Autor Wątek: [NGD] Telecaster, mój pierwszy!  (Przeczytany 5139 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[NGD] Telecaster, mój pierwszy!
« 26 Sty, 2015, 13:51:44 »
Siema,

po sprzedaży mojego Ibanez'a RG7321, którego bardzo lubiłem, jednak bardzo mało na nim grałem, postanowiłem spróbować czegoś zupełnie innego, czegoś czego nigdy nie miałem... wybór był dość oczywisty, Telecaster. Szukając w internetach, znalazłem kilka sztuk w cenie na którą mogłem sobie pozwolić, a że nie chciałem zbytnio dopłacać, to wybór był nie wielki. Koniec końców okazało się, że wszystkie interesujące mnie sztuki są z Bydgoszczy i należą do jednego handlarza. Dziś więc tam podjechałem i ograłem wszystkie. Z czterech po wstępnym ograniu zostały dwa, jeden fajniej gadający, z progami w dobrym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania, z pipakiem mostkowym po wymianie, kremowy. Drugi, to wiosło lepiej wykonane, świetnie wpasowany gryf, niestety progi na dzień dobry do wymiany, brzmienie świetne, ale nie do końca tak świetne jak numero uno, no więc... po godzinnej rozkminie wybrałem pierwszego.

Wiosło to Meksykański Fender Telecaster z lat 2000/2001, pod mostem wymieniony został przetwornik na Seymour Duncan Quater-Pound, kurwi przeokrutnie, lubi duże gainy i po prostu żre! Pod gryfem, nie wiem co mam, brak opisu pipaka, sprzedający twierdzi, że to stock Fender, możliwe, bardzo ładnie brzmi, fajna tele-brzmienie, nie mam pytań i nie mam potrzeby ich wymiany. Korpus to olcha, a gryf to klon, podstrunica nie jest doklejana, jest elementem gryfu, jest tr00.

Samo wiosło jest wykonane poprwanie, bez większych baboli, gryf by mógł być lepiej wpasowany (jak w tym drugim niebieskim metallicu), ale nie jest źle, wiosło stroi i brzmi, a do tego wygląda jak ciastko z kremem :P

Oto foteczki, a ja idę grać:




Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Kolejny tele :D
Gratki, fajne wiosło :D

"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Zomballo

  • Gość
Piękny! Gratulacje! Kiedy można się go spodziewać na giełdzie? :D :P ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Naaaajs. Kusił mnie Ćwierćfunciak jak wybierałem pipaka do swojego LC ale w końcu speniałem i wziąłem mniejszą ekstremę. Ale planuję w następne tele władować. Będę już dzielny :D
Bardzo słuszny koror i wersja gryfu. Jako stary człowiek - I approove this guitar :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Ten QP jest megazajebisty, miałem kiedyś w stracie. Jeszcze lepiej robi pod gryfem ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Zajebiście ładne tele, graty!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ou, men, śliczna! Gratulacje!

Nie mam kompletnie orientacji w świecie fenderów - ile takie coś kosztuje, w podobnym wieku jak Twoja?

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
1800-2k
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Fajna. Pograj coś. Zaraz i ja sobie kupię... Albo innego jazz'a

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
Następny z gitarą z dałnem.  Poddaję się.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Mówiłę że się ludziom od tych tele przewraca :P
.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zawsze lepsze to, niż strat ;)

Orange

  • Gość


Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2011, 22:27:50
wysłana przez Lothar
7 Odpowiedzi
2669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 00:32:09
wysłana przez piotreksu
17 Odpowiedzi
6924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2012, 11:51:46
wysłana przez Rafik
27 Odpowiedzi
19501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2016, 00:05:18
wysłana przez Wolfhorsky
38 Odpowiedzi
11076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2016, 23:51:20
wysłana przez ITHMW