Autor Wątek: Pomocy ! Homerecording & gra na interface  (Przeczytany 4841 razy)

Offline vwr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Pomocy ! Homerecording & gra na interface
« 27 Lis, 2014, 17:51:26 »
Siemanko !
Mam problem z ustawieniem całego sprzętu w grającą całość ..

Ostatnimi czasy szykuje się do wyprowadzki na wyspy i cały sprzęt grający wyjechał na salony poratlu olx gdzie rozleciał się po całym kraju

Po pewnym czasie uznałem że bez gitary jednak ani rusz , popędziłem do lokalnego muzycznego "zakochać się" na nowo w instrumencie . Kupiłem gitarkę i interfejs usb aby bez żadnego sprzętu naglośnienowego dać radę coś nagrać oraz pograć dla swojej przyjemności . Sprzęt opiszę pod postem żeby nie szukać między słowami .

Problem polega na tym że kompletnie nie wiem jak to ze sobą pozgrywać . Jak już mówiłem chcę grać i nagrywać tylko dla siebie . Zamarzyłem sobie granie bez jakichkolwiek wzmacniaczy na rzecz dobrodziejstw VST oraz programów DAW

Q: Czy gitara - laptop i interfejs pozwoli mi na nagrywanie swoich ścieżek z użyciem wtyczek w programie DAW ?
Q2: Co muszę uczynić by grać z wtyczek "na żywo" ?


Sprzęt:
laptop  Macbook pro
pc iMac
gitara Ibanez RGA7
interface  Roland Ue55 Quad capture

wszystko podlaczyc pod glosniki logitech z906

jesli to się okaze niemożliwe to proszę o odpowiedź na pytanie czy orange micro terror i najmniejsza paczka od orange da rade do domowych popierdułek bo na większe niestety sobie pozwolić nie mogę

Polecane prgramy DAW Płatne oraz darmowe .Jeśli umili mi to pracę to mogę zapłacić   piractwa nie popieram

Mam nadzieję że pomoc uzyskam szybko gdyż sprzęt kurzy sie od tygodnia przez te wszystkie komplikacje..
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2014, 18:11:19 wysłana przez vwr »

Franq

  • Gość
Daw - Reaper (najtańszy i wcale nie gorszy od innym, dla niektórych lepszy) - ok 200 zł jeśli dobrze pamiętam (60 dniowy trial mozesz ściągnać i sprawdzić - http://www.reaper.fm

Spoiler

Q1- tak
Q2 - ściągnąć wtyczki, wrzucić do folderu z vst (do tego program do ładowania "pak" (impulsów) np kefir. Znajdziesz darmowe wszystko w necie. Żeby grać z na żywo wystrczy uzbroić ścieżkę na której załadujesz vst i odpowiednio ustawić stwój interface.
Sprawdź - http://www.igniteamps.com/en/audio-plug-ins

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2014, 18:34:18 wysłana przez Franq »

Offline vwr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
superowo ! a co moze byc z moim interface ze dzwiek nie wychodzi z niego wgl ?  jednynie odsłuch raw     efekty słyszę dopiero po odsłuchaniu nagrania ..   i czy programy typu guitarrig amplitube są warte zachodu  czy jednak bawić się w górnika i kopać w niezliczonych wtyczkach i uformować swoje niepowtarzalne brzmienie

Franq

  • Gość
Z doświadczenie powiem, że wolę wtyczki np x30 czy x50 albo emissary niż guitar riga, amplitube nie testowałem.

Żeby słyszeć co grasz musisz też zaznaczyć symbol monitoringu w Dawie (załącznik - masz na kanale wzmak, kefira(paki), symbol odsłuchu - trójkącik i uzbrojona ścieżka - na dole czerwona). Możesz tez ustawić odsłuch sprzętowy z interfejsu ale wtedy będziesz słyszał tylko "surową" gitarę.

Naprawdę informacji jest pełno, wystarczy poszukać a to proste sprawy ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2014, 18:49:27 wysłana przez Franq »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Z tego co widze, to masz maca. Jezeli nie zamierzasz w najblizszym czasie ewakuowac sie do srodowiska Windows, to polecalbym Logic Pro. Nie jest drogi, jak na DAW. Drozszy niz wspomniany reaper, z ta roznica ze reaper to golec nad golce i nic w nim nie ma oprocz paru podstawowych wtyczek, a w Logicu jest masa roznych ciekawych rzeczy, instrumentow, symulacje wzmacniaczy, loopy i co tam sobie wszystko wymyslisz. To na prawde solidny pakiet w dobrej cenie. Wedlug mnie sam instrument "drummer" jest wart conajmniej tyle, co Logic kosztuje, no przezajebisty instrument perkusyjny. Moze nie brzmi jak Superior Drummer (ale na pewno lepiej niz EzDrummer) a potrafi sam grac, moze dostosowac sie do Twojego grania, obsluga przypomina troche gre z prawdziwym perkusista (tylko ten gra rowno), w sensie ze mozna mu "powiedziec" a wez zagraj ten sam rytm na tomach ale bez werbla, a potem dajesz normalnie tylko z crash zamiast hihiat itd. Popatrz filmy na YT, dla mnie rewelka szczegolnie do cwiczen a i do nagrywania tez.

Offline vwr

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Akurat pakiet Logic Pro mam wykupiony  a ewakuacja istnieje tylko z windy na maca. W odwrotna stronę nie zdaża się.  Zabardzo wsiąkłem w ekosystem Apple wiec mogę okupować się w pakiety tej firmy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ha, jakbym o sobie czytal :) To stary, majac interface, podlaczasz go do maca, uruchamiasz logic, tam bierzesz nowy projekt, dajesz jako pierwsze "drummer", jako druga sciezke dajesz AUDIO, na audio na insert zapinasz jakikolwiek symulator wzmaka, mozesz zaczac od tego wbudowanego Amp Designer, bo juz ma w sobie kolumny itd. Na sciezce klikasz przycisk "I", no i to tyle. Powinienes slyszec to brzmienie, ktore sobie wybrales w Amp Designer. A no i jeszcze w preferencjach Logic musisz input ustawic (o ile sie nie ustawil automatycznie).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
8484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 12:56:46
wysłana przez Guitar Spot
11 Odpowiedzi
9884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2011, 22:01:34
wysłana przez Jakub_Z.
14 Odpowiedzi
7179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2011, 08:05:42
wysłana przez zz_top
0 Odpowiedzi
1995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 19:51:42
wysłana przez 13
22 Odpowiedzi
6873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2015, 18:24:39
wysłana przez lwronk