Autor Wątek: Wzmacniacz za około tysiąc złotych.  (Przeczytany 2138 razy)

Offline Turmoil

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Wzmacniacz za około tysiąc złotych.
« 29 Sty, 2015, 00:18:19 »
Witam, szukam wzmacniacza (najlepiej combo) za około tysiąc złotych głównie do grania w domu. Chodzi mi o coś hi-gain'owego, cięzkiego co poradzi sobię z 7 strunową gitarą (Drop A, A standard). Na razie natknąłem się na Peavey Bandit 112, Randall RG80, Roland Cube 80XL, Vox vt80+. Szczerze mówiąc nie potrzebuję miliona efektów jak w voxie czy Roland Cube. Najbardziej zalezy mi na dobrym przesterze. Co w tej cenie jest najlepszego? A może lepiej wziąć mały head typu micro terror, jakąś 1x12 i potem martwić się o dobry przester w kostce?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Blackstar HT-5, dopal jakąś kopią TS-9 i będzie fajnie chrupało - jeśli ma być tylko w w domu, na próby - zależy od pomieszczenia i perkusisty, na kliny na pewno nie licz, na przesterze ja się przebiłem przez perkę przy niewiele ponad połowie potencjomentru głośności, ale to był mały kit i perkusista nie miał ADHD

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Yamaha THR10 albo THR10X. Waży 3kg, miejsca nie zajmuje a gra znacznie lepiej niż pokojowe lampy. Cieszę się z tej małej pierdziawy bardziej niż z fractala.

A, jak chcesz wyrywać rusałki to możesz wpakować tam baterie i ruszyć w plener.

Offline Gaclav

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Jeśli głównie do domu to może jednak lepiej dobry interface + jakieś sensowne VST hmmm (+ ewentualnie słuchawki)? Wyjdzie Ci trochę taniej i moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepiej niż "coś hi-gain'owego... drop A, A standard... 1x12" ;).
Jeśli upierasz się na head/combo to nic więcej od siebie nie dodam, ale jak dopuszczasz inne rozwiązania to chętnie pomogę :)

Offline Turmoil

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Te yamahy wydają się być fajne. Jeśli chodzi o symulacje i interface'y to szcerze mówiąc nie chce się w to bawić, szczególnie ze względu na mobilność. Głównie gram w domu ale fajnie jest mieć wszystko w jednym pudle, w razie czego.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
No to brać w ciemno yamaszkę

Offline Gaclav

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47


No w sumie...
Tzn. Mi osobiście nie siedzi, ale skoro chcesz hardware to chyba nie będziesz zawiedziony :)
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2015, 00:00:25 wysłana przez Gaclav »

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
@Ghost_of_Cain Nie krępuj się.: D

Jeśli nie ma w tym poście plejsru to takie obsluchiwanie pieca na filmie Oli się nie liczy.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Turmoil

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
No on się nie liczy, wiadomo. Ale są momenty gdzie jest dźwięk z apratu i brzmi całkiem dobrze. Martwi mnie tylko brak opcji footswitcha, no ale trudno.

Posty połączone: 31 Sty, 2015, 20:11:30
Może jeszcze jakieś propozycje?
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2015, 20:11:30 wysłana przez Turmoil »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
8684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2009, 15:12:27
wysłana przez wuj Bat
delay do około 700/800zł

Zaczęty przez Bloo « 1 2 3 » Efekty

63 Odpowiedzi
39444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 23:19:10
wysłana przez igorkite
13 Odpowiedzi
7605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 23:03:32
wysłana przez Vertigo
12 Odpowiedzi
5965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2012, 18:38:20
wysłana przez xenom
27 Odpowiedzi
8278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2015, 17:26:01
wysłana przez selfslave