Autor Wątek: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)  (Przeczytany 14151 razy)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
[NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« 19 Sty, 2015, 11:32:30 »
Witajcie,

oto mój pierwszy NGD od ponad półtora roku. W przeciągu tego czasu przetoczyło się przez moje ręce około 15 wioseł, ale żadne nie urzekło na tyle, by zostać dłużej niż czas oczekiwania na kuriera w celu ich wysyłki. Owszem, zdarzały się wiosła dobre, a nawet i bardzo dobre, jednak zawsze coś mi w nich przeszkadzało, dlatego nie mogły ze mną zostać na dłużej. Cóż, tak to jest, jak kupuje się instrumenty bez ogrania  ;)



Bohaterka dzisiejszego NGD przyszła do mnie z lekkim opóźnieniem i po małych perturbacjach z przewoźnikiem (paczka zaginęła i przez 3 dni nie było wiadomo, gdzie się obecnie znajduje). Ostatecznie mam ją już u siebie i co najważniejsze - w jednym kawałku.



Nie będę podawał specki, bo każdy znajdzie ją bez problemu w internecie. Od siebie powiem, że wiosło jest bardzo wygodne. Dostęp do wysokich pozycji jest komfortowy jak to w RG. Gra się bardzo przyjemnie, jednakże podobnego wrażenia nie miałem ogrywając sześciostrunowe wizardy. Porównując do 7321 gryf jest nieco cieńszy i bardziej zaokrąglony, ale oba uważam za wygodne.

Progi są w stanie niemal idealnym (dziwne jak na 15-letni instrument - nie było refretu). Nabite wzorowo. Miesiąc temu przeszły drobną polerkę. Mostek Lo-Pro 7 to poezja. Świetnie leży pod ręką i równie dobrze dba o stabilność stroju. Lakier jaki jest, każdy widzi. Czarny połysk, a więc nothing fancy. Bardzo cienka warstwa, podatna na odpryski. Kilka znajdziemy też w moim egzemplarzu, ale to nic poważnego.



Pickupy DiMarzio New 7 dają radę w codziennym graniu, ale potrafią się zadławić w szybszych riffach. Wydają się dość płaskie, dlatego myślę, o ich wymianie na coś z charakterem. Na razie rozpatruję 3 pary b/n:

- DiMarzio D-Sonic/Air Norton
- DiMarzio Crunch Lab/Liquifire
- BKP Nailbomb Ceramic/BKP VH II/EMERALD/Cold Sweat

W gitarze wyląduje nowy set EB 10-70 w standard A. Ponadto planuję mały upgrade wizualny, co będę dokumentował dodając nowe fotki do tematu. Zamieszczone zdjęcia zostały zrobione przez poprzedniego właściciela.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2015, 11:34:01 wysłana przez frost07 »
'-'

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #1 19 Sty, 2015, 11:42:05 »
Gratuluję! Łezka się w oku kręci bo moją pierwszą 7mką było czarne RG7620 i jak teraz tak patrzam to też kcem taka ;) No szczerze mówiąc już od jakiegoś czasu poluję na RG7620/21 lub 7420/21!

A co z mostem bo takiech w tym modelu nie widziałem jeśli chodzi o kolor?
power to a being never dies

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #2 19 Sty, 2015, 11:46:50 »
A co z mostem bo takiech w tym modelu nie widziałem jeśli chodzi o kolor?

To prawdopodobnie wykończenie powder cosmo. Pojawiło się w roku 2000 i kontynuowano je już w 1527.
'-'

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #3 19 Sty, 2015, 11:50:51 »
A co z mostem bo takiech w tym modelu nie widziałem jeśli chodzi o kolor?

To prawdopodobnie wykończenie powder cosmo. Pojawiło się w roku 2000 i kontynuowano je już w 1527.

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi też na niejednoczęściowy gryf :)
power to a being never dies

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #4 19 Sty, 2015, 11:51:14 »
Ładna sztuka, również miło wspominam 7620. Gratulacje.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #5 19 Sty, 2015, 15:10:25 »
Bardzo ladna sztuka, gratki!

Offline raster

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #6 20 Sty, 2015, 17:12:58 »
Gratulację ! Od niedawna mam niemal identyczną z 98r. Też rozważam D-sonic pod most :)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #7 20 Sty, 2015, 17:59:07 »
Niedługo miną dwa lata jak kupiłem od 7th 7620 i jakoś nie przychodzi mi do głowy by ją sprzedać :). Super wiosło.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #8 20 Sty, 2015, 18:35:56 »
Niedługo miną dwa lata jak kupiłem od 7th 7620 i jakoś nie przychodzi mi do głowy by ją sprzedać :). Super wiosło.

Jedna z lepszych gitar jakie miałem. W ogóle to tęsknię za rg7620 i szukam po Ebayach i nic nie moge znaleźć.
Przez takie NGD czuję się tak:


;)
power to a being never dies

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: [NGD] Ibanez RG 7620 BK (2000)
« Odpowiedź #9 20 Sty, 2015, 18:57:51 »
Dzięki Pany za słowa uznania. Wiosło jest nieprzeciętne i w tej klasie cenowej ma bardzo małą konkurencję. Lekką nostalgią napawa mnie jednak fakt, że więcej takich seryjnie produkowanych gitar już nie będzie. Co by nie mówić, 1527 to już jednak new wave - przynajmniej dla mnie.

Co ciekawe, bliżej jest jej klimatem do mojego starego koreańca RG270, które gdyby nie mostek, kupiłbym raz jeszcze, niż do dzisiejszej serii prestige.
'-'

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
7620 Übermensch reporting in! :D Najwygodniejsze gryfy ever.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Mógłby trochę bardziej wypełniać dłoń, ale to już moje subiektywne odczucie. Wygody gry trudno się czepiać.

Z innej beczki, jakie pickupy trzymacie w swoich 7620/7621, 7420/7421? Jestem w trakcie poszukiwań, bo im dłużej gram, tym bardziej mi new7 działają na nerwy...  ::)
'-'

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Świetny badyl , mam swojego RG7620 chyba nieco ponad rok i chyba ma u mnie dożywocie  :D


Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Ja swojego nabyłem z setem CL/LF i nie zmieniam, jest dobrze.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Ja myślę nad setem Blaze'ów, ale chyba bardziej mnie ciągnie w stronę D-Sonica do pary z Air Nortonem/Evo neckiem/Par Pro 7... Po co wymyślono aż tyle modeli? Byłyby dwa i by nie było problemu ;)
'-'

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
też sobie taką kupię!
return to monke

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Ja mam parę Blaze, ale w 1527 i mogę śmiało polecić. Przyzwoicie idą i jest value for money.
Btw, graty, bo wiosło masz zacne ;)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Ja mam parę Blaze, ale w 1527 i mogę śmiało polecić. Przyzwoicie idą i jest value for money.
Btw, graty, bo wiosło masz zacne ;)

Dzięki dzięki :) Masz jakieś porównanie do D-Sonica/Crunch Laba? Ja co prawda miałem CL, ale w jesionie, więc się nie liczy.
'-'

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
miałem w Ibanezie RG 7621 zestaw Dsonic/AirNorton i robiło dobrą robotę, Blaze`y słyszałem w trzech różnych wiosłach i we wszystkich nie grały niczym przyjemnym, ja bym się w te pickupy nie pakował

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
A więc 1:0 dla pary D-Sonic/AN!
'-'

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Co prawda nie na swojej, bo nie mam 7620, ale grałem jakiś czas temu, w sumie, to już dłuższy, na takim z deaktywatorami i też było godnie.

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Co prawda nie na swojej, bo nie mam 7620, ale grałem jakiś czas temu, w sumie, to już dłuższy, na takim z deaktywatorami i też było godnie.

Boję się trochę tej kompresji D-activatorów, o której często się mówi, a której ponoć nie ma...  I bądź tu mądry. :headache:
'-'

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Co prawda nie na swojej, bo nie mam 7620, ale grałem jakiś czas temu, w sumie, to już dłuższy, na takim z deaktywatorami i też było godnie.

Boję się trochę tej kompresji D-activatorów, o której często się mówi, a której ponoć nie ma...  I bądź tu mądry. :headache:

Ja się jej bałem w Warpigach, ale okazało się że nie ma. Jak masz możliwość, ograj, najlepsza metoda ;)

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
D-activatora nie mam jak, ale Warpiga ogrywałem. Kompresji nie ma, jest za to megawygar w dole (jesion, klon).
'-'

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
D-activatora nie mam jak, ale Warpiga ogrywałem. Kompresji nie ma, jest za to megawygar w dole (jesion, klon).

Oj jest :) mam ceramicznego w mahoniu z palisandrem na podstrunnicy i alnico w mahą/klą/pali. W obu wygar jak ja pierdolę, jedyne hajgejowe pickupy, które są w stanie przenieść dynamikę tych wioseł z tych, które póki co testowałem i nie szukam więcej :)
Nic nie muli, góry też nie brakuje, a tego się w sumie bałem, dla mnie ideał :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2007, 21:56:15
wysłana przez Leon
14 Odpowiedzi
9665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 16:06:14
wysłana przez pele
17 Odpowiedzi
7987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2012, 21:46:29
wysłana przez 7th
15 Odpowiedzi
5106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 14:57:55
wysłana przez Sebastian
34 Odpowiedzi
20567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2019, 17:53:52
wysłana przez bloodrafko