Autor Wątek: Polscy lutnicy  (Przeczytany 19776 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #50 27 Gru, 2014, 23:02:42 »
Grające wiosła w dużej mierze zależą od grającego. Dobry koń i po błocie pociągnie. Problem zaczyna sie gdy pojawiają sie "życzenia", no i roszczeniowość typu "płacę to wymagam", często gęsto połączona z bezczelnością, bo zazwyczaj nikt inny nie używa tego zwrotu. Wracając do kosztów praca jednostkowa jest droższa niż seryjna i to chyba tutaj wie każdy, natomiast  chyba nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawe, ze zrobić  taniej to w zasadzie zrezygnować z własnego dochodu, bo przecież nikt nam nie sprzeda mostka, pięknego bakaja jak choćby u Widka w setiusie ;) wyselekcjowanego hebanu czy jesionu bagiennego taniej, co za tym idzie, wydamy tyle samo ale za to zarobimy mniej. Nie ma tez co ukrywać ze w naszym kraju społeczeństwo grające nie grzeszy zasobnością portfela z wiadomych względów i gdyby nie zachód i wschód... daleki wschód nasza firma nie miała by czego szukać na tym rynku. Produkcja seryjna tania- chrl nas wciąga nosem, ilość niestety przy naszych technologiach nie może iść w parze z jakością. Tak z resztą jest nie tylko z gitarami. Mayo musiało podnieść ceny za co zostali zwymyślani ale to była ekonomiczna konieczność by móc odtworzyc produkcję. Dzisiaj ratuje to ze takie firmy kupują i sprzedają w twardej walucie inaczej była by kicha. Jeśli ktoś do tego pokusiłby sie o sprzedaż za pośrednictwem paypal należy uwzględnic ich przewalutowanie i opłaty. Z każdego 1k€ zabierają ok 45€ do tego na rachunek bankowy nie przeleją waluty w której masz kase a czy chcesz czy nie przeliczą na walute krajowa. Ogolnie na kazdej takiej transakcji idzie w plecy ok 100€.  Nie chce sie tutaj bawić w daleko idące wyliczenia bo wiem ze większość z Was jest świadoma a ci "mądrzy" i tak wiedzą lepiej . Łatwo nie jest, ale tez nikt nie mówił ze bedzie, wolę po stokroć to co robie teraz niż gdy byłem niczym tania dziwka robiąca....  meble :P

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #51 28 Gru, 2014, 16:32:22 »
Grające wiosła w dużej mierze zależą od grającego. Dobry koń i po błocie pociągnie.
Kiedyś gdzieś na forum wrzuciłem filmik, jak jakiś typ grał na Uralu z wybitnie krzywymi progami aż nawet patrząc gołym okiem raziło, a brzmiał zajebiście (jakis lekki overdrive do salsy lub czegoś w tym stylu, jeśli dobrze pamiętam). I jak ktoś to skwitował - jak ktoś umie grać, to i na kiju od szczotki zabrzmi ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #52 28 Gru, 2014, 17:18:52 »
Nie wiem, o kopii jak skomplikowanej konstrukcyjnie gitary mowa, nie chce mi się sprawdzać, ale proste wiosła lutnicze nie muszą być koszmarnie drogie. Do moich Malwoodów, mógłbym wcisnąć bernakle, floydy, cuda w elektronice a i tak ledwo wyszedłbym poza 4 kzł. Mowa o płaskich wiosłach bolt-on, bez fancy topów, zepsutego drewna z cyckami i tego typu atrakcji. A jeśli chodzi o jakość użytych klocków oraz staranność wykonania, to - dla mnie - jest to bardzo wysoki poziom.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #53 28 Gru, 2014, 19:44:56 »
Nie wiem, o kopii jak skomplikowanej konstrukcyjnie gitary mowa, nie chce mi się sprawdzać, ale proste wiosła lutnicze nie muszą być koszmarnie drogie. Do moich Malwoodów, mógłbym wcisnąć bernakle, floydy, cuda w elektronice a i tak ledwo wyszedłbym poza 4 kzł. Mowa o płaskich wiosłach bolt-on, bez fancy topów, zepsutego drewna z cyckami i tego typu atrakcji. A jeśli chodzi o jakość użytych klocków oraz staranność wykonania, to - dla mnie - jest to bardzo wysoki poziom.

No Paweł ma tą przewagę, że ma drewno "po taniości"...
Jazz, Lounge, Downtempo

Orange

  • Gość
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #54 29 Gru, 2014, 17:24:37 »
Spoiler

Tyle w temacie.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #55 29 Gru, 2014, 17:30:30 »
Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Cebulakowe lutowajły
« Odpowiedź #56 29 Gru, 2014, 20:48:12 »
Spoiler
4string

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #57 29 Gru, 2014, 21:27:15 »
Spoiler
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Januszowe gęślostrugajły
« Odpowiedź #58 29 Gru, 2014, 21:47:22 »
Spoiler

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #59 29 Gru, 2014, 21:56:26 »
Spoiler

Spoiler
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: 波蘭小提琴
« Odpowiedź #60 29 Gru, 2014, 22:35:22 »
 :D
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2014, 22:38:28 wysłana przez theremin »
4string

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #61 29 Gru, 2014, 23:24:49 »
Spoiler

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: nie
« Odpowiedź #62 29 Gru, 2014, 23:47:06 »
wyczuwam bana.
i always go full retard

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #63 30 Gru, 2014, 11:26:31 »
Dobra, kurwa, dosyć pierdolenia bo mnie zęby zaczynają boleć i Bonda przestaję rozumieć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Europejscy lutnicy?

Zaczęty przez mondomg « 1 2 » Custom shop

36 Odpowiedzi
17437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2012, 23:26:44
wysłana przez kazzerr
56 Odpowiedzi
32340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:43:23
wysłana przez zerotolerance