Autor Wątek: EMG HZ czy Seymour Duncan  (Przeczytany 6203 razy)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
EMG HZ czy Seymour Duncan
« 15 Gru, 2014, 20:32:24 »
Jak w tytule. Zastanawiam się dosyć ostro, którą firmę wybrać. Mój problem polega na tym, że zastanawiam się nad jakością tych EMG. Dlaczego są ponad stówkę tańsze od swoich odpowiedników ze stajni SD? Aż tak różnią się jakością? Bo cena bardzo mnie przyciąga do setu EMG HZ H4 pod most i H4A pod gryf. Jednak, czy warto w nie inwestować? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że cena jest taka ponieważ EMG słynie z aktywów, a pasywy są niesłusznie uważane za tańszą alternatywę, bo są pakowane do wioseł ze średniej półki. Wypowie się ktoś kto miał doświadczenie z jedną i drugą firmą? Interesują mnie jedynie pasywy.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #1 15 Gru, 2014, 21:33:26 »
SD bierz ;) HZ są średnie po prostu, chociaż podobno nie wszystkie.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #2 15 Gru, 2014, 21:34:37 »
Nie mam na myśli samego brzmienia bo to kwestia gustu. Bardziej chodzi mi o jakość wykonania ;)

A jak SD to jakie byś polecił? Mi osobiście chyba najbardziej do gustu pod mostem przypada JB, lecz niestety wnioskuję to jedynie z filmiku Keitha Merrowa, gdzie porównywał większość pickupów od SD właśnie.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2014, 21:57:17 wysłana przez macko9393 »

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #3 16 Gru, 2014, 07:40:34 »
Polecam SH-10. Bardzo uniwersalny pickup (jest też wersja do siódemki).

Spoiler

Offline Człekozębny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #4 16 Gru, 2014, 08:27:29 »
A mi fajnie robił sh 11.Super się przebijał i nie mial tyle góry co SH10.

Zomballo

  • Gość
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #5 16 Gru, 2014, 09:48:57 »
HZ H1 to świsty, gwizdy z piz...y, szumy, brudy z dudy i co tam mu natura najgorszego dała. HZ H4 to wysoki output ale dno jeziora i 10 metrów mułu. Dostają kopa po dopaleniu stąd między innymi Laiho stosuje do nich z powodzeniem booster i wtedy brzmią świetnie ale zamieniają się w EMG81 :P H3 też sporo dołu ale wydały mi się najbardziej takie ułożone i normalne. Też bym dopalał. :D

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #6 16 Gru, 2014, 10:41:04 »
Aha. Czyli pewnie skończy się na najpopularniejszym secie na świecie, czyli sh-4, sh-2, bo nie chcę bawić się w boostery, a tym bardziej nie chcę osiągnąć brzmienia emg 81. Co do sh-10, ma trochę więcej dołu niż sh-4. Ogólnie oglądając wszystkie testy i porównania, najbardziej podchodzi mi właśnie sh-4. Wiem, że filmiki na yt to nie jest jakieś super źródło informacji, ale na pewno lepsze to niż nic. Co do sh-10, wydaje mi się, że jest trochę bardziej przymulony niż sh-4. No ale mogę się mylić. W każdym bądź razie, najbardziej oklepany set na początek zabawy z wymianą pick-upów będzie chyba najlepszy, nie sądzicie?

Zomballo

  • Gość
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #7 16 Gru, 2014, 10:49:19 »
SH-4 to klasyk. Mocno nakoksowany PAF. Jeszcze się na tym pickupie nie zawiodłem. Z czystym sumieniem można to zapakować nawet do arbuza i zagada.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #8 16 Gru, 2014, 10:52:55 »
Dlatego właśnie myślę o zakupie tego modelu. Bo z pieniążkiem u mnie krucho, a chce coś wsadzić do nowego nabytku innego niż stocki robione na licencji EMG. Więc myślę, że set, na którym chyba nikt jeszcze się nie zawiódł będzie najlepszy, a najwyżej później przy jakimś zastrzyku gotówki mogę zacząć się bawić w testowanie nowych opcji.

EDIT
A jeszcze takie pytanko? Miał ktoś doświadczenie z modelem PATB-2 Parallel Axis? Bo zaciekawił mnie ten pickup

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #9 16 Gru, 2014, 11:00:10 »
No widzisz Zomb, a mi jakoś SH-4 nie pasi, no ale nie zmienia to faktu, że jak napisałeś to klasyka.

Myślę, że najlepiej właśnie od czegoś takiego zacząć jak się nie wie czego się chce, na pewno bym wybrał to niż, HZ H4, które jak ktoś przede mną napisał, mulą okrutnie i generalnie, nie są to fajne pipaki.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #10 16 Gru, 2014, 11:04:29 »
Więc pewnie tak zrobię. Zacznę od tego, a najwyżej kiedyś zaopatrzę się w jeszcze inny i będę porównywał. Czego chce to akurat mniej więcej wiem. Większy problem w tym, że nie mam pojęcia co dostarczy mi tego czego chcę :P Mi zależy na dość jasnym brzmieniu, które mimo wszystko nie straci na dole i na dość mocnych przesterach nawet się nie gubi. Ogólnie, chcę żeby brzmienie nie było płytkie i przymulone, bo po moich przymułach stockowych z Jacksona JS1 mam już serdecznie dość zamulania.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #11 16 Gru, 2014, 11:10:37 »
W moim odczuciu SH-4 jest bardzo środkowym przetwornikiem, zrównoważonym. Natomiast jak szukasz czegoś jasnego to polecę na początek innego klasyka czyli SH-6.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #12 16 Gru, 2014, 11:15:38 »
Faktycznie, masz rację. Dzięki za zwrócenie uwagi na to, bo chyba bym nie zauważył. Czyli pewnie po nowym roku wpadnie pod most SH-6. Dzięki wszystkim za pomoc! :D

Offline krechaSP

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #13 03 Sty, 2015, 17:18:57 »
co do samych EMG HZ to nie wiem skąd jest hejt na nie. bardzo fajne pickupy i niedrogo można znaleźć używane. sam poluję na H2A, ale jakoś szczęścia nie mam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: EMG HZ czy Seymour Duncan
« Odpowiedź #14 04 Sty, 2015, 14:22:28 »
co do samych EMG HZ to nie wiem skąd jest hejt na nie. bardzo fajne pickupy i niedrogo można znaleźć używane. sam poluję na H2A, ale jakoś szczęścia nie mam.

No osobiście grałem i zdanie mam takie - Wolę Duncan Designed HB-103b niż jakiekolwiek EMG HZ ;) a przy tym taniej.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
2416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2018, 13:16:47
wysłana przez OMSON