Autor Wątek: korpus mahoń, gryf klon + palisander, skala 25,5 - struny i pickupy do drop C  (Przeczytany 4986 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Jak w temacie,

mam wiosło w specyfikacji: 6 strun, korpus mahoń, gryf klon + palisander, skala 25,5. Obecna elektrownia mnie nie zadowala. Chcę stroić w drop C i ma być do szybkiego mocarnego grania (prog, melodic death, trash, metalcore itd) chciałbym żeby gryfowy  miał pier... ale bardzo zależy mi też na selektywności, pod gryfem chciałbym coś co zagra ładnie na cleanach ale też nie za ciemno.

Po przejrzeniu internetów moja pierwsza myśl to set Erniea Balla 12-56 a z elektrowni SH6 pod most i SH1 pod gryf.
Jeśli macie jakieś lepsze pomysły, doświadczenia to chętnie wysłucham.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
W RGA321 mam DiMarzio CrunchLab/Liquifire  i jestem zadowolony. SH5 i SH1 grały zdecydowanie za jasno, aczkolwiek ten konkretny Ibek jest dość jasny (nawet w porównaniu do innego RGA 321)

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Do tej skali bym wrzucił 9-46/48 i sh1 sh6  :devil:
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Pod most BKP Nailbomb Ceramic, pod gryf Riff Raff, powinno Ci zagrać. Co do strun, to skoro chcesz 12-56, to jak lubisz twardo, to ok. Dla mnie optymalne jest 10-52, ewentualnie najgrubsza 54.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@mondomg: jakiej firm struny 10-52? Zarówno D'Addario i GHS były dla mnie zbyt flakowate. Szczególnie przy szybkich riffach struna C "uciekała" spod kostki. ;) Teraz mam D'Addario 11-56 i jest najlepiej od dawna. ;)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
W RGA321 mam DiMarzio CrunchLab/Liquifire  i jestem zadowolony. SH5 i SH1 grały zdecydowanie za jasno, aczkolwiek ten konkretny Ibek jest dość jasny (nawet w porównaniu do innego RGA 321)

lubię jasno ;) w Skervie mam jesionowy korpus i klon na podstrunicy ale ładnie bilansują je Warpigi

Do tej skali bym wrzucił 9-46/48 i sh1 sh6  :devil:

dla mnie 10-tki w standard E jest ok więc chyba set dziewiątek może trochę nie dać rady

Pod most BKP Nailbomb Ceramic, pod gryf Riff Raff, powinno Ci zagrać. Co do strun, to skoro chcesz 12-56, to jak lubisz twardo, to ok. Dla mnie optymalne jest 10-52, ewentualnie najgrubsza 54.

BKP bardzo chętnie ale przekroczyłyby by chyba wartość wiosła ;) co do strun to może rzeczywiście 12-56 być trochę twardo... i tak sobie myślę, żeby zacząć od zestawu 11-54 od EB...

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
@mondomg: jakiej firm struny 10-52? Zarówno D'Addario i GHS były dla mnie zbyt flakowate. Szczególnie przy szybkich riffach struna C "uciekała" spod kostki. ;) Teraz mam D'Addario 11-56 i jest najlepiej od dawna. ;)

Ernie Ball albo GHS. Ale fakt, to takie minimum, 54-56 faktycznie chyba bardziej się nada.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
polecam strunki Clearton 11-56 a pipak pod most Gibson 500t :devil:

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jakbyś chciał mam komplet 500T I 496R Z Flying V. W takiej kombinacji jest miodzio ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
a miał ktoś do czynienia z TESLA? cobyście polecili jako odpowiedniki do SH6 i SH1?

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
byłem bardzo ciekaw TESLI ale ostatecznie jedzie do mnie set SH6-SH2 zobaczymy jak to będzie

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Ja mam Teslę Plasmę-2 ale czy jest podobna do SH6? To nie wiem. Wiem, że jest w pizdu zajebista :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline SevenSix

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • Helix does it better.
Hmmm... Le Ja w takim drewnie i przy takich drutach uzywam sh4-sh1 i bardzo mi to lezy. Co do Tesli, ogrywalem, osluchiwalem ale dupy mi nie urwalo. Byc moze bylem zbyt sceptycznie nastawiony.
W wolnych chwilach jeżdżę czołgię

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Przy takim samym drewnie i skali mam w jednej z gitar Ernie Balle 12-56 przy przetwornikach EMG 81/85. Polecam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
11809 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2011, 09:05:17
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
3689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2011, 21:05:29
wysłana przez youshy
8 Odpowiedzi
5163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 09:23:08
wysłana przez Zbir
8 Odpowiedzi
2991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 21:22:27
wysłana przez Ewolter
27 Odpowiedzi
20933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2015, 11:39:46
wysłana przez frost07