Autor Wątek: Saint Death - ocena mixu / prosba o pomoc w poprawie nagrania  (Przeczytany 2216 razy)

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Wlacz osadzony player soundcloud



Cze!
Wraz z Saint Death przygotowujemy sie do nagrywki swojego pierwszego longa, niestety nie mamy mozliwosci nagrania i mixowania wszystkiego w studio, tak wiec chcemy zrobic jak najwiecej sami.
Probnie nagralismy i zmixowalismy dwa riffy, chcialbym prosic o jak najwiecej opini poniewaz jak wiadomo zawsze mozna to zrobic lepiej.
Gity - zreampowane online (  dzieki Ci @eventched za ta strone ), bas - kopia sansampa, perka - superriordrummer.
Wszystko bylo nagrywane przez GXa - wokal dodatkowo preampem lampowym.
Chodzi mi glownie o ocene mixu i brzmienia poszczegolnych instrumentow bo sama muza nie kazdemu musi siedziec - nam sie podoba i tyle w temacie.
Jesli ktos mialby jakies rady co by mozna bylo zrobic aby to lepiej brzmialo, ew jakby ktos chcialby podjac sie zmixowania tego dla nas bede wdzieczny.
Przy nagrywaniu calego LP przyjmujemy mozliwosc ze wyslemy material do zmixowania dlatego tez fajnie by bylo jakby ktos chcialby to mixnac po swojemu - materialy ew bede podsylal na PW.
Dzieki z gory!

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Czy tylko mi się tak wydaję, czy to jest sama siara?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Gitary na razie bym zostawił ,wokal trochę bardziej do przodu ,ale minimalnie.Natomias t z perką jest coś nie teges.Zaraz na samym początku słychać że jest przymulona i w jakieś dziwnej studni , blachy też jakoś dziwnie brzmią.Czasami przy zgrywaniu do formatu mp3 o niskim próbkowaniu jest taki właśnie efekt,ale mogę się mylić. Może jakiś niepotrzebny efekt rewerbu jest nałożony na perkę.Tak czy inaczej gary do poprawki
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Czy tylko mi się tak wydaję, czy to jest sama siara?

Za duzo srodka i gory Twoim zdaniem? Czy ocb?


Gitary na razie bym zostawił ,wokal trochę bardziej do przodu ,ale minimalnie.Natomias t z perką jest coś nie teges.Zaraz na samym początku słychać że jest przymulona i w jakieś dziwnej studni , blachy też jakoś dziwnie brzmią.Czasami przy zgrywaniu do formatu mp3 o niskim próbkowaniu jest taki właśnie efekt,ale mogę się mylić. Może jakiś niepotrzebny efekt rewerbu jest nałożony na perkę.Tak czy inaczej gary do poprawki

Wokal jest tez do poprawki jesli chodzi o same nagrania bo niestety bylo troche trzaskow, wlasnie perka to najwieksza bolaczka, ciezko jest cos ukrecic z plastiku, wiem ze nie za bardzo siedzi i wlasnie to mnie najbardziej martwi czy uda nam sie samemu cos z nia zrobic. Przekaze gitarowemu to co mowiles moze wyciagnie z tego jakies wnioski.
Dzieki za zdanie Panowie

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Co do gitar to wydaje mi się że trochę za mało dolnego środka, przez co gitara traci 'ciało' Spróbuj albo mniej uciąć, albo pokręcić lekko equalizerem na stronie (np przez podcięcie presence / high).

I cieszę się że strona się przydała :)
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Co do gitar to wydaje mi się że trochę za mało dolnego środka, przez co gitara traci 'ciało' Spróbuj albo mniej uciąć, albo pokręcić lekko equalizerem na stronie (np przez podcięcie presence / high).

I cieszę się że strona się przydała :)

Mamy zamiar cos wlasnie poleciec w tym kierunku, ja sobie ukrecilem swoje ostre brzmienie, zmulilem je drugim zbasowanym brzmieniem, podobnie bylo z druga gita, ale mozna sprobowac to jeszcze troche ocieplic, bo tak w sumie nie bawilem sie za bardzo eq jedynie drugi gitarowy przed mixem zrobil cos "po swojemu" :)
Dzieki za opinie, a reampowanie online to serio kozacka sprawa;)

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
A i koniecznie wrzuć sobie DI + podkład (jeśli jeszcze tego nie robisz), o wiele łatwiej znajdziesz pasujące brzmienie. Jeśli dobrze ukręcisz brzmienie, to nawet bez post eq zabrzmi dobrze.
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
A i koniecznie wrzuć sobie DI + podkład (jeśli jeszcze tego nie robisz), o wiele łatwiej znajdziesz pasujące brzmienie. Jeśli dobrze ukręcisz brzmienie, to nawet bez post eq zabrzmi dobrze.

Dzieki za rade!

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Po uslyszeniu kilkunastu opini z i spoza forum i postanowilismy troche zmienic w mixie.
W mixie dodalismy transient, zbasowalismy odrobine gity i bas i poprawilismy wokal.
Ponizej wrzucam nasz nowy mixu, mix @Lechu_  i mix Seby z kapeli Fear Inside Of Me.
Nam do tej pory najbardziej siedzi nasz mix, oczywiscie chcialbym aby ktos jeszcze udzielil nam rad albo sprobowal podjac sie mixowania :D

Wlacz osadzony player soundcloud
Mix Lechu_
Wlacz osadzony player soundcloud
Mix Seba
Wlacz osadzony player soundcloud
Mix nowy SD
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2015, 14:53:52 wysłana przez GhostAT69 »

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Gitary mi najbardziej leżą w Lechowym, ale coś bardzo dziwnego się tam dzieje z perką i wokalem, tak jakby kompresor był był za mocno zapięty albo za dużo przepuszczał ataku.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Gdybyście grali disko podjąłbym się :) Matko ale te miksy kłują. Jestem ciekaw tylko jednego. Jaki jest materiał wyjściowy do nich.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jak wyżej gity już w sumie całkiem fajnie rypio u Lecha ale kurwa ta perka...

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Jak wyżej gity już w sumie całkiem fajnie rypio u Lecha ale kurwa ta perka...
Próbowałem to miksować ,ale rzeczywiście perka jest do edycji na poziomie superiora Z  samych śladów jest naprawdę ciężko coś ukręcić
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Zarzuci ktoś śladami?

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Zarzuci ktoś śladami?

Zaraz podeśle na priv

Jak wyżej gity już w sumie całkiem fajnie rypio u Lecha ale kurwa ta perka...
Próbowałem to miksować ,ale rzeczywiście perka jest do edycji na poziomie superiora Z  samych śladów jest naprawdę ciężko coś ukręcić

Dlatego też wrzucaliśmy same midi bo niestety nie mamy lepszego presetu w którym można by coś więcej zrobić z blachami.

Dostaliśmy kolejny mix, tym razem od @myheaven , do odsłuchu poniżej :
Wlacz osadzony player soundcloud


Oraz poprawiony mix @Lechu_ 
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2015, 11:43:59 wysłana przez GhostAT69 »

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven


Zarzuci ktoś śladami?

Zaraz podeśle na priv

Jak wyżej gity już w sumie całkiem fajnie rypio u Lecha ale kurwa ta perka...
Próbowałem to miksować ,ale rzeczywiście perka jest do edycji na poziomie superiora Z  samych śladów jest naprawdę ciężko coś ukręcić

Dlatego też wrzucaliśmy same midi bo niestety nie mamy lepszego presetu w którym można by coś więcej zrobić z blachami.

Dostaliśmy kolejny mix, tym razem od @myheaven , do odsłuchu poniżej :
Wlacz osadzony player soundcloud


Oraz poprawiony mix @Lechu_ 
Wlacz osadzony player soundcloud


Zdecydowanie mix Lecha siedzi mi tu najbardziej i wchooooy lepszy niż te Wasze próby podejścia do tematu (sama siara!), ale jak kto woli. Proponuję przyłożyć się do samych nagrań Panowie, bo z tych wszystkich mixów, co tutaj widzę i słyszę jest to lekki skandal.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Co do samego brzmienia nam bardziej siedzi siarowate, nic cieple i wyglaskane, jednak tak czy inaczej fajnie by je bylo ozywic. Co do sladow wszystkim wyslalismy DI oprocz tego co zreampowane,wiec oprocz wokalu z ktorym jest slabo na nagraniu slady sa raczej wporzo. Co do perki nie siedzi nam to i szukamy lepszych sampli. Stad tez wyslalismy wszystkim taby aby do mixow mozna bylo zarzucic inny preset

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
120 Odpowiedzi
30151 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2010, 11:13:34
wysłana przez Semedi
18 Odpowiedzi
5188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2009, 21:35:50
wysłana przez hellever
2 Odpowiedzi
3503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2009, 08:51:23
wysłana przez Rumak
19 Odpowiedzi
8418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2010, 19:52:29
wysłana przez thunderbird
14 Odpowiedzi
3396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2010, 04:40:21
wysłana przez Cynic