Autor Wątek: NGD - Mayones Setius 6 [Buckeye Burl, Hipshot]  (Przeczytany 14067 razy)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
.......
Gryfowy ma taka blaszkę - podstawkę, ale mostowy nie.

Miszczu mostowy też ma, zważ jednak na to iż SD w klasycznych pipakach oba były równe . Ten mostowy robią szerszy i jest oznaczony TB4 czyli rozstaw do wszelkiego innego niż TOM. Ten rozstaw to 53mm a gibson  i gryfowe to 50mm .
http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/high-output/sh4_jb_model/

Posty połączone: 28 Gru, 2014, 15:04:31
Top wygląda jak front meblościanek ze Swarzędza, które były popularne w latach 80 ;)

Bardzo fajna :)

Gdyby Swarzedz było stać na takie fronty nie padli by  ;)
Taki top to koszt ok jak sądzę 400-500$, nie znaczy to oczywiscie, ze musi sie podobać, ale robi wrażenie. Tym bardziej gdy weźmie sie pod uwagę to jaki musiał być gruby ten top. Setius jest przecież profilowany i to dość mocno.

A wystarczyło by obszlifować trochu te blaszki i bym się nie czepiał. A tak to wygląda jak nie chciało się pomyśleć i zrobić ładnie.  Psuje mi to wygląd i to dość mocno. Jak by to była gitara robiona w Chinach to pikuś ale nie jest. Dlatego zawsze się będę czepiał takich nic niby nie znaczących detali.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie no, trochę chyba jednak przesadzasz z tą estetyką. Po za tym pretensje raczej do SD niż Mayo. Z doświadczenia jednak uważam ze takie szlifowanie wygląda zawsze na ingerencję a wiadomo jak to wygląda przy odsprzedaży.
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2014, 15:47:33 wysłana przez commelina »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Tak to by biadolili, że trzeba frezować pod EMG ;) Jak jest większy basenik, to też źle bo estetyka zaburzona.
Chłop żywemu nie dogodzi, nie ma siły :)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Się uczepiłeś Aligator tych blaszek, takie pikapy i tyle. Dobrze, że dziury większe, to przy ewentualnej zmianie na BKP (nie przez Widka bynajmniej ;) ), a zwłaszcza puszkowane nie będzie problemu z miejscem.

Ładna gitara.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Ładne, oryginalne wiosło, odróżniające się od innych. Gratuluję, Widek!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miazga. :D Najważniejsze to mieć zajebiste wiosło pod SWOJE potrzeby. 8)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Widek - nagrasz teras jakiś def metul? 12s? ;)
Paczki z głów!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
piękna, naprawdę PRZEPIĘKNA ale:

1 - brak mi na niej HI-Gloss, sorry dla mnie dodaje to +100 do wyglądu :)
2 - faktycznie dziury na pipaki brzydkie - teraz wiem czemu mój Setius ma ramki :)
3 - z tym piłowaniem to Mayo robił to swego czasu (wiem bo miałem odkupioną SH4 z 7 Regiusa) - piłowane były ranty i blaszka gdzie wchodzi wkręt. To było normalne u nich przecież trafiają się stare EXG gdzie nie wchodzą wszystkie pipaki bo otwory okrągłe :)

wiem, że to przyszłościowe cięcie na wypadek zmiany setu ale ... jednak tak se to wygląda patrząc na całokształt pięknego wiosła

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Regiusy i wiele innych wioseł mają takie same otwory i nie spotkałem się, żeby ktoś zwracał na to uwagę. Jak sie skupiacie na tym to się wydaje za duże, jasne. Jakby to jeszcze jakaś wada, albo błąd był to bym zrozumiał, ale i lekko większy otwór i różnica w wielkości/rozstawie to w zasadzie zaleta. Pięknie jest natomiast jak ktoś chce zmienić pickup i trzeba frezować cavity... ;)

BTW. Strictly 7 robi otwory w których nawet puszka ma sporo luzu i jeszcze nie widziałem, żeby się któryś czepiał.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2015, 21:13:41 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
A to niby ja się przypie*dalam do wszystkiego.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
BTW. Strictly 7 robi otwory w których nawet puszka ma sporo luzu i jeszcze nie widziałem, żeby się któryś czepiał.

bo za granico więcej grajo a mniej pierdolo
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Regiusy i wiele innych wioseł mają takie same otwory i nie spotkałem się, żeby ktoś zwracał na to uwagę. Jak sie skupiacie na tym to się wydaje za duże, jasne. Jakby to jeszcze jakaś wada, albo błąd był to bym zrozumiał, ale i lekko większy otwór i różnica w wielkości/rozstawie to w zasadzie zaleta. Pięknie jest natomiast jak ktoś chce zmienić pickup i trzeba frezować cavity... ;)

BTW. Strictly 7 robi otwory w których nawet puszka ma sporo luzu i jeszcze nie widziałem, żeby się któryś czepiał.

To w takim razie nie zrobią otwory pod aktywy i pod baterie itd.
Będzie miał w pytkę uniwersalne wiosełko.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
I nie ma otworów na taką nóżkę ze sprężynka, jak przy rowerach są, żeby można było bezpiecznie odstawić na ziemię, a nie że trzeba o płot opierać. Jestem na nie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
chujowe wiosło, bo nie zrobili od razu frezu pod evertune <_<
i always go full retard

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
I nie ma otworów na taką nóżkę ze sprężynka, jak przy rowerach są, żeby można było bezpiecznie odstawić na ziemię, a nie że trzeba o płot opierać. Jestem na nie.

O właśnie o tym nie pomyślałem. Dzieki za pomoc :-*

Posty połączone: 01 Sty, 2015, 23:32:50
Jak zbierzemy te wszystkie pomysły razem do kupy to może chłopaki w mayo przemyślą sprawę i w końcu zrobią gitarkę dla każdego.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2015, 23:32:51 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Mi brakuje miniaturowego ekspresu do kawy albo chociaż spieniacza do mleka.
Spoiler

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Uważam, że takie luzy są NIEDOPUSZCZALNE w tej klasie instrumentów, bo to w końcu sa pieniądze całego społeczeństwa wydawane i to ciężkie i nie moze tak byc, zeby takie niedbalstwo było pobłażane i tolerowane jeśli kto chce uchodzić za specjalistę, a tym bardziej profesjonalistę, cebulaczki-polaczki-biedaczki żałosne.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Regiusy i wiele innych wioseł mają takie same otwory i nie spotkałem się, żeby ktoś zwracał na to uwagę. Jak sie skupiacie na tym to się wydaje za duże, jasne. Jakby to jeszcze jakaś wada, albo błąd był to bym zrozumiał, ale i lekko większy otwór i różnica w wielkości/rozstawie to w zasadzie zaleta. Pięknie jest natomiast jak ktoś chce zmienić pickup i trzeba frezować cavity... ;)

BTW. Strictly 7 robi otwory w których nawet puszka ma sporo luzu i jeszcze nie widziałem, żeby się któryś czepiał.

To w takim razie nie zrobią otwory pod aktywy i pod baterie itd.
Będzie miał w pytkę uniwersalne wiosełko.

Frezowanie pod aktywy już jest, spokojnie się zmieszczą, a bateria wchodzi do cavity, więc nie ma takiej potrzeby. Pomyliło ci się z 7mką i mydelniczka i chyba marudo ;)

... a zamiast zwracać uwagę na pierdoły to przyjrzyjcie sie jakie drewno dali. Słyszałem, że cieli koszty, żeby kupić dzieciom prezenty na gwiazdkę i dają zgniłe drewno którego kominek nie przyjął. Niespasowane! Na dniach mają zastąpić klucze takimi Gerda, a mostek będzie robiony z zębów emerytek, bo od razu mają radius i mogą zastąpić pojedyncze kostki abm do multiskali. Czekam na straplocki z kasztanów...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Akurat TOMy do Setiusów dają Sung Ila za 30 zł :D
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@Musza , dalej uważam ze to tylko złudzenie wynikające z fot. i nie ma tam nic za dużego. Drudno robić az taki custom by do jednego węższego pipaka specjalnie robić odpowiedni czy szablon czy program. To już zakrawa na paranoję.
Dlatego tez nie nazwałbym tego zwracaniem uwagi na pierdoły tylko,  wymyślanie pierdół i problemów tam gdzie ich nie ma. Cóż jak się ktoś nudzi to na to nie poradzisz.  Gdyby jednak dali siodełko dopasowane do jednej grubości strun, to bedzie płacz i zgrzytanie zębów, no bo jak to jest i co to za firma, żeby nie wchodziła 80-ka w slot, no gówno nie firma.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
totalna dyskwalifikacja. A ten jesion?! Jakiś, brudny, sęki, co to jest??? A ta szpara pomiędzy podstrunnicą a korpusem?? Klucz od strony G wygląda jakby miał skrzydła smoka. Pewnie w nocy spierdoli z powrotem do firmy i trzeba będzie nowy kupować... Top nie spasowany... jak to wygląda?? I nie podobają mi się wzory na markerach... mogli jakieś ciekawsze wybrać, a nie oszczędzają na nich. Lakier na pewno z biedronki. I w ogóle nie jest w moich guście. Brakuje jej tego czegoś. W ogóle to wszystko jest bez polotu. No muszę przyznać, że nie urzekła mnie
Spoiler
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ale ja tylko chciałem powiedzieć ze nie podobajo mi się duże dziury. Reszta jest ok . Po prostu nie lubię luzu.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Mogłeś pisać od razu, że wolisz ciasne. Nie byłoby tej gadki. :)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Mogłeś pisać od razu, że wolisz ciasne. Nie byłoby tej gadki. :)

To nie moja wina to oni nie zrozumieli
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 22:17:58
wysłana przez Bjørn
14 Odpowiedzi
8219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2013, 20:12:25
wysłana przez lupus
13 Odpowiedzi
6518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 17:39:13
wysłana przez Franq
9 Odpowiedzi
9282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2017, 09:42:22
wysłana przez carolus89
4 Odpowiedzi
2001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2022, 15:53:09
wysłana przez Chomick