Autor Wątek: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90 + Velocity  (Przeczytany 4727 razy)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
[NRD] Hail Santa! E530 + 2:90 + Velocity
« 17 Mar, 2015, 22:57:01 »
Czołgiem!
Bardzo spóźnione NRD. Dopiero dzisiaj dorwałem kalkulator z opcją robienia zdjęć.
W listopadzie dotarła do mnie paczka z Rygi, w środku był dawno upatrzony E530. Genialny preamp dający cudowną esencję teutońskiego metalu.

Ale na samej 1,5W końcówce daleko nie zajadę, a pojawił się zespół. Po "konsultacjach społecznych" poturlałem się do stolicy ograć dwie końcówki. Wybór padł na Mesę, która zdeklasowała ogrywanego wcześniej marszczala. Na miejscu okazało się, że sprzedawał ją Piotrek z Riverside. Po powrocie pojechała prosto na przegląd i wymianę lamp.

Chwilowo wstrzymuję się z zachwytami nad brzmieniem całego zestawu - zagrałem dopiero 3 próby i nie było czasu pokręcić gałami. Wiem, że Engl sam z siebie brzmi dobrze niezależnie od ustawienia :D  w połączeniu z końcówką zabawa robi się bardziej wymagająca.

Engl ma 4-pasmową korekcję - mogę odkręcić środek na maksa dwa razy :P  Do tego jest jeszcze przełącznik Contour, który dodatkowo podbija pasmo 300-500Hz i 1-2kHz. Kanał do strojenia jest, nawet ze dwa razy go włączyłem - działa. Jest dobry, więc jak ktoś szuka czegoś do bardziej waginosceptycznego grania, to również polecam.

Mesa ma 3 tryby pracy. Deep, Modern i 1/2 Drive, czyli o połowę ciszej. Jak przystało na 80sowca - modern spodobał mi się znacznie bardziej :D  Poza tym waży 16kg - jest cholernie ciężka i niewygodna. Dodatkowo wchodzi do niej 8x6L6 - to boli.

Postanowiłem zaburżuić - preamp z końcówką łączą Laboga Perfection, a końcówkę z kolumną Laboga Mega Raptor.

Reasumując: w Englu zakochałem się od razu, jest bardzo krieg. A jeśli chodzi o mesę..jak dla mnie jest poprawna, mam nadzieję, że z czasem się bardzo polubimy, ale jeżeli pojawi się na horyzoncie E920, to chyba nie będę się długo zastanawiał.
Sorry za jakość, robione klamrą od paska.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2020, 19:18:28 wysłana przez excubitor »
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #1 18 Mar, 2015, 16:21:18 »
Rack by się przydał ;)

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #2 18 Mar, 2015, 18:24:22 »
I pewnie się pojawi w kwietniu. Mam już plan, teraz pora na obudowanie zestawu i dokładanie kolejnych zabawek.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #3 18 Mar, 2015, 20:38:56 »
Btw, do jakiej kolumny podpinasz?

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #4 18 Mar, 2015, 21:03:23 »
Musi jakiś Taurus czy co

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #5 19 Mar, 2015, 00:53:04 »
Prorok jaki? W tej chwili Taurus G212V Custom, czyli 2xV30.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #6 19 Mar, 2015, 01:14:20 »
Dzie tam, po prostu widziałem lata temu high low na żywo ;D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #7 19 Mar, 2015, 06:51:05 »
Jest Engl - jest radość :) Graty!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [NRD] Hail Santa! E530 + 2:90
« Odpowiedź #8 15 Lis, 2020, 19:17:50 »
święta idą, więc temat nadal aktualny.
Dzięki pracy zdalnej grałem w tym roku więcej, niż przez ostatnich kilka razem wziętych. Do grania w domu potrzebowałem czegoś możliwością wpięcia w kolumnę mono. Wuj Bat chciał sprzedać, ja postanowiłem kupić. I tak oto do zestawu wjechał Rocktron Velocity 300.

Przyjechał do mnie miesiąc temu, ale dopiero w ten weekend żona pojechała do teściów i mogłem pohałasować. Jest inaczej. Nigdy jeszcze nie miałem tranzystora, tylko gdzieś po salkach czasem jakieś hybrydy stały. Fajnie to gada z Englem, ale tyle jestem w stanie powiedzieć po jednym dniu :D
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2020, 19:19:56 wysłana przez excubitor »
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Zomballo

  • Gość
Jest lepiej niż z mszą czy gorzej? Ja miło wspominam tą końcówkę.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie po tak krótkim czasie. Lubimy to, co znamy, więc na razie bardziej mi siedzi mesa, ale wiem, że dużo w tym przyzwyczajenia do ukręconego brzmienia.
Jakiejś mocno zauważalnej różnicy na kanapowej głośności nie ma. Może jakby to rozkręcić na fullstacku, to będzie inaczej.
Mesa ma te tryby deep i modern, więc daje trochę więcej możliwości manipulowania brzmieniem, chociaż mam z nimi problem, bo w zależności od fazy księżyca i układu planet różnie mi podchodzą. Velo ma tylko dwa potki, Reactance odkręcony na maksa robi przyjemny efekt.
Pominę już fakt, że obie dobierałem na podstawie jakiegoś prehistorycznego tematu o końcówce do E530 i teraz jeszcze chcę zapolować na E920/930 :D Jak na złość nie mogę go teraz odkopać.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Dej no jakieś próbki szatana, jestem turbo ciekaw jak taki zestaw gada :v

A no i winszuję zapięcia wszystkiego w szufladę :D

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Jest lepiej niż z mszą czy gorzej? Ja miło wspominam tą końcówkę.
Ekhm:D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Pominę już fakt, że obie dobierałem na podstawie jakiegoś prehistorycznego tematu o końcówce do E530 i teraz jeszcze chcę zapolować na E920/930 :D Jak na złość nie mogę go teraz odkopać.

Pewnie mój temat ;)
http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/englowy-nrd-czyli-onanizm-nad-e530-e93060-212vhpro/

Generalnie zastawnawiam się nad sprzedażą e930 :) mam jeszcze e860 RackHead a chętnie bym to wszystko na Savage'a KT88 wymienił ;)))

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Dej no jakieś próbki szatana, jestem turbo ciekaw jak taki zestaw gada :v

A no i winszuję zapięcia wszystkiego w szufladę :D
Dziękować. I tak jest za mało miejsca, jeszcze ze 4U by się przydały, bo tuner, bo cośtam.
Próbków nie będzie na razie, bo nie umiem grać, ani tym bardziej nagrać.

Vertigo, zastanawiaj się szybciej, akurat zastanawiam się na co przewalić premię :D
Ten temat, ale też był jakiś inny, w którym jeden z forumisiów wypisywał swój ranking kombinacji z englem - jakieś bashe, vht itd.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2010, 13:41:43
wysłana przez Vertigo
4 Odpowiedzi
3264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 09:15:03
wysłana przez harry_manback
0 Odpowiedzi
1848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2013, 16:59:30
wysłana przez chronix1