Autor Wątek: NGD: Gibson flying V 68 EB  (Przeczytany 9691 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
NGD: Gibson flying V 68 EB
« 11 Sty, 2015, 01:04:23 »
Myślałem o V-ce od dłuższego czasu, ale dopiero teraz udało się ją kupić. Bardzo sensowny egzemplarz - w porównaniu do mojego tremonciaka nie ma wstydu(a tutaj przez ostatni rok nie wytrzymał konkurencji inny tremonti, jeden LP custom, jeden pier Cu 24 10top i kilka innych fajnych wioseł których engiedejów nawet nie robiłem), w studio też się obronił. Zdecydowanie jeden z tych bardziej niż mniej wybitnych egzemplarzy. Lekki, bardzo miła akcja, do tego stroi w wyższych pozycjach - jak nie gibson. Gita tu i tam ma parę dynksów, ale w sumie i tak ma być używana na scenie, więc nie przejmuje się tym, a nawet lepiej, bo jak pojawi się coś nowego, nie będę płakał. Na górny róg trzeba uważać :) generalnie bombeczka. Nie jest to żaden "wypas z klonowym topem", tylko stosunkowo tanie wiosło za circe 3kzł, a mimo wszystko bardzo cieszy to, że w tym co robię skasowała wiosła za (nawet)kilkanaście tysi. No i daje +100 do rokerkowego lansu :) Minusem są oczywiście klucze gibson deluxe, które śmierdzą starą popuszczającą piczą i generalnie nadają się do śmietnika - nigdy nie mogłem zrozumieć jak mogą je ładować do 2, 3 a czasem i 4 x droższych wioseł. Ale to na szczęście jest do załatwienia :) Także ten. trzymajcie się ramy...


« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2015, 01:12:25 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #1 11 Sty, 2015, 09:44:57 »
Zawsze kochałem i będę kochać Flying V. Ultra wygodne i konkret brzmiące gitary. Mojego nie pozbędę się nigdy :D HNGD i gratki, bo jest czego. Szkoda że wycofali z produkcji V I Explorery.

 :onan:
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #2 11 Sty, 2015, 10:08:33 »
Tu bardziej jest plus 100 do metalowego lansu. kill'em all ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #3 11 Sty, 2015, 10:40:19 »
Tak właśnie czekałem jak wrzucisz jakiś temat z nowym V po Twoim ostatnim zapytaniu o mojego łosia :)

Klasyka z tym Gibem. Oby służył!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #4 11 Sty, 2015, 10:47:35 »
GAS się pojawił z nikąd, więc trzeba było "dać mu ujście". Co ciekawe wiosło należało do gitarzysty Meli Koteluk, który grał na nim totalne lajty. A mimo to dżęci :)
No pain No gain !

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #5 11 Sty, 2015, 10:59:03 »
w porównaniu do mojego tremonciaka nie ma wstydu(a tutaj przez ostatni rok nie wytrzymał konkurencji inny tremonti, jeden LP custom, jeden pier Cu 24 10top i kilka innych fajnych wioseł których engiedejów nawet nie robiłem)

Że ja serio puściłem tą gitarę... Gratuluję V-ki, niech nakurwia!

Zomballo

  • Gość
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #6 11 Sty, 2015, 11:01:05 »
Gratulacje! Pjur rakenroll!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #7 11 Sty, 2015, 11:20:02 »
w porównaniu do mojego tremonciaka nie ma wstydu(a tutaj przez ostatni rok nie wytrzymał konkurencji inny tremonti, jeden LP custom, jeden pier Cu 24 10top i kilka innych fajnych wioseł których engiedejów nawet nie robiłem)

Że ja serio puściłem tą gitarę... Gratuluję V-ki, niech nakurwia!

To był błąd z Twojej strony. Całą płytę która się właśnie zmixowała na niej nagraliśmy. Dobrze, że nikt jej nie kupił jak raz wystawiłem :). Zdecydowanie zajebiste wiosło. Zresztą ta V nie gra wcale gorzej i to jest najlepsze.
No pain No gain !

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

nikodem977

  • Gość
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #9 11 Sty, 2015, 12:40:38 »
Jest piękna! Gratulacje! V-ki 4ever. :3  :headbang:

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #10 11 Sty, 2015, 12:48:57 »
HNGD! Nie ma to jak dobra V'ka ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #11 11 Sty, 2015, 13:05:04 »
Zawsze kochałem i będę kochać Flying V. Ultra wygodne i konkret brzmiące gitary. Mojego nie pozbędę się nigdy :D HNGD i gratki, bo jest czego. Szkoda że wycofali z produkcji V I Explorery.

 :onan:

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Flying-V/Gibson-USA/Flying-V-120.aspx
http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Flying-V/Gibson-USA/Flying-V-History.aspx
http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Flying-V/Gibson-USA/Government-Series-II-Flying-V.aspx

Nie czaję... :-[

No tak. SĄ. Ale to nie te same Flying V Standard/Faded które były jako tako przystępne. To IMO jest jakąś pomyłką. Ten Goverment...no niby tysiak baksów, ale to i tak nie to samo ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2015, 13:06:36 wysłana przez Mother Puncher »
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #12 13 Sty, 2015, 11:10:24 »
Imo paskudna fest, ale opis mnie rozjebal na lopatki:D
Niech sluzy i HNGD !

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #13 13 Sty, 2015, 18:42:53 »
A tu obecne stadko
No pain No gain !

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #14 13 Sty, 2015, 21:29:30 »
Imo paskudna fest, ale opis mnie rozjebal na lopatki:D
Niech sluzy i HNGD !

Wyjdź.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #15 14 Sty, 2015, 12:53:33 »
Imo paskudna fest, ale opis mnie rozjebal na lopatki:D
Niech sluzy i HNGD !

Wyjdź.

No to gibon w koncu :<

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #16 14 Sty, 2015, 13:04:06 »
Gibson V zawsze na propsie, klasyk ;) Nie przepadam za V, ale tę jedyną tuliłbym i kochał ;)
HNGD!
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #17 14 Sty, 2015, 14:41:24 »
 Mała refleksja kilka dni po zakupie.

Plusy:

Gita sprawdzona, zarówno na próbie, jak i pod sitkiem. No i kurwi to to zaskakująco niemożebnie na drajvach (z mesą DR i studio preampem od mesy). Nie ma aż takiego dołu jak Tremonti, ale to akurat nie wszędzie pasuje i nie zawsze jest pożądane. Mimo to dołu ma i tak dużo :) Posiada konkretny sustain. Do tego jak napisałem wcześniej stroi :) Zarówno szybkie metalowe riffy, jak i blusiaste solówki brzmią znakomicie(tu kolejne zaskoczenie). Akcja ustawiona na poziomie 1,3-1,2mm dla najgrubszej struny, więc też przyzwoicie, chociaż dla mnie już za nisko, bo lubię pierdolnąć od czasu do czasu soczystego Cis'a a do tego wyższa akcja jest nieco smaczniejsza, bo i fretbuzz się pojawia jak już bardzo konkretnie strzelimy z łapy.
Dostęp do wysokich pozycji mega fajny, gryf ani cienki, ani gruby. Coś pomiędzy 50's a 60's w LP. Miło leży w dłoni.
Waga - w sumie nie sprawdzałem, ale subiektywnie jest bardzo leciutka.

Nie plusy:

Jak już wspominałem wyżej i co nie jest tajemnicą - dlx'y Gibsona nie należą do najlepszych na świecie kluczy.Lekko cuchną starymi ludźmi i nieświeżą piczą. Jest blokowany zamiennik 1:1 od Gotoha, więc tutaj bez bólu dupy można to załatwić, nie kalecząc instrumentu. Sam kształt jest niecodzienny, więc wymaga innego podejścia do tematu szczególnie u osób grających na klasycznych kształtach jak LP czy strat/superstrat, także jeżeli chodzi o zaczepy czy umieszczenie gniazda jack. Czyste całkiem miłe, ale trochę nie "moje".

Podsumowanie:

Myślałem, że nie będę miał efektu "wow", bo ani toto z kastom szopu, ani kolor ciekawy, ani nie PRS, a jednak pojawił się wzmocniony tym, iż niczego specjalnego się nie spodziewałem po tym instrumencie ogrywając jakieś tam V standard wcześniej. Ot - śmieszne wiosło, mające być w najlepszym wypadku znośnych bakapem. A nie raz już miałem tak, że na początku fajnie, ładnie, ale po próbie czy w studio fajka mi opadała, bo już tak pięknie nie było jak mi się wydawało że będzie.Tutaj sprawa ma się inaczej, bo jest tanio, bez wodotrysków, ale skutecznie do bólu.

Wiadomo, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ, więc nie powiem ile wiosło ze mną zostanie, bo tego nie wie nikt, łącznie ze mną :P Ale powiedzieć mogę, że wśród tych kilkudziesięciu instrumentów które miałem, jest jeżeli chodzi o walory podstawowe, baaardzo udaną sztuką i zajmuje jedną z wyższych pozycji w moim rankingu zajebistości.

no :)
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 20:41:39 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #18 14 Sty, 2015, 18:25:37 »
Chcę wiedzieć, kiedy będziesz ją puszczał w świat ;).

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #19 17 Sty, 2015, 15:43:34 »
to już jesteś trzeci, który chce wiedzieć ;)

A tutaj taka mała, biedna próbka. Z telefonu, więc niestety jakość taka sobie. Ale słychać tyle, że w lżejszych historiach można uzyskać nieco strato/telecasterowe sałdny, w każdym razie z fajnym  ala singlowym "bździągiem".

Mam jeszcze jakąś zgrywkę raw z meśki - ale ją może spróbuję obrobić i dodać jakiegoś stukacza najpierw.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2015, 16:02:05 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #20 17 Sty, 2015, 22:59:04 »
Fajnie gada :) przydałoby się jakieś rozłączanie cewek do pełni szczęścia :)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #21 02 Lut, 2015, 09:51:48 »
To teraz ja muszę pogratulować! W końcu to niegdyś było moje wiosło (dzięki Radek za info - pamiętaj, że ja pierwszy go biorę, jak będziesz chciał się go pozbyć). Wszystko, co napisano jest prawdą. Nagrałem na niej drugi album JDO (w zasadzie 50%, bo drugie 50% poszło na LP), koncertowo miażdży, jest wygodna, etc. etc. etc. Tęsknie za nią strasznie, bo to faktycznie mega udany egzemplarz!
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #22 04 Lut, 2015, 22:09:14 »
Gratulacje ! Gibson flying V jest mega wiosłem...:D też mam ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline SWK.LethalInjection

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #23 10 Lut, 2015, 22:48:21 »
Miałem, sprzedałem. Trochę boli jednak do muzy nie pasowała :(

Ale do dzisiaj uważam, że to najwygodniejsze wiosło do grania na siedząco i stojąco po prostu ideał. Kiedyś sobie znowu kupię :)
Narazie metalurgię trzeba naparzać

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: NGD: Gibson flying V 68 EB
« Odpowiedź #24 17 Lut, 2015, 09:01:50 »
w porównaniu do mojego tremonciaka nie ma wstydu
Czyli tremonti niedługo w dziale Giełda ;) ?

Gratuluje odkrycia brzmieniowego. Zajebiste uczucie gdy tańsze wiosło bije na głowe droższe :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
12488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2012, 19:50:38
wysłana przez Dexterek
6 Odpowiedzi
5559 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2013, 21:39:34
wysłana przez grz_ost
26 Odpowiedzi
10578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2014, 07:28:31
wysłana przez Lubder
12 Odpowiedzi
5924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2017, 01:10:54
wysłana przez fachmann
6 Odpowiedzi
2686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2017, 21:44:26
wysłana przez Zomballo