Autor Wątek: Mayo EXG-7 27" custom z allegro  (Przeczytany 9576 razy)

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Mayo EXG-7 27" custom z allegro
« 19 Lis, 2008, 09:48:05 »
Hej,

Przed chwilą wystaiona na allegro:

http://allegro.pl/item486549684_mayones_flame_nie_ibanez_esp_bc_rich_fender_gibson.html

Fajnie wygląda, moze to dobra gitara, co do mayo są różne opinie, pomóżcie mi czy mam licytować? A jeśli tak to do ilu?

Warto ją brać?

tutaj znalazłem ich nagrania:

http://www.myspace.com/tehace
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 13:49:46 wysłana przez nickos »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Mayo EXG-7 custom z allegro
« Odpowiedź #1 19 Lis, 2008, 12:21:23 »
Widziałem dokładnie tę gitarę jeszcze na warsztacie u Mayo. Bardzo ładna ślicznotka na żywo. Mam też EXG7, lecz nie baryton, gram, nie narzekam. I jakoś się nie wstydzę, bo niby czego - to, co wychodzi z głośnika urywa dupę, więc... ;) A ta ma jeszcze lepszą specyfikację.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 12:22:54 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Odp: Mayo EXG-7 custom z allegro
« Odpowiedź #2 19 Lis, 2008, 12:31:23 »
Czyli na razie wypowiedź na +,

No wygląd ma kurna zajebisty  :devil: i skala 27" ;D



Tylko ile za nią dać, mozłiwe ceny są 1500-2200 (hehe mała ironia losu ,zakładałem temat z takim przedziałem ;] )




A i mam nadzieję, że nikt z forum mi jej nie zabierze przede mną ...
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 13:49:21 wysłana przez nickos »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Ja tak jak batman jestem zadowolony i nie narzekam.
Miałem do spylenia iba j-craft rg1527 lub exg7. exg7 wrzuciłem na allegro i bogu dziękuje że się nie sprzedała-weź pod uwage że ciężko spylić bo nikt nie docenia że to custom tylko mierzy miarą stocków. A iba pogoniłem bo nie byłem do końca zadowolony....zwlas zcza po porównaniu 2 jednoczesnie na próbie.
PS: tehace jest jedną z bardziej znanych kapel śmierć-metalowych w trojmiescie ;)
PS2: właśnie za 15minut jadę do mayo z emg 707 od burningdarknessa z 7string ;p
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 14:43:37 wysłana przez lokibalboa »

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
czyli brać? :)

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
A iba pogoniłem bo nie byłem do końca zadowolony....zwlas zcza po porównaniu 2 jednoczesnie na próbie.

Jak to?  :o
Leweoczkomisiarysia

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Czyli jednak majo potrafi zrobić baryton...
Hmmmmm.....
Gitara faktycznie bardzo ładna, jestem tylko ciekawy ile ma małych niedoróbek. :]

kurwa, ale mierzi mnie jak ktoś pisze takie rzeczy:

"Bolt-On dla 7-mki lepszy niż Neck-Thru-Body (to znakomite dla 6-tek)" - bardzo ciekawe... myslalem, ze inny...

albo

"korpus: Jesion malowany na czarny mat z wyczuwalnymi pod palcami słojami drewna (patent Mayones znany z serii Signum oraz gitar takich tuzów jak choćby Anders Nystrom z KATATONIA czy Greg Mackintosh z PARADISE LOST)" Coś mi się zdaje, że były wcześniej gitary robione w takim wykończeniu, vide Seria VooDoo Gibsona.

"Instrument brzmi potężnie i w pełni zawodowo (w końcu Fender do swoich topowych modeli rez ładuje jesionowe korpusy!!!)" A co ma kurwa piernik do wiatraka?
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 15:17:05 wysłana przez el-biczel »

Yony

  • Gość
Słyszałem te gitary na żywo pod Hellstone'ami. Szczerze mówiąc, nie zabiło mnie...

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
nie powaliło powiadasz, ale brzmienie przecież zależy nei tylko od gitary, może mieli EQ dziwnie ustawiony , itd.

z resztą brzmienie to kwestia bardzo subiektywna.

Kwestia jest taka, czy w tej kasie warto.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Yony ale ocenianie gitary po tym jak zostało to przepuszczone przez (nawet pomijam head + paczke) ale mikrofon, mixer , krzywe uszy wąsatego realizatora trochę jakby niekoniecznie może działać - nie uważasz?

tez słyszałem zestawy Gib+graty za duza kase które na gigu grały słabo (i pewnie nie dlatego ze graty słabe tylko bo nagłośnienie)

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
trochę sie też obawiam jesionu, bo nie grałem nigdy na gitarze z jesionu. Jakie to ma brzmienie? można wydobyć coś ciężkiego z dość dobrym basem?
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 16:02:15 wysłana przez nickos »

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Tak, nawet bardzo selektywny bas ( i cała gitara) - drewno ma sporo góry i dołu właśnie, fajny srodek też.
Twarde, jasne brzmienie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Nie lękaj się jesionu, ma tzw. dzwon w brzmieniu, wiecej własnego charakteru niż olcha. Kol. z kapeli ma jesion + EMG85 (81 było za jasne) przy moście i robi totalne wrażenie. Przystawka powinna być generalnie z tych ciemniejszych.
Paczki z głów!

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Edit: No to z tym jesionem rozwialiście moje wątpliwości  :D




może zapytam inaczej :)

jeśli mielibyscie do wydania ok. 2000zł i jeszcze nie mielibyscie 7mki, wzielibyście tę gitę?

niestety nie mogę jej ograc bo jest za daleko, hmm może ktoś mieszka tam w okolicy?
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2008, 16:22:45 wysłana przez nickos »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
No ja właśnie tak zrobiłem ;) Pewnie, że szukałbym używki Ibka, ESP itp., ale jestem leworęczny i zamówienie customa w pobliskim Mayo było dla mnie jedynym i dobrym rozwiązaniem. Mam takiego nie-barytona, z olchy, nie jesionu i osobiście nie narzekam. Raczej skupiam się na wyciśnięciu teraz z gitary maksa swoimi umiejętnościami, a nie tłumaczeniu się, że coś nie brzmi, albo nie wychodzi przez gitarę. Nie namawiam. Mówię, że jestem zadowolony.
I nieco zły na programowych Mayo-narzekaczy: BMW też bardzo dobra marka i koledze się non stop psuje, a mój Fordzik nic. Tak jakby tylko Mayo partoliło sprawę. W kapeli gramy najczęsciej na parze EXG-7 i Signum, a mamy jeszcze 3 inne gity nie-Mayo do wyboru - i jakims cudem nie mamy dyskomfortu z tego powodu ;)
Paczki z głów!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Ja napisze, ze to jest ciekawa opcja, ale niekupiłbym bez wcześniejszego obmacania.

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
No i ktoś mi ją sprzątną sprzed nosa, już jąlicytowałem za 1500, przy 1900 jeszcze nie osiągnął minimalnej, kiedy chciałem dać 2.000 (pewnie na tyle była ustawiona cena minimalna) to ktoś ją wziął za kup teraz 2.200zł  :evil:

tro che sie wkurwiłem bo już ją widziałem  u siebie w domu.... swoją drogą to chyba drogo poszła.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
no to jak drogo poszla to nie masz czego zalowac ;)
Łe tej.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
tez mi sie wydaje ze 2200 za tego customa to za duzo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Zawsze parę setek i pół roku mniej niż zamawiać nową. Szukaj dalej!  ;)
Paczki z głów!

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
No szukam dalej, ale z barytonem będzie już ciężko...

teraz przymierzam siedo tego setiusa, wysłałem maila do gościa żeby się umówić na ogranie, też jest w wawie wieć nie ma problema:

http://allegro.pl/item492271692_mayones_setius_gtm_7_dimarzio_d_activator.html

ale ma tylko syfny pokrowiec a nie futerał dawać 2200? czy targować na 2000?


eeee, kurde nie wiem chyba dać na to nowy wątek nie?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
to nie wyglada na syfny pokrowiec...


cena jest wywolawcza wiec z czego chcesz sie targowac??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
tzn. syfny... może źle siewyraziłem, chodziło mi o to że taki zwykły, nowy wart 50zł.

A co do ceny to zawsze można ją zmienić, chyba że ktoś zalicytuje to wtedy niet

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
jak chcesz kupić to wal kup teraz ew. mail ze dajesz tyle i tyle z przesyłką i koniec. Wkurza mnie najbardziej dziadowanie paru złotych jak komuś na czymś zależy...to samo miałem z moimi aukcjami i mnie ch. strzelał jak dostawalem oferty w stylu-wezme "to" taniej ale bez "tego"

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Szczerze to ja bym sobie dal spokoj z targowaniem, cena jest dobra i tak gosc zszedl nisko,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
3995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2008, 21:08:07
wysłana przez Pan Sinner
16 Odpowiedzi
7104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2010, 10:15:14
wysłana przez mleko
62 Odpowiedzi
21480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2013, 18:02:18
wysłana przez admaxo