Autor Wątek: Carvin/Kiesel Vader  (Przeczytany 7405 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Carvin/Kiesel Vader
« 17 Sty, 2015, 13:53:37 »
Jako dożywotni fan headlessów czuję obowiązek wstawienia tego tutaj :D


Nie wiem ile to będzie szmacić i dlaczego tak drogo ale jaaaaaaaa pierdoleeeeee GAS jak chuj i w ogóle jestem spuszczony kilka razy w porty, wiem, że i tak mnie stać nie będzie ale co mi tam :D

W ogóle wie ktoś o co chodzi z tym "Kiesel" i czy w ogóle będzie szansa, że pojawi się toto w Polszy? W ogóle to seryjniak, czy jakiś dziwaczny wypust Carvina na zamówienie? Wyjaśnij ktoś plax.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #1 17 Sty, 2015, 15:53:19 »
Jeff Kiesel to właściciel firmy Carvin, syn założyciela. Jako "Kiesel Edition" czy coś podobnego podpisuje gitary, przy których osobiście robił, jako pewnego rodzaju specjalne edycje. Co gdzie i jak dokładnie okaże się po NAMM.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #2 17 Sty, 2015, 15:59:22 »
Czyli pewnie 8k jak nic :(

Swoją drogą tą V6 ma podjebaną główkę z mojego Demona :D na oba rodzaje strun.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #3 17 Sty, 2015, 16:38:31 »
Nie widzę zbyt dokładnie, ale to chyba dlatego, że zarówno Demon, jak i V6 mają blokadę Hipshota, a V7 i V8 bodajże blokadę ABM.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #4 17 Sty, 2015, 19:35:55 »
Najbardziej w headlessach wkurwia mnie wcięcie w korpusie na mostek. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co to robią?!
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #5 17 Sty, 2015, 19:56:56 »
Najbardziej w headlessach wkurwia mnie wcięcie w korpusie na mostek. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co to robią?!

Żeby się w miarę wygodnie stroiło.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #6 17 Sty, 2015, 20:21:06 »
Najbardziej w headlessach wkurwia mnie wcięcie w korpusie na mostek. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co to robią?!

Specjalnie dla Ciebie, Vandermeij:


Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #7 17 Sty, 2015, 22:00:16 »
Najbardziej w headlessach wkurwia mnie wcięcie w korpusie na mostek. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co to robią?!

Żeby się w miarę wygodnie stroiło.
Czy wysunięcie ręki o te 3-4cm dalej to jakiś wielki problem dla Ciebie?
Najbardziej w headlessach wkurwia mnie wcięcie w korpusie na mostek. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co to robią?!

Specjalnie dla Ciebie, Vandermeij:

( Obraz usunięty.)
Dzięki @mondomg. Wiem, że takie coś istnieje ale większość ma takie wycięcie. I nie miałem na myśli tutaj położenia mostka na wysokości normalnego, tylko umieszczenie go na końcu body tylko bez wycięcia.
Coś takiego:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #8 17 Sty, 2015, 22:21:56 »
Jest kilka problemów z tym związanych, niektóre prozaiczne ale jednak. Wiem ze na wszystko znajdzie sie rozwiązanie ale:
większość a przynajmniej sporo stojaków na gitary jest tak zbudowana ze stawiałbyś gitarę na tunerach bo nie zawiesisz na główce ;)
Tzw ergonomia grania , "wyważenia" gitary a po za tym np w naszym Shoggie nie byłoby miejsca na elektrownię górny róg sięgałby niemal 5 progu no bez sensu po prostu bez sensu. Za to to jedna z nawygodniejszych gitar na świecie.
Zacytuję więc Ciebie   
Cytat: admaxo
" Czy wysunięcie ręki o te 3-4cm dalej bliżej to jakiś wielki problem dla Ciebie?

;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #9 17 Sty, 2015, 22:38:45 »
Zaś na fotce Monda, masz carvtopa, w przeciwieństwie do tych Carvinów.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #10 18 Sty, 2015, 09:10:31 »
Dzięki za wyjaśnienia. Rzeczywiście nie pomyślałem tutaj o wygodzie prawej ręki. Zawsze można by było zaczepić tam tylko strunociąg a sam most na normalnej wysokości.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #11 18 Sty, 2015, 09:59:01 »
Nie zapominaj o zależności menzury do wielkości korpusu, to wszystko musi mieć jakikolwiek ale sens. To o czym mówisz wyglądało by mocno na siłę klika cm więcej niż w tomach

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #12 18 Sty, 2015, 10:52:01 »
...
mnie dalej micha zaciesza jak widzę ósemkę w mocno barytonowej multiskali idealnie wyważoną i mieszczącą się do kejsa wyglądającego jak średniej wielkości pedalboard plecak przedszkolaka  :)

:D


Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #13 18 Sty, 2015, 11:22:47 »
Tak jak wspomniałem wcześniej to tylko względy estetyczne, w dodatku moje prywatne. Nie odnosiłem się do ergonomii, bo wiem, że ma to ogromne znaczenie ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Carvin/Kiesel Vader
« Odpowiedź #14 18 Sty, 2015, 17:53:29 »
...
mnie dalej micha zaciesza jak widzę ósemkę w mocno barytonowej multiskali idealnie wyważoną i mieszczącą się do kejsa wyglądającego jak średniej wielkości pedalboard plecak przedszkolaka  :)

:D


:D
przesadzasz. w plecak przedszkolaka (czyli pokrowiec na dziecięcą gitarę klasyczną 1/4) wchodzi mój szkaradek, czyli nieszczególnie barytonowa siódemka ;)

ale my tu pitu srytu a wątek jest o dziełach Jeffa :)

NO WŁAŚNIE. Są piękne, nawiązują do serii Rutheforda od Steinbergera (czyli M). Cały czas mam spust :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4362 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2016, 22:09:50
wysłana przez october
4 Odpowiedzi
2411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2016, 10:45:58
wysłana przez indabrain
25 Odpowiedzi
19671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2016, 18:30:30
wysłana przez Matt-Carnage
10 Odpowiedzi
2943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2019, 16:24:13
wysłana przez JanuszuNieKrzywdz
3 Odpowiedzi
1239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2021, 13:45:13
wysłana przez dari555