Autor Wątek: Kolumna 2x12 - niech brzmi ciemniej  (Przeczytany 3658 razy)

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Kolumna 2x12 - niech brzmi ciemniej
« 18 Lut, 2015, 19:46:40 »
Witajcie

Mam HB 2x12 na v30, gra to fajnie, w sensie przebija się w 'zespole' ale brakuje pie*dolnięcia.

Podłączyliśmy ostatnio na próbie mojego bentonga do bandita kolegi ( z którym znowu jest problem, bo ma pierdnięcie konkretne, ale gorzej ze słyszalnością ) i całość zrobiła dobrze. Razem 3x12. HB najwyraźniej dodał brakującego pasma i w sumie baaaardzo cacy wyszło.
Mam jeszcze 1x12 na cel G12T75 /100 coś takiego. Paczka jest dużo głębsza i w sumie ma więcej konkretu niż bentong.

Pytanie:
1.kombinacja z głośnikami do HB ( w weekend może zamienię T75 z v30 i zobaczę co się dzieje, ale 1 głośnik to chyba wiele nie zmieni w HB )
Jeśli szukać głośników to jakich?
2. paczka 2x12 - jaka ?
3. ... .... ?

Budżet zero :(
Tzn. sprzedać HB i minimalnie dołożyć, podobnie w przypadku kombinowania z głośnikami

Pozostałe graty:
head jest raczej jasno brzmiący Blackstar ID:60 ( tam jest symulacja min.6l6 na których czuć większe bum, ale to nie to )
Jackson dkmkg81/85
RR3 emg81/sd ( o dziwo 81 gra mocno inaczej w tym wieśle )


Proszę Was o garść pomysłów.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
HB212 to nie paka, tylko stelaż do trzymania dwóch V30, paka nie ma dołu i nie będzie mieć, taka konstrukcja. Poczekaj, dozbieraj, kup/zamów u kogoś fajną budę, wstaw te V30 i będzie pięknie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
w sumie bardzo logiczne rozwiązanie. Patrzyłem, ale nie brałem pod uwagę.

Jakieś propozycje, gdzie co jak i na czym +/- się wzorować?

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
DL ma czasem fajne promocje cenowe. ostatnio użyczyłem swojej do 5150 i brzmiało to fajnie. ogólnie polskie manufaktury są spoko.

Orange

  • Gość
jeśli bezinwazyjnie to sobie zmień głośnik, pograj, zobaczysz. Możesz odkręcić tylnią ściankę, sprawdzić jak gada. Możesz coś rzucić na tylną  ściankę(od środka) zobaczyć jak gada. Z gówna bata nie ukręcisz, ale kombinować można.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ewentualnie poczekaj na okazję z Buzzaro, NoisyBox, MESA, ENGL, DL, Laboga etc. etc :D Nie wiem czy sam swojej nie będę puszczać w świat dam jeszcze znać w odpowiednim czasie ;)

Zomballo

  • Gość
Benton jest nierozkręcalny ale da się poczynić pewne mody przez otwory głośnikowe i terminal. Ja w swojej wywaliłem całą watę ze środka i dałem grube miedziane kable oraz zmieniłem gniazdo na Cliffa. Dostała dołu i zrobiła się taka pełniejsza, czystsza w brzmieniu.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Benton jest nierozkręcalny ale da się poczynić pewne mody przez otwory głośnikowe i terminal. Ja w swojej wywaliłem całą watę ze środka i dałem grube miedziane kable oraz zmieniłem gniazdo na Cliffa. Dostała dołu i zrobiła się taka pełniejsza, czystsza w brzmieniu.
Dokładnie to samo zrobiłem w swojej. Moje wrażenia słuchowe podobne.

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
CZyli punkt jeden wywalić watę ze środka?
Kable i gniazdo....to już chyba różnicy w brzmieniu nie robi, czy jest aż tak ( biada mu ) słabe ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
CZyli punkt jeden wywalić watę ze środka?
Kable i gniazdo....to już chyba różnicy w brzmieniu nie robi, czy jest aż tak ( biada mu ) słabe ?

Gniazdo nie jest złe, ale przewody warto wymienić.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Zmiana pytania jaka paczka zamiast HB 212 na V30 ?

Ma mięć 3x więcej pierdolnięcia i być 2x12 ( tyle wiem na ten moment )
HB postawiony na gumowych nóżkach na pionowo już warczy lepiej ( poziomo stoi na kółkach i bas znika )

Cenowo też z głową.
Orange mnie zainteresował, ale to już ciut drogo( widziałem porównanie na jutubiu mesa, DL, Orange )...stoi ENGL pionowy ścięty...ktoś coś, no i jest też niebieskie Hesu ( wszystko z popularnego PayU serwisu )
Gdzie ograć np pomarańczę, czy w ogóle jakieś fajne ( Katowice, Sosnowiec, opcjonalnie Kraków )?

Offline navarac

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Popieram przedmówce. Skontaktuj się z DL, Hesu, MG, Buzzaro albo jakimkoliwek innym lokalnym producentem (bez żadnej reklamy), który Ci najbardziej brzmieniowo pasuje  i poproś o budowę samej skrzyni bez głośników. Możesz poprosić również o okablowanie, to tylko kilka śrubek Ci zostanie przykręcić i 4 kabelki podłączyć. Brzmieniowo przeniesiesz się w inny wymiar. Sam polecę DL bo to fajna paczuszka i naprawdę ma kopyto. Buzzaro też jest ciekawe. Z innymi dłuższej styczności nie miałem wieć się nie wypowiadam. Koszta to około 1000-1200 ziko.

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
dzięki za odpowiedź.
HB poszedł sobie, a przyszedł Hesu 2x12 w kolorze trucizny!
Teraz mam rozkminkę na temat wzmacniacza....ehhh ( graj nie pie$@$@ol się sprawdza )

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2010, 21:11:36
wysłana przez headcharge
14 Odpowiedzi
10032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 21:03:03
wysłana przez cielski
9 Odpowiedzi
4573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2014, 00:32:05
wysłana przez wolfer
19 Odpowiedzi
5735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2014, 15:31:47
wysłana przez guzie
24 Odpowiedzi
4061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2014, 09:02:33
wysłana przez rafalek