Autor Wątek: Focusrite Solo.Brak audio w Reaper,Audacity.  (Przeczytany 8147 razy)

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Focusrite Solo.Brak audio w Reaper,Audacity.
« 06 Gru, 2014, 20:14:49 »
Witam
Mam problem ponieważ zakupiłem interface focusrite Solo,zainstalowałem wszystkie sterowniki ale niestety okazało się że program Reaper i Audacity nie wyłapują dzwięku który powinien do nich dochodzić.Program widzi interface ale nie wyłapuje dźwięków.W panelu sterowania jednoznacznie widać że interface działa.Mój system to win 7 64bit
http://i.imgur.com/wVP4NDZ.png

Jak na to zaradzić?

Franq

  • Gość
Co znaczy nie wyłapują dźwięku? Nie gra nic, czy nie gra to co wpinasz w line/mic?

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
http://i.imgur.com/X43dOML.png

Kiedy gram to na equalizerze z panelu sterowania widać że dźwięk płynie tak jak na poprzednim obrazku a na equalizerze w programie nie widać żadnej reakcji

Franq

  • Gość
Uzbrój ścieżkę w reperze (czerwone kółko na dole ścieżki) i wcisnij mały trójkącik (taki symbol w połowie suwaka - record monitoring).

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Masz poustawiane ASIO, wejścia i range tak jak na tym zrzucie?

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24

Franq

  • Gość
Asio thread priority zmień na ASIO deffault. A jeszcze głupie pytanie, wpiąłeś monitory/głośniki w ten interface? ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2014, 20:49:56 wysłana przez Franq »

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
No nie jest tak samo. W "Enable Inputs" rozwiń "last" i zaznacz ostatnią, i analogicznie w "Output Range".
Zobacz na zrzucie jak wygląda uzbrojona ścieżka (4 ostatnie, 2 pierwsze są nie uzbrojone).
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Mam dostępne tylko
Driver Default
Time critical
Highest
Above Normal
Normal

Może nie mam zainstalowanych wszystkich sterowników jakie są potrzebne ?

Franq

  • Gość
@13 widać na screenie, że uzbroił. Ustawienia zdają się już ok. A do tego interfejsu jest jakiś panel kontrolny?

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Sterownik jest tu: http://us.focusrite.com/downloads?product=Scarlett+Solo
Nie wiem czy do każdego produktu Saffire jest instalowany Saffire MixControl... masz coś takiego?:

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Taki program nie został zainstalowany.

Franq

  • Gość
Odłącz interfejs. Zainstaluj stery od nowa, włącz kompa od nowa. Podepnij, sprawdź. A panel wydaje mi się, że pownien być (powinna być tam możliwość ustawienia monitoringu prosto z karty np).

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Próbowałem odłączać reinstalować ale nic nie pomogło.Co jeszcze można zrobić ?

Franq

  • Gość
Nie opowiedziałeś na pytanie w sumie. Czy jak właczysz sobie muzę to w ogóle gra? Słychać?

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Tak,słychać

Franq

  • Gość
No to kolejne głupie pytanie, "widzisz" sygnał gitary na panelu z przodu?

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Tak,w panelu w zakładce Recording widzę sygnał gitary.

Franq

  • Gość
Z tego co wyczytałem to on jednak może nie mieć panelu jak większe modele.


Sprawdź czy masz tu ustawiony swój interfejs na wejściu. Tak jak ja mam swoją kartę.

Posty połączone: 06 Gru, 2014, 21:54:50
Z przodu urządzenia masz przełącznik direct monitoring, jeśli jest na on a głośniki są z tyłu podłączone (głośnośc odkręcona a także poziom gain gitary ustawiony) to MUSI grać, inaczej samo urządzenie może być zepsute. Nie mam pomyslu. Sprawdź też ze słuchawkami.
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2014, 21:55:58 wysłana przez Franq »

Offline KENt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
http://i.imgur.com/IV9NyDz.png

wystarczyło włączyć input 2 zamiast input 1.

Dzięki za pomoc! Temat można zamknąć

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Podepnę się do tematu. Pytanie odnośnie Reapera i Lexiconu omega.
Chce zmniejszyć latencje ( 187ms to za dużo) i teraz tak na moje powinno być urządzenie>system audio> asio
i urządzenie>sterowniki asio>omega asio (mam jeszcze do wyboru asio4allv2)
Na tych ustawienieniach najzwyczajniej mi nie wykrywa interfejsu i wyskakuje błąd (błąd podczas otwierania sprzętu). Gdy zmieniam na asio4allv2 to w prawym górnym widnieje napis że urządzenie audio zamknięte. Uzbrajam ścieżkę i niestety ale tak jakby reaper nie otrzymywał sygnału.
Dodam że na waveout niby działa ale latencja 187ms, mogę ją zmniejszyć zmniejszając ilość buforów (ale chyba nie o to chodzi).
Dziwne jest dla mnie to że gdy ustawiam omega asio to reaper ma problem z otwieraniem sprzętu...
Co zrobić żeby zejść do normalnej latencji ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3153 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 22:13:28
wysłana przez Turgon
2 Odpowiedzi
3636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2013, 22:46:03
wysłana przez Johnny
2 Odpowiedzi
2195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2015, 10:51:20
wysłana przez capsoft
8 Odpowiedzi
5111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2020, 09:53:55
wysłana przez snapkejs
4 Odpowiedzi
2254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2021, 18:53:54
wysłana przez Frantick