Autor Wątek: Jak łapa wpływa na brzmienie.  (Przeczytany 7158 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak łapa wpływa na brzmienie.
« 22 Sty, 2015, 14:29:13 »
Witam,

zrobiłem mały filmik w którym starałem się pokazać jak bardzo "łapa" grającego ma wpływ na to co usłyszymy z głośnika.



Pozdrawiam
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Fajne porównanie, spodziewałem się w sumie trochę większych różnic, ale i tak słychać, nawet w mixie :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Niedobrze, że każda osoba grała na innej kostce, bo to jakby nie patrzeć kolejna zmienna w równaniu. Riff mi siedzi bardzo.

:P
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2015, 16:42:22 wysłana przez pivovarit »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 979
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ja bym jeszcze dodał, że generalnie to czarna ma więcej filingu, a żółta jest szybsza
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Fajna kmina, gitarowy ma ogromny wplyw na brzmienie, fakt uzywania roznych kostek robi swoje, do tego dochodzi skill w lapie i roznica w brzmieniu jest wielka

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Mnie jakoś najbardziej siedzi Sigmar, a najmniej Bori. Fajny test :)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline IgoR_KilleR

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Mój zespół: Deathinition
Ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy z tego testu. Np ja nie wiedziałem że mogę mieć takie pierdolnięcie. Inna sprawa, że na pewno na lampie i cleanie, albo  jakichś solówkach większa różnica by była.
ESP M-II 92'/LTD DV8R/Jackson Demmelition V/BC Rich Jr V7/Jackson SL2H --- EVH 5150 50w/TC G-Major/L6 HXFX --- MESA 4x12 Traditional Straight

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ponad 3200 odsłon na YT, a nawet doba nie minęła, dzięki!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Franq

  • Gość
Bardziej - kto lepiej gra ;)

Imo najlepiej brzmi Szymon a najsłabiej dwóch ostatnich panów (sory).

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Bardziej - kto lepiej gra ;)

Imo najlepiej brzmi Szymon a najsłabiej dwóch ostatnich panów (sory).
wyciągnąłem identyczne wnioski :)
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Stivo, machnij jakies porzadne tlumaczenie na angielski i dodaj w formie napisow (o ile mozesz to zrobic). Wrzuc opis w dwoch jezykach, konto na reddit i jadziesz z koksem.

Offline GoMoKo

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Większa różnica byłaby przy wymuszonych flarzoletach albo bendach, ale i tak chylę czoła za pomysł i chęci.

Offline krechaSP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Niedobrze, że każda osoba grała na innej kostce, bo to jakby nie patrzeć kolejna zmienna w równaniu. Riff mi siedzi bardzo.


Szukałem tego filmu!  Dzięki!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Bez kitu ogromna różnica, do tego stopnia, że niektórzy bym powidział, że brzmią "jaśniej" od innych, albo "szerzej", "głębiej" albo "mają więcej jebnięcia" itd... ;)

I filmik pokazuje kolejną rzecz - jak bardzo miks maskuje pewne rzeczy :D

Co do kostki, to z drugiej strony każdy jest przyuczony do swojej ulubionej i jakby nagle dostał kompletnie inną (potencjalnie dlań kompletnie niewygodną), to też by psuło miarodajność... uznałbym ten element za część brzmienia z łapy, w końcu kosta to tak jakby jej zakończenie w tym kontekście :P

P.S. Stivo, chyba już zawsze twoja dykcja będzie mi po tamtym chibsonowym topiku przypominać kościołowe gadki :D
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2015, 19:01:42 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline jankeros

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Koncepcja filmiku jak najbardziej słuszna, i szanuję włożoną w to pracę jednak założenie moim zdaniem nie zostało osiągnięte. I nie, nie chcę wywoływać burzy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Koncepcja filmiku jak najbardziej słuszna, i szanuję włożoną w to pracę jednak założenie moim zdaniem nie zostało osiągnięte. I nie, nie chcę wywoływać burzy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


"Ta piosenka nie jest smutna, wręcz przeciwnie jest radosna, poeta po prostu sie z nami droczy"....
I nie chce być myślał ze wiemy , że masz swoje zdanie ;)

A co do filmiku to jest to stara prawda objawiona i dziwie sie, ze niektórzy aż tak się dziwią i ze @Stivo2005  się chciało bawić w takie cuś i angażować tylu kolesi. Chyba masz za dużo czasu :P

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Bardziej - kto lepiej gra ;)

Imo najlepiej brzmi Szymon a najsłabiej dwóch ostatnich panów (sory).

Fajne, ale dość oczywiste.

Równie dobrze można by nakręcić film o tym, jak każdy wpierdziela orzeszki i popija browarem. Jeden kulturalnie, z wyczuciem, starannie i tak, by by nie rozjebać orzeszków po stole, a inny trzy dni później będzie miał orzeszki w brodzie i w butach, do tego jak weźmie łyk, to mu po obu stronach paszczy się wyleje.

A na imprezie, w odpowiednim miksie, komu to wadzi :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A mnie się właśnie #1 najbardziej podobał (przynajmniej w miksie) :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Albo po prostu nie lubi kanciatego grania i woli jak wszystko jest płynne. Mnie właśnie się podoba jak wszystko się tak jakby trochę zlewa, zamiast być poodrywane od siebie. Wręcz właśnie takie kanciate granie sprawia dla mnie wrażenie jakby ktoś nie do końca dawał radę (takie jakby trochę niedobrzmiewanie, wprowadza chaos, wrażenie braku kontroli) i często powoduje wrażenie braku jebnięcia, a gdy wszystko się ładnie łączy to jest pierdolnięcie i jest wrażenie "pewnej ręki", przynajmniej ja to tak odczuwam :p
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2015, 13:00:59 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sylkis, Ty sie no tu nie mądruj. Skoro Pszczoła mówi że było zagrane tak jak to powinno być zagrane tzn ze było. I nawet nie próbuj zaprzeczać, a jak masz inny gust, to sie zwyczajnie nie znasz :P

IMO to chyba nie był konkurs piękności a wykazanie różnic ( co wg. mnie było oczywiste ze będą ) i to zostało dowiedzione.
Nie mniej wydawało mi sie ze tutaj to wszyscy o tym wiemy.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Każdy wiedział, że różnice będą, ale szczerze, to ja się nie spodziewałem, że o takim charakterze ;)
I zastanawiam się co w technice konkretnych kolesi jak wpływa na to brzmienie, aby właśnie naśladować to, co mnie się podoba.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Luc gra na co dzień w rockowej kapeli i to fakt, nie używają tam zmasowanej ilości gainu. Stiv mówił na początku, że każdy gra gdzie indziej co innego. Przesłuchajcie kapel przypisanych do każdego gitarzysty, trochę was to nakieruje. Po za tym w mixie wszystko siedzi :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Każdy wiedział, że różnice będą, ale szczerze, to ja się nie spodziewałem, że o takim charakterze ;)
I zastanawiam się co w technice konkretnych kolesi jak wpływa na to brzmienie, aby właśnie naśladować to, co mnie się podoba.

No ale tak na poważnie. Jak mogłeś nie brać tego pod uwagę. Czy sądzisz ze tacy kolesie jak John Frusciante i np Zakk grają tak samo tylko co innego lubią ? To dwa rózne swiaty i jak nawet zagrają równo co w przypadku tego pierwszego nie jest do końca pewne, na tych samych wiesłach i reszcie, to i tak zabrzmią zupełnie inaczej. IMO tego nie wyuczysz, to siedzi w nas. Weź kszt pana Browna i np Bulba, są zdecydowanie inne a zapewne oba w punkt.
Zupełnie bym się tym wszystkim nie przejmował jeno pracował nad swoim własnym graniem ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ktoś mi kiedyś powiedział, że to, jak gra lewa łapa pokazuje, ile umiesz, za to prawa, kim jesteś. I coś w tym chyba jest :)

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Wywołany do tablicy  ;)
1) tak, też w moim odczuciu Szymon zagrał najlepiej
2) tak, nie gram na co dzień takiej muzy,gram lżejsze klimaty  ;)
3) szacun dla mojego ziomala Stiva za chęci i świetny klimat przy nagrywkach, oby mu zapału nie zabrakło do kolejnych ciekawych produkcji ,zawsze chętnie pomogę  :)
pozdr  8)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
7479 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2009, 15:40:09
wysłana przez Pneumonia2
13 Odpowiedzi
14931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 08:45:43
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
10143 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2011, 22:51:58
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
6889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2011, 18:04:47
wysłana przez sylkis
50 Odpowiedzi
11097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2012, 02:14:21
wysłana przez harry_manback