Autor Wątek: Ibanez RG7421 BLK vs Ibanez RGIR27FE BK  (Przeczytany 8069 razy)

Offline mackk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Ibanez RG7421 BLK vs Ibanez RGIR27FE BK
« 14 Mar, 2015, 10:01:22 »
Witam zastanawiam się nad kupnem siódemki i nie wiem czy kupić Ibanez RGIR27FE BK czy Ibanez RG7421 BLK i zmienić przystawkę na uzywaną emg 707 (taniej wyjdzie) ale czy warto?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rg7421-blk

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rgir27fe-bk

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
W 7421 nie da się tak po prostu wstawić EMG 707, ponieważ są większe i nie zmieszczą się w miejsce po oryginalnych przetwornikach.

Offline mackk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
A jakie przetworniki wejdą w 7421?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Pany, ale przecież idzie kupić EMG do siódemek i ósemek w rozmiarówce pasywnej. Fakt, że są to tylko metalowe puszki, ale IMO nadal lepsze niż czarny plastik ;)

EMG

Tak samo można szybciej kupić Blackoutsy od Seymour Duncana:

Blackouts
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mackk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
A co sądzicie o moim pomyśle (z zmianą pickupa) wtedy 7421 była by "na równi" z 27fe czy dalej 27fe niszczy 7421?

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Teoretycznie na równi nie będzie. Gitary różnią się budową gryfu, mają także różne mostki.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Witam zastanawiam się nad kupnem siódemki i nie wiem czy kupić Ibanez RGIR27FE BK czy Ibanez RG7421 BLK i zmienić przystawkę na uzywaną emg 707 (taniej wyjdzie) ale czy warto?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rg7421-blk

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rgir27fe-bk
Nowe chcesz kupować? Nie szkoda Ci chajsu? Zamiast 7421 poszukaj 7321, dokup pipaka jakiego chcesz (byle nie EMG) i cała zabawa wyjdzie Cię 1000zł jak się dobrze zakręcisz. 27FE sobie odpuść, bo to nie ma sensu naprawdę. Jeśli lubisz IBZ, to poszukaj jakiegoś Prestige (cena ta sama), a i czasem UV tutaj na giełdzie chodzą w skandalicznych cenach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Zlej to wszystko i weź rg7621  :devil:
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Oj tam oj tam, chce kolega to niech kupuje nówki. Ktoś w końcu musi, żeby potem inny ktoś kupił używkę :P

@Nightmarishreaper - 7321 z wymienionym pipakiem za tysiaka? Gdzie, kiedy? Dzisiaj jak za tyle kupisz stocka, i to wcale nie super utrzymanego, to jesteś pros. Nie wiem czy to drogi dolar, tanie lpg czy jakikolwiek inny powód, ale ceny używek ostatnio pierdolca dostały.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven


Oj tam oj tam, chce kolega to niech kupuje nówki. Ktoś w końcu musi, żeby potem inny ktoś kupił używkę

@Nightmarishreaper - 7321 z wymienionym pipakiem za tysiaka? Gdzie, kiedy? Dzisiaj jak za tyle kupisz stocka, i to wcale nie super utrzymanego, to jesteś pros. Nie wiem czy to drogi dolar, tanie lpg czy jakikolwiek inny powód, ale ceny używek ostatnio pierdolca dostały.

7321 to stocku to 800zł, używany pipak średniej klasy - 200zł

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Pokaż mi 7321 na stocku za 8 setek. Tylko nie "sąsiad 3 lata temu kupił", nie "tyle powinno kosztować" ale konkretną ofertę (aledrogo, olx, forum) na tu i teraz.

Szukałem takich 7321 / FlameEXG od jesieni i nie znalazłem nic sensownego. Albo ceny pod 1,5 kafla, albo stocki do gruntownego remontu. Niestety, obecnie za 8 stówek to MOŻE SC207 kupisz... tzn. nie, nie kupisz. Też próbowałem :P

EDIT: A jednak, jeśli aktualna to brać kurwełe w ciemno: http://olx.pl/i2/oferta/gitara-ibanez-rg-7321-CID751-ID92BDN.html
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2015, 18:38:22 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
to trzeba było brac ode mnie uzywke igłe za niecały 1k. Takich ofert jest masa. Pewnie ze wzgledu na to ze 7321 jest sredniawym wioslem. o flame znacznie ciezej ;)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Gdzie za niecałe 1000? Na ogłoszeniu stała za 1,1k stock i 1,4k z extra pipakiem. Zresztą nie ma co się się dochodzić, jak kolega znajdzie 7321 z czymś sensownym za około tysia, to niech bierze w ciemno. Na pewno wyjdzie lepiej i taniej niż tamte ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Też szukałem przez dłuższy czas 7321 i tutaj i wszędzie i w końcu kupiłem 7221... Tak jak MrJ powiedział proszę nie pierdolić o tym co było przed wojną tylko linkować aktualne źródła
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Nie wiedziałem gdzie podczepić, więc zapytam tu.
Znalazłem coś takiego, i przymierzam się do tego wiesła. Ktoś z forumowiczów miał coś takiego w łapkach, i może coś mądrego o nim napisać?
http://allegro.pl/ibanez-apex-2-gsf-pickup-lundgren-m7-twardy-case-i5200873570.html

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
IMHO to szczerze wątpię, że znajdziesz coś lepszego w tej cenie.

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Ibanez RG7421. Poczytałem opinie, przekalkulowałem, pokombinowałem, i podjąłem decyzję - Kupuję !!! Myślę - kupię, wypierdolę pipki, i wstawię coś normalnego ( Mam teraz na stanie Schectera Demona 7 )
Więc złożyłem zamówienie przez net, i czekam.
Przyszła. Wyciągam z pudełka, podłączam, i ...............
Żeby nie było, to tylko, i wyłącznie będzie moja opinia, a więc...
Ta gitara to jedno wielki badziewie. Wizualnie, i estetycznie to masa niedoróbek. Lakier źle położony ( niedolakierowane elementy, nierówno położony lakier ) Zadziory. Masakra jakaś jak dla mnie.
Jeśli chodzi o brzmienie, to nawet nie będę się wypowiadał, bo z tym co ona ma pod mostem, i gryfem, to ona w ogóle dla mnie nie brzmi.
Jeśli chodzi o wygodę grania, to całkowicie mi nie leżała. Być może dlatego że przyzwyczaiłem się do Schecterowego gryfu. Ot i tyle. Jak dla mnie w porównaniu do Schectera tego którego mam, to RG7421 to nawet w okolice nie dolatuje pod żadnym względem. Gitara poszła z powrotem do sklepu szybciej niż przyszła, i wybór teraz padał na Schectera Damien Elite 7. Mam nadzieję, że to tymczasowy koniec przygód z wyborem :)

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Damieny elite na propsie, niestety niskie ibki to szrot. Hellrasiery tak samo zresztą  :devil:
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
A ja chciałem brać na początku GRG7221.  :D Myślałem jeszcze przez chwilę nad Ironem labelem, ale mi przeszło. Zraziłem się. Wiem że niepotrzebnie, ale może kiedyś.

Zomballo

  • Gość
Gity co teraz klepie ibanez w Indonezji i Chinach to na 10 sztuk 1 nadaje się rozpałkę a 2 żeby podsycić ogień.

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Bez kitu, to co mi przyszło to jakieś przegięcie pały, i za takie coś półtorej klocka. Ja wiedziałem że te modele potrafią być delikatnie niedorobione pod względem estetycznym, że gdzieś przy śrubach niedomalowane delikatnie może być, czy coś w tym stylu, ale trochę za dużo tego było. O brzmieniu to w ogóle nie będę się wypowiadał, bo to nie ma sensu. Przetworniki to nadają się do wyjebania natychmiastowego, bo na tym co jest to tragedia. Zastanawiam się kto to w ogóle kupuje.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Przed zakupem swojego DKA7 ogrywałem RGA7 w sklepie muzycznym w Lublinie, stała tam za ok 2.8. To stwierdzam, że mój warlock z serii bronze ( za którego dałem jakieś 700 zł ) jest wykonany dużo lepiej niż ten Ibek. Źle nabite progi, niektóre wystawały o serio 2/3mm za gryf, binding przy podstrunnicy czy jak to się zwie ( tam gdzie są markery  ;D ) machnięty tj pędzelkiem biała farbą, nierówno, z prześwitami. Bingind korpusu na rogach krzywy jak cholera, po 2 minutach w łapie nie miałem jej nawet ochoty do niczego podpinać. Jeśli rgir27fe jest podobnie wykonany ( w sumie cena podobna ) to nie chciałbym ani jednej ani drugiej nawet za tysiaka. Po ograniu tego Ibka stwierdziłem, że jednak lepiej się wstrzymać i dozbierać na DKA7 :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9794 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 18:51:18
wysłana przez immortal-king
20 Odpowiedzi
10495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 22:03:42
wysłana przez niedziak
2 Odpowiedzi
2456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2016, 12:24:52
wysłana przez rockstarzzz2
9 Odpowiedzi
7335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2018, 13:28:15
wysłana przez mastEr_eXplorer