długo i nie świeciły na niebiesko.. do czasu. Kiedy zamieniłem lampy miejscami z nieużywanymi (gram zawsze na połowie mocy) wszystko działa normalnie i nie migają na niebiesko.
Z tego wnoszę, że niebieski kolor oznacza raczej ostatnie tchnienia lamp (przynajmniej 6l6 JJ)

Przeczytałeś mój pierwszyt post?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #14 17 Gru, 2008, 11:33:17 »
tak.
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #15 17 Gru, 2008, 12:21:26 »
tak.

Świeciły na niebiesko po włączeniu wzmaka, czy na st-by?
Nie masz podstawy twierdzić, że niebieski kolor oznacza ostatnie tchnienie lamp, bo blue glow, to normalne zjawiskoi występuje tak, jak opisałem wcześniej.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline LZ127graf

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • bad motherfucker
Odp: padające lampy??
« Odpowiedź #16 17 Gru, 2008, 13:16:15 »
a czy ty czytałeś mojego pierwszego posta?
Na swoim piecu grałem dość długo i nie świeciły na niebiesko.. do czasu. Kiedy zamieniłem lampy miejscami z nieużywanymi (gram zawsze na połowie mocy) wszystko działa normalnie i nie migają na niebiesko.
Z tego wnoszę, że niebieski kolor oznacza raczej ostatnie tchnienia lamp (przynajmniej 6l6 JJ)

Wytłumaczę to jeszcze raz. Mam labogę blaster z redukcją mocy z 100 W do 50 W. Zawsze gram na połowie mocy (producent sugeruje nawet w takim przypadku wyjęcie 2 z 4 lamp 6l6 żeby sie niepotrzebnie nie grzały itd). Kiedy pojawiła sie niebieska poświata, z myślą że to oznaka zużycia lamp, następnego dnia zamieniłem miejscami owe lampy. I jak już wspominałem blue glow sie nie pojawił.
W związku z powyższym mam podstawy twierdzić, że może to oznaczać zużycie lamp. Co jednak nie rozwiewa wszelkich wątpliwości, co też wyrażam słowem "może".

w odpowiedzi na twoje pytanie: kiedy świeciły na niebiesko?
Otóż wyraźnie migały na niebiesko podczas grania, a na st.by nie jestem pewny, bo tak jak wspomniałem, mam czerwone diody, które odbijają sie w lampach.. możliwe że były trochę niebieskie.

Znawcą lamp nie jestem, dlatego próbuję sie nieco o nich dowiedzieć żeby niepotrzebnie nie kupować nowych lamp jeśli stare są dobre.
Jestem w stanie permanentnej erekcji intelektualnej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
11871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 12:59:30
wysłana przez Pan Sinner
0 Odpowiedzi
3026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 16:48:10
wysłana przez Br-Owca
3 Odpowiedzi
4706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2009, 23:41:21
wysłana przez dom?n
4 Odpowiedzi
5156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
35 Odpowiedzi
27685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2010, 19:32:28
wysłana przez Orange