Autor Wątek: Pickup'y do Ibaneza RGR421.  (Przeczytany 2994 razy)

Offline phoen1x

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« 14 Sty, 2015, 00:23:38 »
Cześć wszystkim ;)

Chciałbym się doradzić co do wymiany pickup'ów w w/w Ibanezie.

Korpus lipa, gryf klon, podstrunnica palisander. Obecnie siedzą w nim aktywne CAP LZ10 i LZ20 i na pewno zamiana byłaby na pasywy.

Może zacznę od tego co mi nie pasuje w nich.

Mostkowy jest strasznie suchy, ma za mało basu i ogólnie wygaru to to nie ma ;) Przy strojeniu std C/drop A# pojawia się delikatna siarka, którą ciężko jest wyciąć, nie podcinając ostro góry.
Gryfowy ma plus taki, że ma słyszalny atak przy dosyć tłustym brzmieniu, które nie ginie w mixie. Aczkolwiek tutaj znowu jest strasznie dużo chamskiego basu, który trzeba podcinać i pickup jest definitywnie za zimny.

Reasumując pod most szukałbym czegoś z wygarem, w miarę tłustego co nie zamuli, a zagada też na cleanie (aczkolwiek nie jest to warunek konieczny). Strojenie std C/drop A#. Muzyka w stylu Tesseract, Omertah, Monuments, Intervals. Pod gryf chciałbym coś ciepłego (bardziej w kierunku jazzowego brzmienia, ofc nie chodzi tu o sound ES-335), ze słyszalnym atakiem i umiarkowaną ilością basu.

Pewnie świetnie sprawdziłby się set Juggernaut'ów, aczkolwiek budżet nie ten ;) Chciałbym się zmieścić w około 400-450zł za obydwa pickupy. Do głowy przyszedł mi pomysł na set Tesli, tj. Plasma 7 pod most/Opus 1 pod gryf. Jednak opinie na temat tych przetworników są dosyć różne i zastanawiam się, czy lepiej nie byłoby poszukać używanych sh6/sh2.

Za sugestie będę wdzięczny.

pozdr!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #1 14 Sty, 2015, 03:28:32 »
Gibson 490r/498t, używki spokojnie dostaniesz w tym budżecie. Puszkowany bridge zapobiegnie zbyt dużej ilości góry, zresztą pickup sam w sobie jest świetnie zbalansowany :)

Offline phoen1x

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #2 01 Paź, 2016, 19:19:01 »
Odświeżę trochę temat, bo jednak temat pickupów zszedł na dalszy plan i teraz wraca do życia ;)

Aktualnie wiosło jest w standard d/drop c i jego przeznaczenie to metalkory w stylu Killswitch Engage itp.
Interesuje mnie mocny, zwarty dół ze zbalansowanym środkiem żeby toto sie w mixie nie traciło i górką bez siary.
Skłaniałbym się do Blackoutsów AHB-1 (szczególnie że już mam aktywną elektronikę zainstalowaną), tylko czy trzeba będzie frezować dechę?
A może Merliny Eclipse? Budżet około 400-450zł za set.

Orange

  • Gość
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #3 01 Paź, 2016, 19:38:31 »
W tym budżecie możesz mieć cokolwiek zechcesz używane.( nie bkp). Pikapy do wymiany i tak, wiec może w ramach eksperymentu zamienić je miejscami?

Offline phoen1x

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #4 05 Paź, 2016, 21:53:30 »
Można by spróbować, ale boje się, że pod mostem będzie muł, a pod gryfem cienizna...

Odnośnie frezowania dechy pod Blackouty, Eclipsy orientuje się ktoś?

Orange

  • Gość
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #5 06 Paź, 2016, 15:19:39 »
Jak wpakujesz muł pod most, gdzie struny ci zrobią cienizne  i cienie pod gryf, gdzie z natury jest muł to możesz się zdziwić.  Może nie tymi pipakami, ale poprzestawiac zawsze warto.

Offline phoen1x

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #6 12 Paź, 2016, 22:26:06 »
Jak na razie to wpadłem na jeszcze lepszy pomysł, tj. wyregulować wysokość pupów. Mostkowy podniosłem i gitara zaraz odżyła, ale nad gryfowym trzeba będzie spędzić więcej czasu. Jak nie uda mi się osiągnąć satysfakcjonującego brzmienia, to najwyżej wtedy wymienie ;) Ta czy siak, dzięki za sugestie ;) pozdr!

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Pickup'y do Ibaneza RGR421.
« Odpowiedź #7 15 Paź, 2016, 23:27:56 »
Wymiana z budżetówek na markowe pickupy zrobi znaczną różnicę, ofkors zakładając, że nie grasz na pierdziawce z 6,5" głośnikiem. Jeśli szukasz zwartego selektywnego brzmienia do metalkorów, które idealnie siądze w mixie, to poszukaj AHB-3, chyba dość ciężko o używki ostatnimi czasy, niemniej jednak miałem w 2 wiosłach jak grałem w klimacie melodyjnych metalkorów, i lepszych nie dali mi nigdy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4075 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2011, 12:31:53
wysłana przez Vertigo
48 Odpowiedzi
17391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2011, 16:40:13
wysłana przez oz
12 Odpowiedzi
5280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2014, 13:59:33
wysłana przez 7th