Autor Wątek: NGD Flame EXG-7  (Przeczytany 4981 razy)

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
NGD Flame EXG-7
« 25 Lis, 2014, 13:03:27 »
Wątek będzie trochę przeterminowany, bo tyle co ją sprzedałem, ale nie miałem czasu wcześniej na wrzucenie info.

Gitarka przyjechała do mnie w marcu 2014. Patrząc na specyfikację, zmiany jakie zaszły to nowe siodełko i wymieniony na Seymour Duncan SH-4 pickup przy moście.

Miałem wcześniej ośmiostrunową gitarkę do nauki - po roku czasu przyszedł czas na odjęcie jednej struny i zabawę siódemką. Nie chciałem na początek inwestować dużych pieniędzy, bo miała to być gitarka do nauki.

Trafiła się z wymienionym siodełkiem i SH-4 w bardzo dobrej cenie (i w macie :devil: ), więc nie mogłem jej nie brać. Jedyna rzecz, która mnie martwiła to tune-o-matic, którego po przygodach z lespaulami sprzed 8 laty po prostu nie cierpię - tutaj przewagę miał RG7321, ale zaryzykowałem i wziąłem Flame'a.

Podsumowując był to wybór najlepszy z możliwych. Mostek jest zamocowany we wpuszczonym otworze dzięki czemu nie ma się wrażenia, że ręka odstaje na body, a mostek z body tworzą jedną płaszczyznę. Ten zabieg im się w tych gitarach po prostu udał. Stockowe pickupy nadają się na dzień dobry do wymiany, ale nie oszukujmy się - w takiej cenie nie dostaniemy takiego wiosła, a co dopiero przystawek :D Gryf bardzo wygodny - porównywalny do Ibaneza. W moim EXG-7 akcja strun baaaardzo nisko - dało się ustawić bez żadnych zabiegów lutniczych. Klucze bardzo spoko - żadnych akcji z rozstrajaniem.

Moim zdaniem najlepsza siódemka w tym przedziale cenowym, dlatego dla osób zastanawiających się nad gitarkami do 1200pln czy Schecter, czy Ibanez, czy ESP - powiem jedno - BIERZCIE EXG-7 (cudze chwalicie, a swojego nie znacie) i GRAJCIE!!!  :headbang:





Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: NGD Flame EXG-7
« Odpowiedź #1 25 Lis, 2014, 16:58:28 »
Wygląda jak moja była, zresztą miałem w sumie 3 EXG-7. Niech służy dobrze :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: NGD Flame EXG-7
« Odpowiedź #2 25 Lis, 2014, 17:50:20 »
Tak jak pisałem w pierwszym zdaniu - już jej nie mam, ale chciałem zostawić ślad i opisać EXG-7, bo ostatnio często padają pytania o tanie siódemki.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: NGD Flame EXG-7
« Odpowiedź #3 25 Lis, 2014, 19:54:39 »
Te pytania padają chyba zawsze i ZAWSZE podawany jest przykład EXG-7 :D

Tym nie mniej gratzy, że miałeś z nią do czynienia, fajny badyl. (tylko skala za krótka :DD)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline awake44

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: NGD Flame EXG-7
« Odpowiedź #4 26 Lis, 2014, 09:11:39 »
A jak z tą niską akcją. Nic nie brzęczało na progach?

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: NGD Flame EXG-7
« Odpowiedź #5 26 Lis, 2014, 11:34:13 »
Nic nie brzęczało, nawet na POD HD500 bździągało :devil:

Te pytania padają chyba zawsze i ZAWSZE podawany jest przykład EXG-7 :D

Tym nie mniej gratzy, że miałeś z nią do czynienia, fajny badyl. (tylko skala za krótka :DD)
Ja też się cieszę, bo to na prawdę dobre wiosło na początek - do nauki, z lepszymi pickupami nawet można coś nagrać i koncert zagrać.

Napewno nie ma obciachu na tle zagranicznych marek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
4687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 11:33:25
wysłana przez Proki
18 Odpowiedzi
15962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 14:50:05
wysłana przez indabrain
14 Odpowiedzi
10854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 13:43:29
wysłana przez Drevniak
23 Odpowiedzi
13415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 13:03:31
wysłana przez kempas
7 Odpowiedzi
1049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2021, 11:06:55
wysłana przez Orange