Autor Wątek: Quilted maple jako top na RG570 - z czym to się je?  (Przeczytany 4072 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Hej,
Oglądam sobie ostatnio różne gitarki, między innymi te z forum czy Mishy z Peryferii i zachwycam się ich wyglądem. Wspaniale szczególnie wyglądają topy z najróżniejszych klonów wzorzystych czy jakichkolwiek innych, czy to na PRSach czy chociażby na gitarach Mishy właśnie. Jak ten Mayones:

Czy Jacksony:

I wtedy też patrzę na mojego Ibka RG570 i jest ładny, owszem, ma taki świetlisty, granatowy lakier, który raz wygląda jak czarny a drugi raz jest błękitny (zależnie od światła i wgl). Ale zastanawiam się, czy nie wyglądał by lepiej z topem właśnie a'la Misha ^
Tylko teraz pytanie - czy ktoś z Was bawił się w coś takiego? Czy to się wgl opłaca czy do gitary za bardzo niecałe 2k jest to nieopłacalne? Chciałbym oddać ją do lutnika najlepiej (sam bym się bał takiej zabawy), rozumiem, iż musiałby ściągnąć lakier, zetrzeć trochę drewna z góry, ukształtować i założyć klonowy top, polakierować go takim przepuszczalnym lakierem… Czy to dużo pracy? I na jak długo bym musiał taką gitę zostawić? Ktoś z Was wie ile to może kosztować (drewno, lutnik…)? Potrzebuję wszelkich informacji na ten temat :)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Zupełnie nieopłacalne IMO.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ou, grubo :)

Zastanawiam się, jaka to by musiała być zajebista gitara, żebym chciał lutnikowi zawracać dupę czymś takim. Mało rzeczy w życiu widziałem i pewnie to jest wykonalne, ale nie znam żadnej success story z takim zabiegiem.

Zgadując, że nikt normalny się tego nie podejmie, albo podejmie za półtora koła i wyżej, doradziłbym, żebyś sprzedał gitarę, dołożył i kupił bardziej niebieską - serio.

 

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem byłoby nałożenie forniru.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Orange

  • Gość
Albo zamowienie nowego korpusu.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Albo zamowienie nowego korpusu.

To wbrew pozorom nie było by najprostsze. Osobiście wybrałbym opcję Ducha.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Zastanawiam się, jaka to by musiała być zajebista gitara, żebym chciał lutnikowi zawracać dupę czymś takim. Mało rzeczy w życiu widziałem i pewnie to jest wykonalne, ale nie znam żadnej success story z takim zabiegiem.
Gitara oczywiście, że nie jest jakaś zajebista. Ale to jest moja ukochana, jedyna i wgl, zrozumcie :o
Jeżeli chodzi o success story, to na Seymour Duncan facet odświeżał swojego RG570 i wyszło mu coś takiego, co bym chciał zrobić - http://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?248851-Pups-For-My-Restored-Modded-Ibanez-RG570
Spoiler
I strzelam, że nie jest to jakiś superbogaty Amerykaniec z ranczem na 5000 krów i 17000 kurczaków z Kentucky, tylko zapalaniec o normalnym dochodzie (gdzieś dalej wspominał, iż jest z Południowej Afryki).
Założyłem, że skoro małe chińskie/indonezyjskie rączki naklejają topy na Ibanezy czy Jacksony za te 2~3k, to nie mogą być tak drogie. Wychodziłoby, że w Mayonesach czy innych Skervesenach za miliony piniąszków 1/10 ceny to naklejenie topu.
No chociażby w PRSach SE, pokroju SE Akerfeldta czy tego tutaj 25th Anniversary: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/prs-se-25th-anniversary-se-custom-24 :o Jest ładny top, jest, ale cała gitara kosztuje 2500. Rozumiem, iż u lutnika ceny wyglądają inaczej (bo to polski lutnik i hand-made, a nie taśmowa chińska produkcja), ale bez przesady z tymi różnicami .-.

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem byłoby nałożenie forniru.
Sprawdziłem, iż fornir po angielsku to "veneer". Może źle się zrozumieliśmy, może gitara Mishy jest inna niż myślałem, mi chodzi o taką cieniutką warstewkę, czyli właśnie o ten veneer. Te parę milimetrów, które mają nadać innego wyglądu gitarze, a nie o - ja wiem - dzielenie korpusu na pół i wkładanie góry z innego drewna.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Sprawdziłem, iż fornir po angielsku to "veneer". Może źle się zrozumieliśmy, może gitara Mishy jest inna niż myślałem, mi chodzi o taką cieniutką warstewkę, czyli właśnie o ten veneer. Te parę milimetrów, które mają nadać innego wyglądu gitarze, a nie o - ja wiem - dzielenie korpusu na pół i wkładanie góry z innego drewna.
Fornir i lakierowanie plus praca lutnika, myślę że to i tak z 1500 PLN. Serio warto wkładać te pieniądze w stare dobre wiosło?
Przecież te RG to są mistrzowskie wiosła.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zabawne, że dwa miesiące temu, robiłem w gitarze klienta coś odwrotnego, mianowicie do ściągnięcia był fornir z topu. Jebania z czymś takim jest masa, z grubsza 2 razy tyle, co z wyszlifowaniem całego korpusu po frezowaniu na cnc. A trzeba jeszcze bardziej uważać. Poza tym, fornir to warstwa około 1 mm, co także bywa problematyczne w obsłudze. Takie zabiegi są nieopłacalne, psują brzmienie i mocno utrudniają ewentualną odsprzedaż.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
..... i wgl, zrozumcie :o
Jeżeli chodzi o success story, to na Seymour Duncan facet odświeżał swojego RG570 i wyszło mu coś takiego, co bym chciał zrobić - http://www.seymourduncan.com/forum/showthread.php?248851-Pups-For-My-Restored-Modded-Ibanez-RG570

Staram sie zrozumieć, ale widzę ze tematu jakoś tak nie ogaraniasz do końca. Kochaj ja taka jaka jest, jak masz ukochaną dziewczynę czy tam chłopaka to tez chcesz zeby wygladali jak z  okładki Vogue.
No ale to tak na marginesie. Zorientuj sie czy to co najkleił ten kolo to fornir czy top czy chooi wi co.
Fornir to drewno o gr od 0.6 do 1mm dalej zaczynają się obłogi. Top który da sie wygiąc na scięciu na przedramie nie powinien być grubszy jak 6mm a i to trzeba go odpowiednio przygotować.
Jak wyobrażasz sobie odtworzenie otworów, frezowan po floyda jeśli było by to grubsze ?
Pamiętaj budowanie od podstaw jest wielokrotnie prostsze i daje lepsze efekty niż remontowanie czegoś.
.....

.......
I strzelam, że nie jest to jakiś superbogaty Amerykaniec z ranczem na 5000 krów i 17000 kurczaków z Kentucky, tylko zapalaniec o normalnym dochodzie (gdzieś dalej wspominał, iż jest z Południowej Afryki).
Założyłem, że skoro małe chińskie/indonezyjskie rączki naklejają topy na Ibanezy czy Jacksony za te 2~3k, to nie mogą być tak drogie. Wychodziłoby, że w Mayonesach czy innych Skervesenach za miliony piniąszków 1/10 ceny to naklejenie topu.
No chociażby w PRSach SE, pokroju SE Akerfeldta czy tego tutaj 25th Anniversary: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/prs-se-25th-anniversary-se-custom-24 :o Jest ładny top, jest, ale cała gitara kosztuje 2500. Rozumiem, iż u lutnika ceny wyglądają inaczej (bo to polski lutnik i hand-made, a nie taśmowa chińska produkcja), ale bez przesady z tymi różnicami .-.

.....

No niestety nie masz pojęcia, albo zwyczajnie rzniesz głupa, i wkrecasz nas w pojebaną dyskusję.
Zorientuj sie najpierw na rynku ile kosztuje top gr ok 6mm 4A lub 5A jak to wygląda na Twoich fotach, następnie przemyśl to co napisałeś. Nie chce mi sie tego tłumaczyć, bez przesady z tym tłumaczeniem ;)

Orange

  • Gość
Nie polecam zabawy z naklejania fornitu na top. Robiłem coś takiego i tylko się na denerwowałem.  Jeśli nie masz zaplecza technicznego w postaci prasy podciśnieniowe to daj sobie spokój. I pisze tu o fornirze takim max 1 mm. Bo te co Comm klei to już grubsze są. Czyli IMO jeszcze więcej zabawy.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nie polecam zabawy z naklejania fornitu na top. Robiłem coś takiego i tylko się na denerwowałem.  Jeśli nie masz zaplecza technicznego w postaci prasy podciśnieniowe to daj sobie spokój. I pisze tu o fornirze takim max 1 mm. Bo te co Comm klei to już grubsze są. Czyli IMO jeszcze więcej zabawy jebania.

Fix'd

Orange

  • Gość
Ja się z gitarami nie pierdolę :P

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Założyłem, że skoro małe chińskie/indonezyjskie rączki naklejają topy na Ibanezy czy Jacksony za te 2~3k, to nie mogą być tak drogie. Wychodziłoby, że w Mayonesach czy innych Skervesenach za miliony piniąszków 1/10 ceny to naklejenie topu.
No chociażby w PRSach SE, pokroju SE Akerfeldta czy tego tutaj 25th Anniversary: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/prs-se-25th-anniversary-se-custom-24 :o Jest ładny top, jest, ale cała gitara kosztuje 2500. Rozumiem, iż u lutnika ceny wyglądają inaczej (bo to polski lutnik i hand-made, a nie taśmowa chińska produkcja), ale bez przesady z tymi różnicami .-.
.....

No niestety nie masz pojęcia, albo zwyczajnie rzniesz głupa, i wkrecasz nas w pojebaną dyskusję.
Zorientuj sie najpierw na rynku ile kosztuje top gr ok 6mm 4A lub 5A jak to wygląda na Twoich fotach, następnie przemyśl to co napisałeś. Nie chce mi sie tego tłumaczyć, bez przesady z tym tłumaczeniem ;)
Okej, przepraszam, nie chciałem Was zdenerwować :)
Wpadł mi do głowy taki pomysł, gdzieśtam w necie znalazłem parę tematów ludzi, którzy takie rzeczy robili, więc uznałem, iż warto zapytać się tutaj o to, czy ktoś coś takiego robił, jak to się robi, ile to kosztuje, itd. Nie mam pojęcia, taka prawda, dlatego wolałem poprosić Was o radę. Zrozumiałem, nie opłaca się, za dużo pieprzenia/zabawy (jak kto lubi). Dziękuję za pomoc, skutecznie mi ten pomysł wybiliście z głowy :)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2015, 19:22:45 wysłana przez bleedinhammer »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
13164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2010, 13:18:18
wysłana przez Marency
27 Odpowiedzi
12165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 23:27:39
wysłana przez Mery
7 Odpowiedzi
2779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 10:36:35
wysłana przez BetoNova
9 Odpowiedzi
3423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2015, 19:44:49
wysłana przez m.prorok
15 Odpowiedzi
4801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2015, 14:14:44
wysłana przez majkelk