Autor Wątek: preamp przy pasywnych pickupach  (Przeczytany 8591 razy)

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
preamp przy pasywnych pickupach
« 20 Lis, 2008, 00:36:11 »

ot, podbicie góry czy dołu...

montuje się takie cuda? w jakiej cenie, gdzie i dlaczego tak drogo?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
bylo cos takiego na allegro kiedys, nie wiem dlaczego tak drogo, cena komponentow to kilka zloty. Kiedys takie cos (tyle ze z plaskim eq) montowali w kramerach, czy cherverach z lat 80, zwyczajnie nie bylo wtedy systemow bezprzewodowych, a taka kostka pozwalala na dostarczenie do palnika zbuforowanego sygnalu przez te kilkanascie metrow kabla z minimalnymi stratami w gorce, kumasz o co chodzi? Dzis juz raczej rzadkosc. Po czesci dzieki temu orange squeezer amstronga zyskal taka popularnosc (kompresor montowany bezposrednio do jacka 1/4 wyjsciowego z gitary, takie pomaranczowe pudelko z jackowym chujkiem), enylej, offtop.

Jesli zalezy Ci na tego typu efektach, to dlaczego nie kupisz sobie EQ w kostce? :D IMO o wiele rozsadniejsze rozwiazanie, ktore mozesz zbypasowac w dowolnej chwili. A jesli naprawde zalezy Ci na systemie we wnetrzu gitary, to sa tez pasywne uklady, THD robi takie, Stellartone takze (oba drogie jak chuj), sam tez mozesz sobie taki zrobic, wystarczy 6poz przelacznik obrotowy i garsc kondensatorow i trzy rezystorki kliknij po art w pdf.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2008, 01:26:05 wysłana przez Sinner »

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
a właściwie czemu się tego nie robi skoro w basach to w miarę standardowe rozwiązanie?

nie chce w kostce, bo chciałbym żeby gitara sama z siebie fajnie brzmiała, a nie żebym musiał kostkę nosić ;->

tak se tylko myślę wieczornie.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
a właściwie czemu się tego nie robi skoro w basach to w miarę standardowe rozwiązanie?

nie chce w kostce, bo chciałbym żeby gitara sama z siebie fajnie brzmiała, a nie żebym musiał kostkę nosić ;->

tak se tylko myślę wieczornie.

To zmień gitarę :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Spróbuj się odezwać do tego gościa, ma niedrogie ustroństwa po około 70złociszy

http://allegro.pl/show_user.php?search=prosim

albo tu

http://jeanpaul.electronics.googlepages.com/
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
mam ten preamp od jean'a paul'a

grając na dwóch wzmacniaczach MG Vintage 50 (lampa) i randall rh100g2 (tranzol) to tylko na randalu jest wyczuwalna różnica w brzmieniu gitary w MG różnice są "parawie" niesłyszalne
nie umiem opisać co to daje ale mi to pasuje (tylko że trzeba znaleźć w gitarce miejsce na baterie)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
a właściwie czemu się tego nie robi skoro w basach to w miarę standardowe rozwiązanie?
Widzisz... ja jestem zwolennikiem sygnału z pickupu bezpośrednio na wyjściu gitary, najlepiej z pominięciem potencjometru tone :) Volume ze względów praktycznych zostaje :)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
iemdżi robi też takie zabawki do gitar.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
... Jackson te EMG montuje i gralem na czyms takim wmontowanym w Jacka DKMG. zajebista sprawa!

Clapton tez ma jakis booster w postaci pota Tone w swoim Fendurze, jest dostepny tez w wersji bez gitary ale i tak z sygnatura ;)
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A orientujecie sie czy emg robi takie boosterki do aktywow? i czy sprzedaje je osobno(chyba w secie KK cos takiego bylo). tez kiedys gralem na jacku z pasywami i z takim boosterkiem i bardzo fajna sprawa to byla, chetnie cos takiego bym do B7 wsadzil.
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Clapton tez ma jakis booster w postaci pota Tone w swoim Fendurze, jest dostepny tez w wersji bez gitary ale i tak z sygnatura ;)

Clapton ma TBX (o ile pamietam), o ile sie orietuje jest to pasywny uklad dodajacy gory.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
nie tyle dodający co nie zabierający jej tak dużo ;-) jest tam jakiś podwójny pot...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
A orientujecie sie czy emg robi takie boosterki do aktywow? i czy sprzedaje je osobno(chyba w secie KK cos takiego bylo). tez kiedys gralem na jacku z pasywami i z takim boosterkiem i bardzo fajna sprawa to byla, chetnie cos takiego bym do B7 wsadzil.

poszukaj, nazywa sie to EMG Turbocharger. kiedys chyba widzialem ze gdzies ktos sprzedawal w jakims duzym sklepie netowym (z USA).
Łe tej.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
EMG ab Afterburner podbija 20db - nadaje sie tez do pasywów ale zasilanie 9v kosztuje ok 150 złociszy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
9548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
5 Odpowiedzi
2101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 22:24:32
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
6346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2011, 17:38:23
wysłana przez głuchy_zjeb
4 Odpowiedzi
1662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2014, 22:08:12
wysłana przez Dmaligator
1 Odpowiedzi
944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 09:50:02
wysłana przez wuj Bat