Autor Wątek: Peavey 6505MH i Classic MH  (Przeczytany 22316 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Peavey 6505MH i Classic MH
« Odpowiedź #25 28 Sty, 2015, 16:31:46 »
No właśnie pograł. I zdecydowanie wolę swoje w chuj rozkręcone 15W niż skręcone 120 "bo głośniej ni chuja. brzmi gówniano? trudno". Ciekawe jak wytłumaczysz fakt, że moja JCM z TSem na volume w okolicach 2 brzmi...cienko, a im bardziej rozkręcam gałę to zaczyna pluć gruzem i mięsem i charakter zmienia się diametralnie? Chyba o to właśnie w lampie chodzi, by ją trochę rozbujać i żeby po prostu nabrała pełniejszego brzmienia.

Nic nie zrozumiałeś. Oczywiście, że łatwiej i fajniej jest operować ustawieniami na dwudziestowatowym wzmaku niż 120 watowym. Chodzi o to, że w przypadku wszystkich wzmaków 5-20W typu hi-gain jakie słyszałem, nie ma znaczenia, czy odkręcasz volume na 5/10, 7/10, czy 9/10. Rośnie tylko głośność i być może, z różnych względów uciecha z grania. Ale pieprzenie o "rozkręcaniu", "nagrzewaniu" będzie tylko pieprzeniem. Oczywiście, że wzmak odkręcony na 1/10 nie brzmi, i oczywiście, że ma prawo nie brzmieć 10 sekund po włączeniu.

Może nie zrozumiałem, bo sam powiedziałeś, że 120W head będzie gadał tak samo spoko przy rozkręceniu końcówki na 0,5 jak przy rozkręceniu na chociaż 3, bo to bzdura, końcówę trzeba rozbujać, by taki head jako tako grał i z tym myślę nie ma potrzeby polemizować.

Odnośnie rozbujania 20W - miałem na myśli, że nie będzie sytuacji, że będę musiał się skręcać, bo jeszcze nie zabrzmię jak chce, a tu już będą mnie ściszać bo jest za głośno. Mam tryb 1W i to prawda, gain jako tako się nie zmienia, jedynie głośność. Ale już w trybie 15W gada to inaczej, pełniej. Zwiększając volume też nabiera jaj. Nie wiem czy to ze względu na to, że rozkręcam bardziej końcówkę, czy, że po prostu jest głośniej. Gada lepiej - koniec tematu. Nie pierdoliłbym się w analizy w stylu "gada lepiej bo a) rozkręca się końcówka b) głośniej = lepiej c) nie pierdol, tylko graj".

Ja MH biorę mimo wszystko. Mimo, że 3 lampy na preampie, mimo, że EL84. Będzie grało w stylu pełnego heada, będzie miało jego styl i atak - zajebiście. Nie - puszczę dalej. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2008, 11:50:45
wysłana przez Kubanczyk
4 Odpowiedzi
3021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 19:29:16
wysłana przez Gohes
23 Odpowiedzi
14042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
5 Odpowiedzi
1945 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2015, 21:13:53
wysłana przez wojasheck
Peavey 6505MH

Zaczęty przez Eregeth « 1 2 3 » Recenzje sprzętu

60 Odpowiedzi
46533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2018, 10:00:59
wysłana przez Ghost_of_Cain