Autor Wątek: Pytanie dnia: Jak się pozbyć 50 watt...  (Przeczytany 9547 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Pytanie dnia: Jak się pozbyć 50 watt...
« 15 Lut, 2015, 00:23:58 »
Witojcie,
Rok temu z uśmiechem na ustach odebrałem JCA50H i pakę HB 2x12" (podstawowy zestaw początkującego SevenStringowca :D) z zamiarem ćwiczeń, grania na stadionach i wgl, więc potrzebne mi było 50Watt (bo moc, wypierd i tak dalej). Niestety, zespół rozkręca się baaaardzo powoli, albo wgl, salka ma 11m^2, jak perkusista odpalił twinkę to nic nie było słychać, więc mój potwór do plucia gruzem stoi w domu... praktycznie nie używany :facepalm: A ja za rok piszę maturę i wypadam na studia.
Wiem, że wielu z was ma tego typu dylematy więc mi łatwiej pomoże. Powoli skłaniam się ku temu, by sprzedać ten sprzęt i kupić, chlip, cyfrę (chyba). Oczywiście nie Fractala ani Kempera, bo mnie nie stać; nie, przymierzałbym się do jakiegoś małego sprzętu, może rackowego. Nic bardzo naglącego, chciałbym taką zmianę zrobić w ciągu najbliższego roku.
Chodzi o to by mieć dobry sprzęt do cichego grania w domu na słuchawkach, home recordingu, ale przy okazji takiego, żeby pociągnął jakieś granie, małe kluby, tego typu rzeczy.
Myślałem albo nad PODem w zestawie z końcówą (tylko który POD nie siarzy, bo różne są tego oceny), albo może IRT Studio (tylko czy 15W to nie jest trochu mało?). Nawet bardziej bym się do tego drugiego przymilał, mój aktualny "rig" to JCA, Flashback Delay, TS i wah Tremontiego. Nie potrzebuję praktycznie nic więcej, miało być make it simple. Ale może mnie czymś zaskoczcie?

Czyli dla tl;dr - co taniego kupić do domu/na próby/na małe koncerty, może IRTa Studio, może PODa?

Orange

  • Gość
zostaw to co masz i kup poda. do domu ci styknie pod na słuchawkach, w jca go możesz wpiąć i grać nie tylko klubowe koncerty. IMO sprzęt jeść nie woła a lepiej mieć lampę niż jej nie mieć.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Tylko, że teraz jeszcze mogę sobie na tą 50-tkę pozwolić. Ale za rok już nie za bardzo. Tu chodzi o zmianę sprzętu na coś mniejszego i poręczniejszego. Dlatego myślę o konwersji z JCA50 na 15 wattowego IRTa

Orange

  • Gość
dlaczego za rok nie będziesz sobie mógł pozwolić?

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
dlaczego za rok nie będziesz sobie mógł pozwolić?
Tak mysle. Za rok pisze mature, potem studia, jak dobrze pojdzie to 200-300 km od domu; nie wiem, czy zmieszcze się z 50 na 212 w małym studenckim mieszkanku :/

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wujek dobra rada: Zostaw jak jest ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Łaj nat się nie zmieści? Przecież to nie zajmuje w chuj ile miejsca. Gorzej jak se efekty poukładasz na podłodze. U mnie to one zajmują najwięcej miejsca, a nie Studio (tak, mam, niedługo mogę oddać :D) i 1x12. 2x12 stawiam na sztorc i też byłby gites.

JCA zostaw w domu, a na studia załatw se albo PODa jak Ci koledzy mądrze radzą, ale właśnie taki mały rig jak ja mam u siebie (a też studiuje, tylko jestem może mało wiarygodny, bo mieszkanie mam duże i mieszkam z dziewczyną więc generalnie YOLO 420BLAZEIT) czyli mała 15-20 watowa lampka i 1x12.

Będziesz żałował pozbywania się JCA. Do domu pojedziesz to nie będziesz miał na czym grać w wolnych chwilach. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No i na studiach możliwe, że zaczniesz grać w jakiś kapelach, wtedy JCA będzie jak znalazł, mi się zdarzyło na studiach zacząć grać z Puffem i do dziś gramy.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Na początku studiów mieszkałem w 8m2 pokoju razem z Krankiem Rev1, paką 4x12, bossem gt10 + 3 kostkami.
Da się? Da się :P

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Sprzedaj, kup cyfrę. Ja sprzedałem, gram na podzie xt pro z alto ts115a. Gram w kapeli, studiuje, a jak jest impreza to biorę alto i puszczam vildhjarte, albo niemieckie techno na cały akademik. Polecam :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Orange

  • Gość
Ja w akademiku miałem takie nagromadzenie sprzętu jakiegokolwiek, że na m2 więcej było gitar, kabli i szynszyli niż ludzi. Ale mieszkałem z Martensem wiec nasze zbieractwo się kumulowalo. da się. A tak na prawdę dopiero na studiach zaczniesz grać. Plus to, że graty zawsze można na salce zostawić. Jak masz resztę składu ogarniętą.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
dlaczego za rok nie będziesz sobie mógł pozwolić?
Tak mysle. Za rok pisze mature, potem studia, jak dobrze pojdzie to 200-300 km od domu; nie wiem, czy zmieszcze się z 50 na 212 w małym studenckim mieszkanku :/

Jakby każdy tak myślał, to na przełomie września i października byłby wysyp okazji na aukcjach.  ;)

A co będzie  jak założysz rodzinę i pojawi się dylemat, 412 czy kolejna szafka na buty dla szanownej małżonki :)

Jak bym JCA nie sprzedawał...
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A co będzie  jak założysz rodzinę i pojawi się dylemat, 412 czy kolejna szafka na buty dla szanownej małżonki :)

Pytania są tendencyjne! :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
Proponuje wrocic do tego tematu za rok w takim razie, albo jeszcze lepiej - dopiero w momencie, w którym wystąpi problem.

Pozdrawiam serdecznie
CS

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Za rok już kupisz sobie 6505 Mini, jak wyjdzie ;)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Dzięki za wszystkie informacje, może rzeczywiście zbyt się spieszę z oceną sytuacji. Jeżeli jednak poruszyliśmy już temat PODa, to czy możecie mi wyjaśnić pokrótce różnice między tymi najważniejszymi? Strzelam, że używałbym raczej wersji LIVE, zależałoby mi też na przesławnej metodzie 4 kabli, skoro juz bym miał takiego PODa zakupić.
Widzę, że jest sobie XT, X3 z mnóstwem symulacji, potem droższy HD300 i HD500 - czym się dokładnie różnią? Opłaca się dokładać te parę stów, aby kupić HD zamiast X3, na przykład?

Orange

  • Gość
IMO najlepszy pod ever to xt pro. W hd jeszcze się nie wgryzłem...

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
IMO najlepszy pod ever to xt pro. W hd jeszcze się nie wgryzłem...
Ale powiedzmy, że nie mam piniąszków na XT Pro i shortboarda. Że za te pół roku nie będzie tak fajnej promocji jak teraz na forum. Że będę chciał kupić Live'a. Który i dlaczego akurat HD300?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
HD500, bo można układać sobie brzmienie jakie się chce, a w HD300 nie do końca. XT Pro i shortboard wychodzą w podobnej cenie, jak nie taniej, ale musisz wtedy targać racka i podłogę. Ja bym brał HD500, nawet bym mój set na to zmienił, ale nie chce mi się bawić w sprzedaż i Browne gra na XT Pro i Tesseracty też kiedyś grały :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Orange

  • Gość
HD 500 wyjdzie drożej niż XT pro i shortboard mk1. Chyba. masz jeszcze opcje z X3 live, który ma niby wszystkie te brzmienia co XT z model packami. Tego poda tez miałem, ale z radością wymieniłem na XT pro. Łatwiejszy w obsłudze przede wszystkim- postawiłem sobie na racku laptopa i miałem wszystko pod ręką. A deptak leżał w salce i czekał na próby.

Posty połączone: 18 Lut, 2015, 10:44:15
Btw na giełdzie masz XT pro z podłogą i u torbieniem za 1450
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2015, 10:44:15 wysłana przez Orange »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
I u mnie tez masz. Tylko z tańszym sterownikiem i PODa też można negocjować ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
JCA za bardzo kurwi, zostaw sobie :D. a na tego poda w sumie sam sie napaliłem :/ więcej nie kupuj niech sie chłopaki zabijają o moj hajs :devil:

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Ok. Ale powiedzcie mi, jak bym miał spożytkować zestaw JCA + Pod XT Pro? W sensie, kiedyś czytałem, że pętla efektów w JCA jest do dupy, bo Soldano ją zaprojektował do używania z efektami rackowymi.
Bo ja sobie to wyobrażam tak, że stoi JCA, na tym leży POD podłączony jakoś tajemniczo (JAK?) i podaje efekty. A czasem go podłączam do laptopa zamiast do pieca i wtedy podaje mi brzmienie wbudowanych piecy. Z drugiej strony - jaka byłaby różnica w takim podłączeniu w porównaniu do HD500?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sprzedaj wszystko w pizdu na alegrze. Skup się na czymś innym. Jak masz takie rozkminy na poczatku, to chuj z tego bedzie. Zostań dentysta, albo jakimś adwokatem i kup sobie potem PRS-a z private stocka, albo jakiegoś customa i przestań męczyć bułę miłym ludziom. Mówię z doświadczenia życiowego.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
HD 500 wyjdzie drożej niż XT pro i shortboard mk1.

Posty połączone: 18 Lut, 2015, 10:44:15
Btw na giełdzie masz XT pro z podłogą i u torbieniem za 1450

Nie wyjdzie - są to porównywalne koszty. HD500 jako procek efektów wpinany w pętle spisuje się bardzo ok. XT(nawet PRO) już nie tak bardzo. Poza tym HD jest po prostu lepszy (pod każdym względem).


Inna sprawa, że w tym co mówi Wroo jest też sporo racji ;)

Pozdro i powodzenia.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Potwór dnia

Zaczęty przez mondomg « 1 2 ... 86 87 » Muzyka

2160 Odpowiedzi
520902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2023, 23:19:38
wysłana przez theremin
0 Odpowiedzi
1873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2010, 00:11:19
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
5302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2011, 16:22:14
wysłana przez lord_awesomeguy
4 Odpowiedzi
2452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2015, 10:56:57
wysłana przez fk
6 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2021, 16:42:12
wysłana przez rafalek