Autor Wątek: Rozważania na temat doboru paki do heada  (Przeczytany 11785 razy)

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Rozważania na temat doboru paki do heada
« 13 Paź, 2008, 09:28:14 »
Witam.

Nie tworzyłem nowego topicu uznając, iż ten będzie na tę kwestię odpowiedni. Jako, że dosłownie z nieba zleciało mi dośc sporo gotówki to noszę się z zamiarem kupienia Sidewindera. Zamierzam też kupic do niego paczkę Mesy i tutaj pojawia się me pytanie. Właściwie to dwa pytania. Brzmieniowo lepiej będzie 212 czy 412? Oraz czy przypadkiem z Mesą nie będzie zbytnio zamulało brzmienie? (i uprzedzając pytania - tak, widziałem nową stronę Bash'a i wiem, że Bash rekomenduje owe kolumny, ale zawsze lepiej zasięgnąc większej ilości opinii) :)

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Az
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
4x12" fajniej gada niż 2x12" ale jak zamierzasz sporo z tym jeździć, to się zastanów nad problemami transportowymi :)

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Transport nie problem. Problem to jakiej paki do Sajda użyć, aby brzmienie nie było zamulone... :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
poszperaj w tematach w dziale wzmacniacze i kolumny jest tego troche ale zeby nie było ze nie jestesmy pomocni to powiem ze napewno na 4x12 bedziesz bardziej słyszalny co do mulenia to zalezy jak ustawisz sprzet, jak cie kreci zbasowane brzmienie to kup sobie pake 2x15 bo mesa nie podoła duzej ilosci basu sama w sobie ma go sporo jakos tak skonstruowana została przez co lubi sie przytkać jak sie gałke bass na wzmaku rozkreci ale w regularnych strojach daje rade  :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Słyszałem Sajda na pace Mesy Rectifier Standard Slant i nie powiedziałbym, że był zmulony, choć po przepieciu w Laboge an v30 gadał jakby klarowniej. Jak pewnie wiesz paczek Mesy jest kilka serii, one różnią sie rozmiarem i głośnikami, więc pewnie na innej bedzie inaczej śmigać.

Jeśli jesteś zdecydowany na Sidewindera to czemu nie kupisz go i nie rozejrzysz sie po okolicy za jakimiś pakami do ogrania?

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
paka pace nierówna tak to już jest nie patrz na nazwe poprostu ograj jak nie masz możliwosci to buba nawet nasze rady nie pomogą bo każdy ma swoje wyobrazenie o brzmieniu
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jesli nie chcesz mulu, a chcesz duzo basu, to kup Orange - proste :)
wearehelp.bandcamp. com

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Co do ogrywania pak - z tym jest problem, bo ani okoliczne sklepy muzyczne nie mają porządnego sprzętu, ani jakoś znajomi nie mają takiego wielkiego i pięknego wachlarza sprzętowego, zatem z tym jest problem. :)

No ale nic, dzięki za pomoc. :) Widzę, że bez krajoznawczych podróży z headem się nie obejdzie. ;)

EDIT:

No, chyba, że macie jakiegoś takiego pewniaka do polecenia, np Engla na v30 ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2008, 10:23:52 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja mam takiego, ale Sida on nie widział, więc raczej niewiele Ci pomoge.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Bo ja się właśnie wcześniej na ENGLa nastawiałem, bo jakoś mam zaufanie do tej firmy... Jednakże w ciemno kupować - trochę za duże ryzyko.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
mój ex-Sajd widział się z Englem na V30 i szczerze dawał rade i to na tyle że zakochałem się w tej paczce (prawie 2 letni GAS). Obecnie mam odjebane na punkcie paki Orange. Tak czy siak polecam tego Engla, choc teraz nie umiem dokładnie okreslić co i jak tam grało. Pytaj Metala, może jeszcze pamięta...?
B ( o ) ( o ) B S

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
A ja się pochwalę, że wczoraj odwiedziłem Szymona, moja MK4 dostała plusa, a także, uwaga uwaga, wszystkie lampy przedwzmacniacza zostały z 6n2p zmienione na 12at7. Zaraz jadę na próbę to będę wiedział dokładnie co to robi. Już wczoraj u Szymona było słychać, że jest zupełnie inaczej. Całą relacje z podróży, pobytu u Szymona i zmian w moim sajdzie napiszę jak będę miał chwilkę czasu.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2008, 13:41:50 wysłana przez domas »

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czekamy z utęsknieniem. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
chyba 12ax7, bo at to by sporo gainu zjadły.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Psikus, 12at7, 12ax7 na razie w pudełku czekają aż na następnej próbie je wsadzę. 12at7 zjadły jakieś ćwierć obrotu gałki gain, biorąc pod uwagę, że mniej więcej na połowę kręciłem, to mi nie przeszkadza. Gorzej tylko bo strasznie mikrofonują i z ciemnego, gruboziarnistego mk4+ zrobiły jeszcze ciemniejszy, aż za bardzo gruzowaty... ale za to czysty się śliczny zrobił.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
i kurde wszystkie lampy na te a12at7 wymieniłes!!??
To kurde bardzo ciekawe musze przyznać, bo normalnie to sa lampki o ze 3 razy slabszym wzmocnieniu niz 12ax7, wiec wymiana wszystkich 5 powinna zrobic gigantyczna roznice.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Jak wsadzę 12ax7 na następnej próbie to postaram się opisać wrażenia z ogrywania ich w porównaniu do 12at7-na razie wzmak brzmi zupełnie inaczej po przeróbce na plusa. To Szymon włąściwie określił, że 12at7 jeszcze go bardziej zagruzowały. Tak, jest zdecydowanie mniej gainu, ale nie aż tyle mniej, żeby go brakowało, ciężko mi powiedzieć jak kręcę teraz gałki głośności, bo miałem walnięty potek na pętli, więc przedtem niezależnie jak go ukręciłem grało tak samo.

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
Na wstępie ładnie się przywitam. Dzień dobry ;) A teraz do rzeczy. Podczepiam się pod temat ponieważ niedawno stałem się posiadaczem Sajda MKIV i ... muszę trochę popisać na forum żeby móc  wrzucić go na Waszą giełdę hehehe. Niestety nie spełnił moich oczekiwań, chociaż mogłem się tego spodziewać gdyż właściwie jestem nieuleczalnie chory na Engla. Być może to wina wytłumienia pomieszczenia w którym miałem okazję chwile pograć na Sajdku, być może licha paczka (chyba Marshall MG 4x12 A 120W) kompletnie zrujnowała tzw pierwsze wrażenie, a może też fakt że dzień później wylądowałem w sklepie grając na Invaderze 150 który mnie po prostu zniszczył (ale wiadomo ile to monstrum kosztuje ;P). Efekt jest taki, że muszę się Sidewindera pozbyć i dociułać do Invadera.

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Cholera, gdybym nie wpłacił wcześniej zaliczki, to bym pewnie go od Ciebie wziął. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
No cholera no :(
Jakby co to wiecie co robic ;) Wiecej nie bede mowil bo mnie stad wywala szybciej niz mi zajela rejestracja.
Przepraszam za off'a.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Na wstępie ładnie się przywitam. Dzień dobry ;) A teraz do rzeczy. Podczepiam się pod temat ponieważ niedawno stałem się posiadaczem Sajda MKIV i ... muszę trochę popisać na forum żeby móc  wrzucić go na Waszą giełdę hehehe. Niestety nie spełnił moich oczekiwań, chociaż mogłem się tego spodziewać gdyż właściwie jestem nieuleczalnie chory na Engla. Być może to wina wytłumienia pomieszczenia w którym miałem okazję chwile pograć na Sajdku, być może licha paczka (chyba Marshall MG 4x12 A 120W) kompletnie zrujnowała tzw pierwsze wrażenie, a może też fakt że dzień później wylądowałem w sklepie grając na Invaderze 150 który mnie po prostu zniszczył (ale wiadomo ile to monstrum kosztuje ;P). Efekt jest taki, że muszę się Sidewindera pozbyć i dociułać do Invadera.

No stary, jak chorujesz na ENGLa to kupowanie Side'a to była życiowa pomyłka!

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
No wiem wiem.... teraz wiem heheh. Czesto to ostatnio slysze ;/

D_Rivv

  • Gość
Spróbuj innej paki (v30 polecam), bo ta, o której pisałeś, do się do grania średnio nadaje. :)

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
No w tej chwili raczej kiepsko u mnie z dostepem do jakiejkolwiek poniewaz "przeprowadzamy sie" z kapelka w inne miejsce. Ale tak serio, czy SIdewinder jest w stanie dostarczyć w jakiejkolwiek konfiguracji takiego, jak ja to nazywam na wlasne potrzeby, "puncha" i "bździą" jak Engl?

D_Rivv

  • Gość
Sidewinder gra bardziej amerykańsko, tutaj jacyś goście na stronie basha niedawno rzucili nagranie z fajnym brzmieniem z Sajda: http://www.myspace.com/escapefrom666 . Bardzo podobne brzmienie sam z mojego egzemplarza kręciłem. Myślę, że jak zmienisz pakę na dobrą, to Ci się odechce sprzedaży tej głowy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
89 Odpowiedzi
27165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 20:41:41
wysłana przez Turgon
17 Odpowiedzi
4364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 15:02:16
wysłana przez primer
7 Odpowiedzi
2686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 05:55:37
wysłana przez pivo
14 Odpowiedzi
3381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2014, 16:02:08
wysłana przez GhostAT69
35 Odpowiedzi
8017 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2016, 23:26:49
wysłana przez theremin