Autor Wątek: Pytanie dnia: Jak się pozbyć 50 watt...  (Przeczytany 9546 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Kk, może się źle wyraziłem  :facepalm: Teraz doczytałem, iż POD XT nie posiada pętli, wiec 4CM odpada. Okej. Na to lepszym pomysłem byłoby chyba X3 albo HD
W domyśle chciałem się po prostu spytać jak taki POD (np. ten HD500) zachowywałby się w zestawie z moim Jetem - wiele razy czytałem, że pętla w Soldano i pochodnych jest cierniem w tyłku, bo Mike przystosował ją do interfejsów rackowych, dlatego też nie wszystkie efekty działają, itp. Moje pytanie miało więc brzmieć "Czy ktoś wie jak zachowa się POD?"

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Kk, może się źle wyraziłem  :facepalm: Teraz doczytałem, iż POD XT nie posiada pętli, wiec 4CM odpada.
Ale wersja Pro posiada.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Kk, może się źle wyraziłem  :facepalm: Teraz doczytałem, iż POD XT nie posiada pętli, wiec 4CM odpada.
Ale wersja Pro posiada.
Ok, my bad. Dalej jednak nie wiem, czy bawił się ktoś zestawem POD + JCA albo POD + Soldano? ;o

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Ok. Ale powiedzcie mi, jak bym miał spożytkować zestaw JCA + Pod XT Pro? W sensie, kiedyś czytałem, że pętla efektów w JCA jest do dupy, bo Soldano ją zaprojektował do używania z efektami rackowymi.

Bo ja sobie to wyobrażam tak, że stoi JCA, na tym leży POD podłączony jakoś tajemniczo (JAK?) i podaje efekty.

z tego co ja czytałem, nie tyle rackowe co topowe.

@ druga część: schemat podłączenia taurusa http://www.taurus-amp.pl/_files/_private/fotogaleria/1687/80aaca2.jpg

co do pytania o "jak to gada z efektami":
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2015, 19:32:39 wysłana przez mophk »

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Ok, bylem dzisiaj w komisie i ograłem XT Pro - podłączyłem do zMarshczalla (jakiegoś wyrąbanego trójkanałowca, ale my nie o tym), ofc metodą czterech kabli. Presety po starym użytkowniku brzmiały naprawdę okej, chociaż nie mogłem ogarnąć jak użyć Marshalla tylko jako Power ampa, bez korzystania z galki gain. Wiem, że w HD można włączyć lub wyłączyć pętlę (czyli w tym wypadku pre-amp), aby korzystać lub nie korzystać odpowiednio z symulacji lub pre-ampu właściwego wzmaka. Dzięki temu można także umieszczać część efektów przed lub po właściwym pre-ampie (czyli w PODzie przed lub za FX Loop). Czy można tak zrobić w XT Pro, bo "na ślepo", grzebiąc w ustawieniach trafiłem tylko na zmianę FX Loopa z Series na Parallel?

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
jeśli miał fx loop, to tak jak na obrazku wyżej.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
jeśli miał fx loop, to tak jak na obrazku wyżej.
Podłączyć, podłączyłem. Moje pytanie brzmi "jak wyłączyć pętlę w PODzie XT pro, zależnie od presetu?", bo w HD się da

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Wspominałeś o IRT Studio - posiadam takowego i zaręczam, że 15 W nie będzie za mało. Sam gram w domu podłączony do wejścia 1W i ledwo go rozkręcam, a hałasu robi, że hej :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Potwór dnia

Zaczęty przez mondomg « 1 2 ... 86 87 » Muzyka

2160 Odpowiedzi
520743 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2023, 23:19:38
wysłana przez theremin
0 Odpowiedzi
1873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2010, 00:11:19
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
5290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 16:22:14
wysłana przez lord_awesomeguy
4 Odpowiedzi
2451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2015, 10:56:57
wysłana przez fk
6 Odpowiedzi
3089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2021, 16:42:12
wysłana przez rafalek