Autor Wątek: Portale społecznościowe i Wy  (Przeczytany 9043 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
ja mam to w dupie. na nk mialem profil dosc dlugo (juz nie mam), bo zapomnialem ze mam, potem chwilka fascynacji i mega wkurw. Wiadomosci typy, czesc Pawel, nic sie nie zmieniles, albo bardzo sie zmieniles, przyprawiaja mnie o zyganie. Poza tym z tymi ludzmi, co cokolwiek dla mnie znaczyli, nigdy nie stracilem kontaktu, baza lojalnych skurwysynow i wspanialych przyjaciol, nie musze sie sztucznie boostowac na tego typu portalach - ONLY ss.pl i freestompboxes.org :D
Ja się pod tym mogę podpisać. Naszaklasa itp., budzą we mnie organiczny wstręt.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No cóż - ja naszoklasuję bo jestem wredną ciekawską świnią lubiącą się pośmiać z innych ;) Poza tym tylko ss, czasem jeszcze pigmej :) No i oczywiście last.fm, ale tego ostatniego to raczej jako radia - nie udzielam się specjalnie jako "członek społeczności". Ogólnie - w okresie mojej najwyższej aktywności netowej siedziałem na trzech forach i to był absolutny max. Nie bawi mnie życie wirtualne na tyle żeby siedzieć w nim pół dnia. Poza tym trza trochę się rodziną zająć nie? ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
no, red tube i pudelek, w ich siedzibie nie bylem ;)

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
W siedzibie redtuba mogłoby być ciekawie...

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
digg, last.fm, flickr, delicious? kwalifikuje sie? n-k (czasami), linkedin - kiedyś chyba założyłem profil :)
Delicious podsunął mi Harv, teraz się przekonałem. Na tumblr mam konto, ale chyba nie wiem co tam wrzucać, aby uniknąć pretensjonalności i dublowania. Gdzieś w necie już wszystko jest. Takie luźne przemyślenia.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No o wykopie zapomniałeś. I własnie piszesz że chcesz unikać dublowania, a używasz 3 portali linkowania społecznego, to czym się różni to co wykopujesz od tego co diggujesz lub jest dla Ciebie delicious ?

Ale i tak jesteś najbardziej 'sociable' so far ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wiesz Marcin, jestes jedna z najbardziej aspolecznych ludzi jakich znam, skad ta pasja na portale spolecznosciowe? ;) Ze mnie robi sie coraz wiekszy skurwysyn i antyludzka osobowosc, moze powiniennem dac im szanse?

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Z tym dublowaniem miałem na myśli tumblr. Wiesz, wykop to prawie kalka dla digga. Chodzi o to że później idzie łańcuszek identycznych linków na wszystkich forach, portalach itp. No chyba, że traktować to jako miejsce wrzucania ciekawych linków do których kiedyś tam można wrócić, takie prywatne archiwum.

btw. Sinner, "Harv is not anti-social, he just doesn't like you" :D
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2008, 20:18:15 wysłana przez hawk »
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Chodzi o to że później idzie łańcuszek identycznych linków na wszystkich forach, portalach itp.

No cóż trudno tego uniknąć jeśli chcesz się dzielić newsami. Sam wiesz ile mam rzeczy w Google Readerze, więc systuacja z ostatniego tygodnia:
Facet na blogu nie będę pytaczał linka napisał, że jest sposób na kradnięcie domen z GoDaddy dzięki dziurze w GMailu.
I przez mój RSS reader leci fala postów blogowych, newsów etc że jest dziura w GMail, i powtózenia tego samego na końcu oczywiście nawet na webhosting to zawędrowało ;)
W poniedziałek/wtorek Google ogłosiło że dziury nei ma a dane były phishowane. I co ? Znowu fala takich samych postów przez mój reader.
Te fale potem lądują na forach, micro, miniblogach itd.
A tak uogólniając to :
W Internecie wszyscy kopiują ;) Czasami to jak pisanie mgra czasami jak wypracowania na polskki w podstawówce, ale kopiują.

A co do Twojego tumblra to akurat on imo, by default jest bardziej do komentowania rzeczywistosci i linkowania contentu niz jego  tworzenia ;) Więc nie ma co się przejmować ;)

Cytat: Hawk
"Harv is not anti-social, he just doesn't like you"

Egzakli ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
btw. Sinner, "Harv is not anti-social, he just doesn't like you" :D

wlasnie o tym mowie, na tajnym wielokrotnie zaczynal od slow "nie lubie goscia, ale..." :]

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Niewykluczone że się z czasem przekonam, z deliocious też na początku niespecjalnie się polubiłem. Ale z Google Readera nie korzystam, nie wszyscy śpią z kompem ;)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
W Internecie wszyscy kopiują ;) Czasami to jak pisanie mgra czasami jak wypracowania na polskki w podstawówce, ale kopiują.

Dlatego właśnie sztuką jest blogować o CZYMŚ a nie o czymś.

- Hej kurwa, wiesz, nie mam NIC do powiedzenia! :|
- You should blog about it!

BTW, tak gadacie o tych społecznościówkach i aż mi się głupio robi, sam pracuję w jednej :P

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Maro pisz jakiej może mi przy mgrze będziesz mógł pomóc ;)

Co do blogowania to z przykrością i wyrzutami sumienia muszę się zgodzić...

Offline johnny_ibz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
posiadam grono. mozna sie juz smiac ;)

przydaje sie takie cos, jestem na biezaco z uczelnia bo grupa skora do dzielenia sie notatkami itd. :D
Brawdziwi dwardziele używają dylgo dwardyg zbółgłozeg

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9126411 <- warto zerknąć :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
posiadam grono. mozna sie juz smiac ;)

już miałem się zebrać i pierwszy to napisać :D obecnie również używam tego głównie do kontaktów z klasą, wcześniej wchodziłem często na grono gitara, choć głównie dla rozrywki, rzadziej żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego :P

poza tym http://www.lastfm.pl/user/Wybielacz/
do widzenia.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
o, dzieny :)
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
hy, tez posiadam grono, tylko co z tego wynika skoro nic sie tam praktycznie juz nie dzieje :D
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
a zrobilem sobie ten last http://www.lastfm.pl/user/SirSinner nie kumam o co cho, ale mam

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Potrzebujesz pluginu do odtwarzacza mp3 (foobar, czy czego tam używasz), który prześle info o kawałkach które słuchasz na last.fm
Do foobara jest tu: http://www.anytag.de/download/foo_audioscrobbler-1.3.16.zip
albo download na stronie last.fm http://www.lastfm.pl/download
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2008, 10:16:23 wysłana przez hawk »
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
to przejebane, bo w pracy nie slucham muzyki, a w domu slucha glownie zona, jedyne miejsce gdzie slucham ja, to bryka, jest jakis plugin do blackpunkta? :D