Autor Wątek: Pierwsza siedmiostrónówka do (1500-2000)  (Przeczytany 12884 razy)

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Pierwsza siedmiostrónówka do (1500-2000)
« 26 Lis, 2014, 09:01:30 »
Cześć,
Chciałbym zakupić pierwszą siedmiostrunówkę. Chciałbym poszerzyć wachlarz swoich możliwości.

Coś o mnie:
Gram na gitarze jakieś 5 lat.
Muzyka , którą gram to rock, od standardów: Gun`s Roses, ACDC przez amerykańskiego rocka typu (RATM) do trochę trudniejszych konstrukcji typu Dream Theater. Jednym z moich ulubionych gitarzystów jest John Petrucci.

Mimo wszystko nie chcę iść w stronę Shredu, ale raczej brzmienia zbliżonego do standardów rocka - Gun`s Roses, Skidrow. Chciałbym też aby gitara służyła riffowemu graniu.

- Obecna gitara (Ibanez 2620RG) bije lekką górką i w tym też paśmie dobrze się kompresuje. Służy to graniu metalowych kawałków, ale tym razem chciałbym by gitara miała więcej środka i melodyjności. Może jakiś Mahoń.

- Preferuję stały mostek.

- Przetworniki (HSH, SSH, HH), raczej pasywne niż aktywne (ew. możecie mnie przekonać). Wydaje mi się ,że pasywy są bardziej podatne na artykulację.

- Gitara z długim sustainem.

- nowa lub używana.

Może jeszcze pytanie na koniec dla Was. Dlaczego wybraliście siódemkę? (proszę o poważne argumenty) I czy wykorzystujecie siódmą strunę?


Obecny sprzęt:
Ibanez 2620RG 
Jet City 100HDM

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Udław się  ;)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Spoiler

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
@Leon , uświadom proszę Pana ,że opcja szukaj działa ;) Szkoda miejsca na serwerze na tryliard tych samych tematów....
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.


Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Wybralem siódemkę bo lubię młode, a z ta struna nie wiem o co chodzi
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Nie potrzebuję spisu tanich gitar z specyfikacjami. Specyfikacje mogę znaleźć w necie.

Wątki nt. gitar do 1000zł ,do 1200zł mnie nie interesują bo mam inna półkę cenową. Po co mi wiedzieć (Flame EXG-7 vs Ibanez RG7321), która z gitar jest lepsza.

Z wyszukiwarki potrafię korzystać i nie zauważyłem by ktoś szukał siódemki z machoniu, z stałym mostem, najlepiej na przetwornikach pasywnych!!

Chcę opinii ludzi, którzy na takich gitarach grają, ogrywają nacodzień. Chcę wiedzieć rzeczywiście czy naprawdę wykorzystujecie możliwości tej gitary

btw. Jeżeli na tym forum zawsze odpowiadacie by korzystać z wyszukiwarki, to zamknijcie możliwość pisania wypowiedzi. Skoro wszystkie tematy i przypadki świata na tym forum już były.


Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
RGA7 i wymień pipaki na pasywy.

a tak w ogóle... Gun`s Roses, Skidrow - serio siódemka?

Orange

  • Gość
Bez spinki, ale:
Wbijasz z pytaniem, na które odpowiedź sam sobie możesz znaleźć bez problemu. Choćby w recenzjach. nie chodzi tu o używanie forumowej wyszukiwarki (choś to tez nie boli) a o przeglądnięcie paru działów. Bo serio - takie tematy już były tu nie raz.

Półap który podałeś pasuje do gitar, które ci zapodali. Sorry, ale k7, Blackjack, Hellraiser, to inna półka cenowa.

Nie wiem czy znajdziesz tu kogokolwiek grającego na codzień na "machoniowych" gitarach.

Nie używamy siódmej strumy. Dawali ją w gratisie do gitary. Dają to czemu nie brać? Dlatego to forum to tak naprawdę 6+.pl

Udław się sam.


Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Nie chcę się mądrzyć ale 1500-2000pln to też EXG-7 i RG7321 np. z dwoma nowymi przystawkami lub jednym BKP na pokładzie :P

Za 1500-2000pln ciężko znaleźć "zawodową" siódemkę, chyba że z ukrytą wadą, lub po złamanym gryfie. Dozbieraj 500-1000pln zamiast wydawać na szlugi/batony/kino i wtedy ogarnij coś ciekawego.

Moim zdaniem na polskim rynku ciężko o fajne gitary w tym przedziale...ale każdy ma inne tłumaczenie dla słowa "fajne".

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ja mam mahuuunia ósemkę (RGA8 na ionizerach), ale dwa pipaki z niej to połowa budżetu na tą siódemkę.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
a.... no i jam mam siódemkę całom z machuniuuuuu nawet na selll :D
ale cały czas te 2k zł to mało
a my gramy tak, że mamy standard D + dodatkowa 7s jak trza przymulić :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
1. Patrzysz jakie używki ludzie do sprzedania w Twoim budżecie.
2. Szukasz opinii o egzemplarzach, które znalazłeś za pomocą szukajki.
3. Ogrywasz to, co Cię zainteresowało.
4. Kupujesz.

http://allegro.pl/jackson-dr7-siodemka-japoniec-i4828725727.html to jest spoko z sh5 pod mostem

Jak sobie nie pograsz sam na siódemce to nie będziesz wiedział po co ta dodatkowa struna.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 14:21:47 wysłana przez Jesus »
return to monke

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@gos.sebastian Myślę że poruszył sendo tematu, gitary raczej zostają te same, jedynie poziom tuningu się poprawia, np. może był bym w stanie sprzedać w półce cenowej jaką podajesz mojego RG7321 z BKP Juggernaut pod mostem.

Myślę, że jedyne wiosło które tu wchodzi w grę oprócz wioseł z niższej półki, ale na ostrym tuningu to VGS, nie pamiętam teraz nazwy, ale @pivovarit i @Musza go chyba mieli.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
VGS SoulMaster 120-7 z ewatjunę

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
No to ciekawe...nie widziałem nigdy tej gitarki, a nie brzmi źle: 

Offline Lucky1777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
Faktycznie wstrzymam się z siedmiostrunową gitą na razie. Dzięki za pomoc.

Zapodajcie linkiem z youtuba z riffami na siedem strun ,ale nie metal.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Macałem tego VGS. Fajny tylko mulił w porównaniu z tymi Jacksonami za 2,5k. Podejrzewam, że po zmianie pickupów byłoby spoko.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0

Zapodajcie linkiem z youtuba z riffami na siedem strun ,ale nie metal.

We wszystkim trzeba pomagać :( a potem się ludzie dziwią, że tyle głosów w wyborach nieważnych, jak się zostawia ludzi samym sobie :(

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Cześć,
Chciałbym zakupić pierwszą siedmiostrunówkę. Chciałbym poszerzyć wachlarz swoich możliwości.

Coś o mnie:
Gram na gitarze jakieś 5 lat.
Muzyka , którą gram to rock, od standardów: Gun`s Roses, ACDC przez amerykańskiego rocka typu (RATM) do trochę trudniejszych konstrukcji typu Dream Theater. Jednym z moich ulubionych gitarzystów jest John Petrucci.

Mimo wszystko nie chcę iść w stronę Shredu, ale raczej brzmienia zbliżonego do standardów rocka - Gun`s Roses, Skidrow. Chciałbym też aby gitara służyła riffowemu graniu.

- Obecna gitara (Ibanez 2620RG) bije lekką górką i w tym też paśmie dobrze się kompresuje. Służy to graniu metalowych kawałków, ale tym razem chciałbym by gitara miała więcej środka i melodyjności. Może jakiś Mahoń.

- Preferuję stały mostek.

- Przetworniki (HSH, SSH, HH), raczej pasywne niż aktywne (ew. możecie mnie przekonać). Wydaje mi się ,że pasywy są bardziej podatne na artykulację.

- Gitara z długim sustainem.

- nowa lub używana.

Może jeszcze pytanie na koniec dla Was. Dlaczego wybraliście siódemkę? (proszę o poważne argumenty) I czy wykorzystujecie siódmą strunę?


Obecny sprzęt:
Ibanez 2620RG 
Jet City 100HDM

Fatalnie zadane pytania, po prostu fatalnie, no a to ostatnie to już jakieś kuzorium.
Po proimo ostatnie pytanie powinno brzmieć :
" I czy wykorzystujecie inne struny niż siódmą "
Po za tym sustain jest przereklamowany .
Nie mniej po tym co chcesz grać i do czego Ciebie ciągnie, nie pojmuję Twej chęci zakupu siódemki. Szybciej zrozumiałbym kupno gibola
Preferowany układ pipaków udowadnia mi ze nie masz pojęcia czego szukasz i do czego dązysz i czego tak na prawde oczekujesz.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 23:04:23 wysłana przez commelina »

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Może chce grać "hard djent" albo "progressive djent rock"... wtedy jak wiadomo siódma struna to rozsądne minimum ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie śmiejcie się z kolegi. Ja pierwszą i ostatnią siódemkę kupiłem dlatego, że Brus Dikinson, podczas nagrywania jednej ze swych nielicznych dobrych płyt, podrapał się w jaja w zamyśleniu i zwrócił się do Smitha oraz tego drugiego, którego imienia nie pomnę (chyba Armando albo Rikardo):

"Chłopaki, ni chuja nie dam rady zaśpiewać tu nisko, a tu o oktawę wyżej, jeśli będziecie się stroić w jebanym E standard, albo drop-D. Nie da rady niżej?

Chłopaki podrapali się w równie głębokim zamyśleniu i przestroili gibole i dżeksony plus minus 24 cale do... drop-A.

Tak, Dickinson i Smith. Chyba w 3 piosenkach, ale się liczy.

Ja zaś przytomnie uznałem, że najwygodniej będzie do brzdąkania takich rzeczy użyć siódemki, 27". Przez długi czas nie grałem nic poza podobnymi historiami.

No, ale jak szred, to szred, nie ma przebacz.

« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2014, 23:37:33 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
<OT mode on>

O, a w których Bruce/Smith zjechali do A? Bo do D to wiem, np. w "Accident of Birth", ale w A? :o

<OT mode off>
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
71 Odpowiedzi
33958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2008, 22:28:40
wysłana przez offtrip
19 Odpowiedzi
9124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2011, 13:24:57
wysłana przez Thoth
47 Odpowiedzi
16822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2012, 16:03:17
wysłana przez Stivo2005
13 Odpowiedzi
2695 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Wrz, 2012, 23:11:57
wysłana przez Aston
26 Odpowiedzi
8879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2013, 16:28:28
wysłana przez Olcha