Autor Wątek: Nagrywać płytę? Szukać wokalisty?  (Przeczytany 3483 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nagrywać płytę? Szukać wokalisty?
« 25 Gru, 2014, 18:05:06 »
Hejka. Miałem tu pisać litanię, ale na waszym miejscu również nie chciałoby mi się tego czytać.

Nagrałem wstępnie numer po robocie parę dni temu, skleiłem demo-mix dziś o 6 rano jak wróciłem z pasterki.
Z gorzkich żali - nie ma basu, roczne struny.

Wrzucam go tutaj (i tylko tutaj!) z prośbą do was o opinie. W dużej mierze, od waszego feedbacku zależy to, czy iść z tym tematem dalej w las i znaleźć ludzi + nagrać na pełnej kurwie płytę w studio, czy olać projekt :P W końcu granie dla samego siebie nie jest zbytnio budujące...


Dołożyłem wszelkich starań, aby jak najmniej zmarnować wasz czas :P

Demko:

Odtwarzacz - https://ddstudio.bandcamp.com/track/demo-nowy-materia

Download mp3 - https://www.dropbox.com/s/n411cmjpr2qiydi/Demo%20new%20wave%20%231.mp3?dl=0
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2014, 18:11:57 wysłana przez bandit112 »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Na Bandcampie posłuchałem.

Po intrze w części gdzie lecą tłumione "chuga-chuga" pasowałaby jakaś druga gitara albo dobre sample.
Myślę, że ogólnie przydałoby się więcej zróżnicowania w partiach gdzie dwie gitary grają to samo, przynajmniej zakończenia riffów.
Wydaje mi się, że przydałyby się przejścia między sekcjami utworu. Jak na tę chwilę tłumione rytmy z melodyjnymi nie za bardzo mi łączą.
 
Brzmieniowo się nie wypowiadam, słucham na laptopie na pożyczonych słuchawkach brata, które walą basem w każdą stronę.

Ogólnie plus, że coś nagrywasz i nie masz oporów aby wrzucić zamiast przerzucać gitary na giełdzie ;)

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
mi brzmienie lezy bardzo ale  troche monotonnie czasami
intro pasuje jak gówno w lesie
ja bym sie pisał na ten projekt jak jesteś z Wawy
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dziwne pytanie, jakby pytac na forach co zrobic na obiad. Jak Ci lezy Twoj material, to go pchnij sam, czy tez z ludzmi. Jak masz kase na studio, wizje jak to ma wygladac itd, to rozwijasz projekt.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
To co z tym robic to imo pytanie bardziej do Ciebie, a nie do reszty, jesli uwazasz ze chcesz cos z tym robic to szukaj ludzi i dzialaj.
Fajnie ze cos tworzysz i masz kmin jak co ma byc.
Niektore rzeczy w uj po chamsku wchodza po sobie, imo przydalyby sie jakies mosty pomiedzy danymi partiami.
Co do melodii i niskich riffow mam wrazenie ze za cholere do siebie nie pasuja - oddzielnie bylyby git, a tak jest dosc dziwnie i gryzie to w uszy przynajmniej mnie.
Kazdy od czegos zaczynal, takze szukaj kompanow i dzialaj!

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Szukaj reszty ludzi i działaj. Jeśli coś aranżacyjnie jest niedociągnięte to moim zdaniem nie ma się co przejmować. Całość i tak zostanie dopieszczona na próbach z resztą muzyków, moim zdaniem najlepsze numery powstają wspólnie - pod warunkiem, że ekipa jest zgrana i nikt nie gwiazdorzy.

@Pronounce dobrze prawi:
Cytuj
Ogólnie plus, że coś nagrywasz i nie masz oporów aby wrzucić zamiast przerzucać gitary na giełdzie

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
mi brzmienie lezy bardzo ale  troche monotonnie czasami
intro pasuje jak gówno w lesie
ja bym sie pisał na ten projekt jak jesteś z Wawy

Intro jest do poprawki, jak tak słucham po czasie. Niestety - Kraków :(

Niektore rzeczy w uj po chamsku wchodza po sobie, imo przydalyby sie jakies mosty pomiedzy danymi partiami.

Odbija się piętnem to, co było moją bolączką od zawsze - robiłem zbyt długie mosty, zbyt przewidywalne, muza nie płynęła. Tutaj starałem się wchodzić jakoś konkretniej z riffami, lecieć z tematem bez srania w banie...



Dzięki wszystkim za posty, chyba już więcej z tego co widzę nikt nie napisze. Macie racje z tym graniem, muszę zmienić podejście :) Tak więc w wolnych chwilach będę zaglądał do projektu i skubał powoli materiał. Jak coś się pojawi, prawdopodobnie wrzucę w ten temat. Hejka i jeszcze raz dzięki.

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
dzialaj i sie dziel

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Jasne, że działaj. Jest tam sporo fajnych patentów. I nagrywaj ślady DI - będziesz miał więcej materiału to Ci wujek Donnie zrobi piękne reampy po kosztach, bo też z krk :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
B112 Ty sie nie pytaj tylko graj i nagrywaj.  Nie myśl o nagrywaniu płyty jako o celu, myśl o tworzeniu muzyki i to stawiaj za cel, a utwory na płytę zbiorą się same. Słuchaj tego co nagrasz i jeśli nie masz pewności co dalej, odkładaj niech sie ułozy w głowie, nic na siłę. Ale wszystko systematycznie. Nie masz pomysłu w tym kawałku robisz kolejny albo nastepny, cokolwiek byle krok po kroku stopniowo do przodu.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Jasne, że działaj. Jest tam sporo fajnych patentów. I nagrywaj ślady DI - będziesz miał więcej materiału to Ci wujek Donnie zrobi piękne reampy po kosztach, bo też z krk :)

 :-[ :-[ :)

B112 Ty sie nie pytaj tylko graj i nagrywaj.  Nie myśl o nagrywaniu płyty jako o celu, myśl o tworzeniu muzyki i to stawiaj za cel, a utwory na płytę zbiorą się same. Słuchaj tego co nagrasz i jeśli nie masz pewności co dalej, odkładaj niech sie ułozy w głowie, nic na siłę. Ale wszystko systematycznie. Nie masz pomysłu w tym kawałku robisz kolejny albo nastepny, cokolwiek byle krok po kroku stopniowo do przodu.

Spoko, czaję. Dzięki za motywację. Jak znajdę tylko czas to będę działał. Na pewno jeszcze podbiję ten temat, tym razem nie z pustymi rękoma :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Przewaga grania na gitarze nad kopaniem rowów łopatą, lub siedzeniem w bibliotece jest taka, że się mniej kurzy oraz - teoretycznie - można częściej zaruchać. Tak więc graj na gitarze! ;)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Przewaga grania na gitarze nad kopaniem rowów łopatą, lub siedzeniem w bibliotece jest taka, że się mniej kurzy oraz - teoretycznie - można częściej zaruchać. Tak więc graj na gitarze! ;)
CTRL+P +ramka ikea i wieszam nad biurkiem. SERIO

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
No to zmieniłem intro, dograłem bas (najpierw musiałem go kupić, więc to trochę trwało).

Teraz prezentuje się to tak:

https://ddstudio.bandcamp.com/track/demo-nowy-materia-v2

Nabiera to ręce i nogi, czy raczej je traci? :D

PS. Nie miksowane; w gitach siedzo stare struny :P Na nagrywanie na gotowo siądą świeżutkie, dzwoniące druty.

Franq

  • Gość
Nagrywać, tylko szukaj wokalu bo pusto ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Muzycznie fajnie, dotrwałem do końca. Dużo ludzi kręci sensowne brzmienie, ale pomysły takie, że po przesłuchaniu nie jestem wstanie powtórzyć w głowie ani jednego riffu. U Ciebie jest ok :)

Brzmieniowo kiszka. Nowe druty i miks tego co jest cudów nie zrobią. Wieje plastikiem. Wyrzuciłbym to i jeszcze raz nagrywał. (x 100).
007

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Początek zerznąłeś ze SLAYER-a jak  Pharrell Williams z Marvina Gaye'a  ;) a reszta spoko.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
I Ty mi kurwa mówiłeś ze sie kurwa nie klei  :devil:
Ma potencjał a nie ma jebnięcia ale nagrywaj.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
@Franq wiem właśnie, tylko szczerze mówiąc nie mam kompletnie pomysłu. Znajoma zaś polecała mi do tego jakiś damski vox.

@october dokładnie tak mam zamiar zrobić. Na razie nagrywam na tym co jest, buduję numer, a jak będę pewny wersji finalnej to lecą nowe druty + wbijanie wszystkiego równiutko na nowo.

@Algiz jeśli chodzi o Slayera to znam tylko Screaming From The Sky i Raining Blood :D o jaki kawałek Ci konkretnie chodzi?

@commelina poczekaj na miks :devil: na razie to jest sklejone tak, żeby po prostu wszystko było słychać :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
7437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2011, 00:05:06
wysłana przez Frantic
7 Odpowiedzi
3691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2011, 17:07:30
wysłana przez g-zs
8 Odpowiedzi
3880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
0 Odpowiedzi
607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2014, 14:08:53
wysłana przez Yames
Nie umiem kurwa nagrywac!

Zaczęty przez Mat « 1 2 3 » Ogólnie

51 Odpowiedzi
22325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2016, 18:28:31
wysłana przez bandit112