Autor Wątek: Daddario NYXL ?  (Przeczytany 31166 razy)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Daddario NYXL ?
« 14 Lut, 2015, 13:43:09 »
Ktoś prubował, brzmi dostojnie, urywa 4 litery? Przymierzam sie do zakupu 9-46 + 60 D'd ? (oby weszlo na 26,5)
Djent to kópa.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #1 15 Lut, 2015, 12:44:20 »
Cieniutko jakoś... Co kto lubi. Niestety jeszcze nie dane mi było spróbować ale daj znać jak toto mniej więcej gra i czuje :) I jaka gita? Schecter?

BTW. Błagam - słownik jeżyka polskiego: prÓbował :)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #2 15 Lut, 2015, 18:55:26 »
Sche ter hellraiser c 7 special . Kupilem szprychy tylko do lutnika jeszcze na marzec oddaje gite dam znac.
Djent to kópa.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #3 11 Mar, 2015, 23:48:41 »
Wiec, niema, lepszy, fuckin, strun ever :) Brzmi o wiele klarowniej niz regularne Daddario które miałem czy EB. Wydaja sie bardziej "smigliwe" , jakby bardziej śliskie. Struny sa też naprawdę wytrzymale, dociągnalem do F2 standard bez problemu a potem z powrotem na E Standard, Szkoda tylko ze musiałem regularną 60 dokupic na B1 :)
Djent to kópa.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #4 18 Mar, 2015, 22:43:36 »
Wziąłem sobie na próbę 2 komplety do szóstki, dokładnie 10-52. Pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus jeśli chodzi o porównanie ze standardowymi drutami tej marki, w dotyku rzeczywiście wydają się bardziej śliskie. Brzmią - nie wiem jak to ująć - bardziej krystalicznie? To chyba właściwe określenie. Są świeże, więc na temat trwałości się nie wypowiem. Zobaczymy z czasem.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #5 18 Mar, 2015, 22:47:58 »
Zarówno zwykłe, jak i NYXL padały mi średnio 2 razy szybciej, niż EB i 7-8 razy szybciej, niż Elixiry, na których gram od jakiegoś czasu. z grubsza po tygodniu-półtora struny w zasadzie należałoby wymienić, a nie mam specjalnie żrącego potu.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #6 18 Mar, 2015, 22:55:30 »
To moje pierwsze doświadczenie z nimi, zazwyczaj zamiast dostosowywać się do opinii innych wolę sam sprawdzić - nie raz dobrze na tym wychodziłem. Jeżeli będzie tak, jak mówisz - no cóż, będzie nauczka, żeby więcej ich nie kupować. Aczkolwiek szkoda, jeśli faktycznie były by tak nietrwałe, bo pierwsze wrażenia niezwykle pozytywne.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #7 18 Mar, 2015, 23:04:00 »
To moje pierwsze doświadczenie z nimi, zazwyczaj zamiast dostosowywać się do opinii innych wolę sam sprawdzić - nie raz dobrze na tym wychodziłem. Jeżeli będzie tak, jak mówisz - no cóż, będzie nauczka, żeby więcej ich nie kupować. Aczkolwiek szkoda, jeśli faktycznie były by tak nietrwałe, bo pierwsze wrażenia niezwykle pozytywne.

D'addario na wstępie brzmią super, trzeba im to przyznać. Po 2-3 godzinach gry brzmią jak nowe Elixiry nanoweb. Tyle tylko, że Elixiry nie zmieniają się prawie wcale brzmieniowo przez czas, po którym D'addario są już jak dla mnie do wymiany. ;) Poza tym, pod palcem D'addario z tego co pamiętam, z reguły były niezbyt przyjemne na wiolinach, w przeciwieństwie do EB i Elixirów.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #8 19 Mar, 2015, 11:46:52 »
Zgodze się z kwestia że regularne D'addario (najczesciej jazzy) których używałem miały srednie wioliny po miesiacu sie szorstkie robiły. Aczkolwiek po założeniu NYXL bez zmian po 2 tygodniach, takie jakby dopiero z paczki wyjęte a wioliny najlepsze jakie mialem. Brzmieniowo numer 1 i zgadzam się maja krystaliczny bździąg . Aczkolwiek, ernie ball jakos w dotyku mi nie pasiły, szczgulnie Cobalty które były lepkie jak muchy do klocka.
Djent to kópa.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #9 01 Cze, 2015, 18:09:51 »
Składam raport po 3 miechach ,Chciałem tylko potwierdzic fakt, NYXL  Dedarjo nadal śmigliwe i brzmią 2 krotnie lepiej niz standardowe, nieco ściemniały ale nadal slizgie w porównaniu do standardowych dedarjo.
Djent to kópa.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #10 01 Cze, 2015, 18:40:07 »
To jak Ty walisz to i mogem, faktycznie trzymają naprawdę zadziwiająco dobrze, będę najpewniej niedługo porównywać z Cleartone, zobaczymy co i jak, ale moja Aria naprawdę brzmi wyśmienicie :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #11 02 Cze, 2015, 19:20:26 »
Co kto lubi, ja nie trzymam elixirów dłużej, niż 2 miesiące :D

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #12 02 Cze, 2015, 23:22:02 »
Kolejne nyxl po wyplacie, na sztuki maja tez wprowadzic do rozmiaru 80. ( bedzie o dziwo tez 78 i 76)  8)
Djent to kópa.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #13 03 Cze, 2015, 00:25:40 »
Ło ho ho,  to fajnie. Tylko żeby były u nas w jakiś sklepach. Elixiry strasznie słabe mają to, że jest 56 a następnie dopiero 68
.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #14 12 Cze, 2015, 17:38:47 »
kupiłem i 0.09 pekla przy dociagnieciu do C4, taki uj.
Djent to kópa.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #15 20 Wrz, 2015, 15:55:18 »
Pany, podbijam posta. Jak z wytrzymałością i żywotnością ich? Padają tak samo szybko jak zwykłe D'addario czy jest lepiej? Muszę zmienić markę, bo z EB się coraz gorzej robi, nawet sety wprost z opakowania są już na dzień dobry stare, a te NYXL mają fajną rozmiarówkę do C/D.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #16 20 Wrz, 2015, 16:03:36 »
Co do żywotności to między NYXL a standardowymi jakiejś specjalnej różnicy nie zauważyłem. Opinia po ograniu 3 kompletów.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #17 20 Wrz, 2015, 16:34:35 »
Pany, podbijam posta. Jak z wytrzymałością i żywotnością ich? Padają tak samo szybko jak zwykłe D'addario czy jest lepiej? Muszę zmienić markę, bo z EB się coraz gorzej robi, nawet sety wprost z opakowania są już na dzień dobry stare, a te NYXL mają fajną rozmiarówkę do C/D.

Do D zajebisty jest set Gibson bright wires 11-50. Też ostatnio odchodzę od EB, GHSy są jeszcze całkiem spoko.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #18 20 Wrz, 2015, 16:36:42 »
Pany, podbijam posta. Jak z wytrzymałością i żywotnością ich? Padają tak samo szybko jak zwykłe D'addario czy jest lepiej? Muszę zmienić markę, bo z EB się coraz gorzej robi, nawet sety wprost z opakowania są już na dzień dobry stare, a te NYXL mają fajną rozmiarówkę do C/D.

Do D zajebisty jest set Gibson bright wires 11-50. Też ostatnio odchodzę od EB, GHSy są jeszcze całkiem spoko.

Misiu, ja w D to mam rejony 60 na najgrubszej, także tego... :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #19 20 Wrz, 2015, 16:39:01 »
Pany, podbijam posta. Jak z wytrzymałością i żywotnością ich? Padają tak samo szybko jak zwykłe D'addario czy jest lepiej? Muszę zmienić markę, bo z EB się coraz gorzej robi, nawet sety wprost z opakowania są już na dzień dobry stare, a te NYXL mają fajną rozmiarówkę do C/D.

Do D zajebisty jest set Gibson bright wires 11-50. Też ostatnio odchodzę od EB, GHSy są jeszcze całkiem spoko.

Misiu, ja w D to mam rejony 60 na najgrubszej, także tego... :D


Spoko, 12-68 od elixira powinno Ci podejść w C ;)

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #20 20 Wrz, 2015, 16:41:28 »
Generalnie to odchodzę od takiej ekstremy. Ten set od Elixira jest ok, ale w drop A. Mam obecnie w Gibonie 11-59 Rotosounda, jest perfect pod palcami w drop C/std D, ale jakoś za szybko mi to pada. Dlatego pytam o te NYXL, bo zwykłe śmierdzo kupo, a ciekawią mnie te, czy żywotność jest wyraźnie wydłużona w porównaniu do standardowych.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #21 20 Wrz, 2015, 18:04:19 »
Generalnie to odchodzę od takiej ekstremy. Ten set od Elixira jest ok, ale w drop A. Mam obecnie w Gibonie 11-59 Rotosounda, jest perfect pod palcami w drop C/std D, ale jakoś za szybko mi to pada. Dlatego pytam o te NYXL, bo zwykłe śmierdzo kupo, a ciekawią mnie te, czy żywotność jest wyraźnie wydłużona w porównaniu do standardowych.

Mam obecnie w stracie i nie porywają żywotnością. Spróbuj GHSów, są naprawdę spoko :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #22 21 Wrz, 2015, 08:46:09 »
Mam od kilku tygodni w Skervesenie, długo dzwonią, są głośne i ładnie wybrzmiewają. Wszystko pięknie, tylko najcieńsza struna była fabrycznie do kitu i poszła już na początku nawijania. A na sztuki kupić się nie da. Dla mnie to dyskwalifikuje te struny zupełnie.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #23 21 Wrz, 2015, 11:22:02 »
A próbował ktoś tych Cleartonów do obniżonych strojów ?

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #24 21 Wrz, 2015, 18:26:18 »
Ja bym chętnie spróbował tych 12-60, ale wstawienie 52 w środek...i have baaaad feelings about this.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2015, 18:23:46
wysłana przez Mother Puncher
1 Odpowiedzi
4332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2018, 04:31:15
wysłana przez indabrain