Autor Wątek: Polscy lutnicy  (Przeczytany 19774 razy)

Offline hesiek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #25 26 Gru, 2014, 15:53:54 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #26 26 Gru, 2014, 15:54:43 »
A nie sądzisz, ze warto myśleć przy pisaniu, nawet na forum ? Tez licze na to ze to taki "luzacki styl" ale tez ten ostatni wpis daje przynajmniej mi, nie tyle domysł a pewność ze nie dotarło do niego za wiele.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #27 26 Gru, 2014, 16:14:06 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej

Wyrażenie "polaczek" używa się dzisiaj w konkretnym kontekście i nie jest to ani trochę neutralne, ani pozytywne. Powinieneś o tym wiedzieć tym bardziej, że masz internet. Sam na "dzień dobry" prowokujesz gównoburzę.
power to a being never dies

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #28 26 Gru, 2014, 17:42:37 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej
Sam na "dzień dobry" prowokujesz gównoburzę.

A wy dajecie się prowokować, dziewczyny ;) Umoralnianie wszystkiego, co się rusza też nie jest zdrowe.
Wkurwia was jego styl wypowiedzi, podejście do sprawy, cokolwiek? Nie pomagajcie mu. Przynajmniej ja tak działam...
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2014, 17:45:07 wysłana przez bandit112 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #29 26 Gru, 2014, 17:50:19 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej
Sam na "dzień dobry" prowokujesz gównoburzę.

A wy dajecie się prowokować, dziewczyny ;) Umoralnianie wszystkiego, co się rusza też nie jest zdrowe.
Wkurwia was jego styl wypowiedzi, podejście do sprawy, cokolwiek? Nie pomagajcie mu. Przynajmniej ja tak działam...
:D
Spoiler

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #30 26 Gru, 2014, 18:06:33 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej
Sam na "dzień dobry" prowokujesz gównoburzę.

A wy dajecie się prowokować, dziewczyny ;) Umoralnianie wszystkiego, co się rusza też nie jest zdrowe.
Wkurwia was jego styl wypowiedzi, podejście do sprawy, cokolwiek? Nie pomagajcie mu. Przynajmniej ja tak działam...
:D
Spoiler


No, było... Ale co w związku z tym? :)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #31 26 Gru, 2014, 18:59:47 »
W związku z tym masz bardzo bogate CV ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #32 26 Gru, 2014, 19:07:37 »
Co ja tu w ogole czytam to nie moge. Przeciez nie chcialem nikogo urazic z byle czego robicie gownoburze bo tak to wyglada. Spinajcie sie dalej
Sam na "dzień dobry" prowokujesz gównoburzę.

A wy dajecie się prowokować, dziewczyny ;) Umoralnianie wszystkiego, co się rusza też nie jest zdrowe.
Wkurwia was jego styl wypowiedzi, podejście do sprawy, cokolwiek? Nie pomagajcie mu. Przynajmniej ja tak działam...

Chłopcze drogi, są świeta, trzeba pomagać, warto pomagać, i nie tylko w święta. A takoż i Ty, musisz  nauczyć się jeszcze ze należy pomagać nie podając rybę a wędkę.

Po za tym działaj jak se tam chcesz ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #33 26 Gru, 2014, 21:30:00 »
Też mnie ten opis i tytuł topiku raziły, ale chciałem skorzystać do okazji zareklamowania Radka (jako szcześliwy posiadacz odeń wiosła) i zaczynam się czuć z tym źle, że to jednak nie był dobry kontekst :p
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #34 27 Gru, 2014, 00:46:52 »
Ej, no zaraz! Myślicie, że nie znajdzie się w 40mln kraju jeden pan Kazek z wyrzynarką, który nie powie: "szefuńciu, za 5 tysiąca się zrobi - i to jak!"?
Paczki z głów!

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #35 27 Gru, 2014, 01:13:26 »
Ej, no zaraz! Myślicie, że nie znajdzie się w 40mln kraju jeden pan Kazek z wyrzynarką, który nie powie: "szefuńciu, za 5 tysiąca się zrobi - i to jak!"?

Ale czasem pan Kazek może mieć ambicje i jak usłyszy...... słuchaj stolarzono nie wiem czy jesteś godzien zrobić mi gitarę za 5k to się wkurwi ;) nie lepiej grzecznie sprawę załatwić ? może jakiś rabat by był, pokora to królewska cnota.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2014, 01:18:39 wysłana przez Algiz »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #36 27 Gru, 2014, 02:18:00 »
Nie rozumiecie, kolega chcial wg mnie tym tytulem znalezc ludzi takich co robia gitary ze sklejek i mebloscianek wlasnie :) On nie chcial Polskiego Lutnika tylko polaczkowatego lutnika :) Tak co Panie zrobi Ci gitare ze wszystkiego jak Chibson gra i sie sprzedaje to czemu on ze sklejki nie zrobi lepszej :D

A tak na powaznie Polaczkowe ? Czlowieku ja moze nie jestem patriota (nie bic mnie qrna za to) ale MOIM skromnym zdaniem nasi lutnicy sa jednymi z najlepszych !!! Dorbym przykladem sa majonezy, Skreveseny, Blackat, Ufnal i co tam jeszcze by wymieniac...

Ja bym tematu nie zmienial tylko skasowal topic caly

Pozdro !

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #37 27 Gru, 2014, 04:39:38 »
Z reguły nie wchodzę w tego typu wątki, ale...
Przeczytałem dziś o koledze, który chce kupić "gitarę z floydem i dowolną ilością strun", a teraz ten topic...
Panowie! Szanujmy się! Ja jestem na tym forum, bo lubię czytać co MĄDRZY ludzie mają do powiedzenia NA TEMAT bo się ZNAJĄ, mają WIEDZĘ, której ja nie mam... A tu takie kwiaty...
Piszę to również jako posiadacz gitary od polskiego (lub może niezgodnie z zasadami pisowni  napiszę) Polskiego lutnika.
PS. Kiedyś, kilka lat temu, rejestrując się na tym forum podałem miejsce zamieszkania "Czorny Śląsk" i jeden z adminów napisał mi "Nie ma takiego miejsca w ...(tu padła nazwa serwisu z mapami)". Zmieniłem.
I zważając na to, że jestem z tegoż "Czornego Śląska" określenie "polaczkowe" mi się nie podoba. Szacunek.
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #38 27 Gru, 2014, 09:34:34 »
Ej, no zaraz! Myślicie, że nie znajdzie się w 40mln kraju jeden pan Kazek z wyrzynarką, który nie powie: "szefuńciu, za 5 tysiąca się zrobi - i to jak!"?

Macieju tutaj trafiłeś w sedno rozmowy w innym wątku o niszczeniu rynku, a potem upadłości firm, o tym co napisał Daren w linku który wrzuciłem. Tak się dzieje w gitarach w meblach i w bombkach choinkowych. Bo się komuś wydaje ze sprzedając taniej a raczej zbyt tanio, uda mu się wyprzedzić konkurencję i zarobić. No ale to nie jest tematem wątku ;)
Dalej jestem zdania ze tematu nie ma co kasować i cieszy mnie widoczna zmiana mentalności.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #39 27 Gru, 2014, 10:34:17 »
Ej, no zaraz! Myślicie, że nie znajdzie się w 40mln kraju jeden pan Kazek z wyrzynarką, który nie powie: "szefuńciu, za 5 tysiąca się zrobi - i to jak!"?
Za 5,000 PLN można mieć wiele znakomitych instrumentów, od Ibanez, Music Man, PRS, ESP, 7ender, Gibson, po (wpiszta sobie co chceta) itd. (kolejność przypadkowa), i nie wiem czy ktoś przy zdrowych zmysłach, zleciłby wydłubanie gitary za 5.000 PLN panu Kazkowi.
A jak ktoś chce mieć instrument od masterlutnika, to powinien raczej pytać po pracowaniach lutniczych, czy się da, jeśli tak to w jakiej cenie, a nie zakładać temat na SS, jeszcze na dzień dobry irytując wszystkich tytułem wątku.
Nie uważasz? Takie moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2014, 10:36:57 wysłana przez 13 »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #40 27 Gru, 2014, 10:45:09 »
Nie rozumiecie, kolega chcial wg mnie tym tytulem znalezc ludzi takich co robia gitary ze sklejek i mebloscianek wlasnie :) On nie chcial Polskiego Lutnika tylko polaczkowatego lutnika :) Tak co Panie zrobi Ci gitare ze wszystkiego jak Chibson gra i sie sprzedaje to czemu on ze sklejki nie zrobi lepszej :D
Weź bo przez ciebie mam aż poczucie winy teraz :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #41 27 Gru, 2014, 11:47:01 »
Moim skromnym zdaniem całe trucie dupy jest o to, że za takie pieniądze lepiej wybrać coś innego ewentualnie pozbierać jeszcze ten rok czy ile i mieć wymarzoną gitarę :) Tak czy siak zanim gitara do Ciebie dotrze minie sporo czasu, a nawet przyszłościowo jeżeli chciałbyś ją sprzedać co będzie łatwiejsze? Produkty oryginalne czyt. Ola czy lutnik no name "z dobrych drewien, znany w kraju lutnik"? ;)

Powiem Ci że miałem i nadal mam GAS na naprawdę WIELE gitar ale i tak odkładam na Skervesena, bo u nich już byłem, wiem jak to wygląda, znam osobiście i kurwa mam świadomość że wspierając ich nawet tym stosunkowo małym nakładem (jedna gita to naprawdę niewiele jak na ich zakład) mogę wesprzeć całą firmę która teraz moim zdaniem zaraz obok Wiedźmina może być jednym z najlepszych reprezentantów naszego kraju na świecie :)

No ale dosyć wazeliny, pozbieraj, poczekaj - marzenia trzeba spełniać a nie stosować zamienniki ;) Rok czy dwa Cię nie uratują, a mogą sporo zmienić w podejściu i sposobie myślenia na ten temat - może nawet zawidzą Ci się inne drewienka :D Ja dopiero po ostatniej wizycie zaczynam ustalać sobie w głowie na spokojnie wygląd mojego przyszłego Skerva :) A i tak sporo jeszcze mi zostało do wykończenia mojego zmierzonego projektu w głowie a co dopiero przeniesienie na gitę :D

Tak więc ode mnie - powodzenia w wytrwałości i serio Ci tego życzę, po takim czasie sprzęt naprawdę cieszy i oko, i ucho, i nawet portfel który mimo uszczuplenia uśmiecha się na widok takiej perełki (wiem z doświadczenia po moim MG ;) )

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #42 27 Gru, 2014, 12:43:44 »
W dziale 8-strunowców, pojawił się temat: co to za model??? Myślę, że twórca tego stwora,  bez problemu machnie Ci kopię strandberga boden7.  ;) widzę wielki potencjał  :)
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polaczkowe lutniky
« Odpowiedź #43 27 Gru, 2014, 15:09:59 »
W dziale 8-strunowców, pojawił się temat: co to za model??? Myślę, że twórca tego stwora,  bez problemu machnie Ci kopię strandberga boden7.  ;) widzę wielki potencjał  :)

rusiu bądź precyzyjny, tytuł owego wątku brzmi " co to model"  :D

Posty połączone: 27 Gru, 2014, 15:12:01
myślę @13 ze musisz zacząć  "odbierać " sarkazmy ;) to odnośnie tego co Wuj napisał
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2014, 15:12:33 wysłana przez commelina »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #44 27 Gru, 2014, 17:17:09 »
WTF
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #45 27 Gru, 2014, 17:47:14 »
bo jak piszesz szybką odpowiedź, to jako temat wiadomości zostaje domyślnie taki jak tytuł wątku. Jak klikniesz przycisk "odpowiedz" to masz dostęp do szerszego panelu, gdzie możesz też zmienić tytuł posta
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #46 27 Gru, 2014, 19:19:44 »
Z drugiej strony istnieje już taki topik...
http://forum.sevenstring.pl/inne/lutnicy-namiary/
Tylko bez tej całej dyskusji.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #47 27 Gru, 2014, 19:33:30 »
A się syklis napracował by znaleźć temat z 2008 roku. Bravo Bravissimo.

Posty połączone: 27 Gru, 2014, 19:36:18
bo jak piszesz szybką odpowiedź, to jako temat wiadomości zostaje domyślnie taki jak tytuł wątku. Jak klikniesz przycisk "odpowiedz" to masz dostęp do szerszego panelu, gdzie możesz też zmienić tytuł posta

A to dziękuje. Jusz nie wtf. Starość nie kumatość.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2014, 19:36:19 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #48 27 Gru, 2014, 20:53:44 »
Anyway, 5k, to na dobrych podzespołach praktycznie koszta materiałów w przypadku tej gitary, myślę, że nawet o janusza będzie ciężko, chyba, że wiosło ma być z gówna i patyków, ale jak to już wspomnieli koledzy powyżej, już pułap, w którym można znaleźć grające wiosło.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Polscy lutnicy
« Odpowiedź #49 27 Gru, 2014, 21:09:44 »
Anyway, 5k, to na dobrych podzespołach praktycznie koszta materiałów w przypadku tej gitary, myślę, że nawet o janusza będzie ciężko, chyba, że wiosło ma być z gówna i patyków, ale jak to już wspomnieli koledzy powyżej, już pułap, w którym można znaleźć grające wiosło.
Nie popadajmy w paranoję... "Grające" wiosła zdarzają się nawet za 1/5 tej kwoty, jak się znajdzie wybitny egzemplarz. Problem cenowy jest stąd, że autor topicu chce dość specyficzną i drogą konstrukcję...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Europejscy lutnicy?

Zaczęty przez mondomg « 1 2 » Custom shop

36 Odpowiedzi
17437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2012, 23:26:44
wysłana przez kazzerr
56 Odpowiedzi
32340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:43:23
wysłana przez zerotolerance