Autor Wątek: Perkusja bez perkusisty na żywo  (Przeczytany 6995 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Perkusja bez perkusisty na żywo
« 28 Gru, 2014, 23:05:53 »
Witam

Mamy gary na kompie przygotowane i teraz jak to logicznie wypluć na żywo.

Mam pytanie jeżeli ktoś z was to robi i macie doświadczenie podpowiedzcie czego używacie żeby to dobrze kontrolować?

Czy najlepiej wypuścić każdy element garów oddzielnie tak jak w przypadku mikrofonów i normalnej perkusji ? Czy może wystarczy blachy + suma tomy i werbel+ kopa ?

Wszystko oddzielnie wypuścić było by miło ale wtedy potrzebny spory interface co ma wiele wyjść czy jest może inny sposób ?

W naszym przypadku mamy jeszcze 2 sygnały z samplami wiec robi się tego naprawdę sporo a nie mam pomysłu jak to rozwiązać żeby wysłać na stół 8 ścieżek. Może macie jakiś sposób ?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2014, 23:09:18 wysłana przez Ewolter »

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
Jesli pracowalibyście wtedy z akustykiem to dla niego najlepiej by było wysyłać wszystko 1 do 1. Wtedy niestety jest potrzebny interface z 10 wysyłkami (Bd,Sn,HH,T1,T2,T3,OH,OH,SamplL,SamplR)?

Natomiast z doświadczenia wiem że zazwyczaj jest to suma L+P kanał i w Twoim przypadku dodatkowo jest to sample - razem 4 kanały do mixera.

Ja bym zmiksowal sobie to wg wlasnego uznania i zrobil tak jak wyżej. Nie zastanawiałbym się czy mi coś się nie wysypie podczas grania czy nie będzie problemu np z ilością DI-box'ów itp.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Dzieki :)

Gary napewno muszą być rozdzielone chociaż blachy od reszty bo jak zaczniesz grać a na stole beda mieli w nosie to co ustaliliscie na próbie dzwieku to nic nie beda mogli zrobić znam z autopsji :/

Czyli szukam interface z 4 wyjsciami stereo? czy istnieje jakis inny sposób?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
@Neithan tak gra(ł), zagadaj z nim
i always go full retard

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
@Neithan tak gra(ł), zagadaj z nim

Dzieki poszło PW

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
znalazlem
i always go full retard

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
ale że co ?

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
ale że co ?

Jeżeli pytasz o nazwę tematu to gościu zastanawia się czy publiczność zauważy, że za perkusją nikogo nie ma. Moim zdaniem to kwestia świateł.
A jeżeli pytasz o filmik to nie wiem. Zawsze byłem słaby z niemieckiego, nawet cyrylicy nie opanowałem.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
ale że co ?

Jeżeli pytasz o nazwę tematu to gościu zastanawia się czy publiczność zauważy, że za perkusją nikogo nie ma. Moim zdaniem to kwestia świateł.
A jeżeli pytasz o filmik to nie wiem. Zawsze byłem słaby z niemieckiego, nawet cyrylicy nie opanowałem.

o to drugie :P

bo z tekstu wyżej wynika, że jest tam jakieś "rozwiązanie"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no kurwa przepraszam, ze nie przetłumaczyłem wam tekstu mówionego.
tak w filmie miły Pan opisuje swoje rozwiązanie omawianego problemu :facepalm:
i always go full retard

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Dobra dzisiaj mieliśmy próbę i zerbowaliśmy sobie realizatora i  udało się też na scene dostać lepsiejszą spokojnie ukręcilismy wszystko na interface z 4 wyjściami ,projekt w DAW gdzie mieliśmy gary rozdzielone na blach i reszta. Sample podzielone też na 2 typy niskie i wysokie. 4x DIBOX'y i do stołu. Wiadomo trzeba będzie w każdym innym miejscu to poprawiać ale sprzętowo temat ogarniety i perkusisty przepraszać nie trzeba  :D
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2015, 17:43:21 wysłana przez Ewolter »

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
przynajmniej bębny będą równo zagrane :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Ewolter Ciekawym jak to brzmi live. Skad bebny, SD2 czy cos innego? Programowane, czy jakis drummer Wam to nagral na perce MIDI?

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
@Ewolter Ciekawym jak to brzmi live. Skad bebny, SD2 czy cos innego? Programowane, czy jakis drummer Wam to nagral na perce MIDI?
Programowane SD2  :) Brzmi jak normalna perka tym bardziej w odmianach metalu i na żywo się zaciera wszystko + że kope trigerowaną się ma bez proszenia pałkera o kupienie  tylko trzeba posiedzieć nad humanizacją  :) minus taki że jak zawalisz sprawę z odsłuchem to niz za Toba nie gra i nie macha wiec jesteś ugotowany  ::) nie mówie że jest to świetne rozwiazanie wolałbym normalnego pałkera ale niestety nie było wyjscia i jestem w szoku że to brzmi tak dobrze... spokojnie lepiej niż moi pierwsi 2 perkusiści z którymi grałem w życiu ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2015, 18:48:08 wysłana przez Ewolter »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie watpie, ze brzmi dobrze. Pamietam zespol K2 (istnieje to jeszcze?), chlopaki cisneli bez perkusji, fajnie to gralo, tylko razilo w oczy, ze nie ma perki :) Ale dawalo rade.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
8647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2009, 22:48:25
wysłana przez pele
15 Odpowiedzi
9210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2011, 22:04:47
wysłana przez Vin$
163 Odpowiedzi
78455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:05:12
wysłana przez dari555
12 Odpowiedzi
5835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2016, 10:17:09
wysłana przez chronix1
27 Odpowiedzi
9056 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2021, 18:07:32
wysłana przez Meliton