Autor Wątek: Dosyć grania na słuchawkach...  (Przeczytany 7524 razy)

Offline Dejnas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Dosyć grania na słuchawkach...
« 24 Lis, 2014, 13:14:37 »
Witajcie, męczyłem się dość długo z interfejsem, pierdziawki wszystkie sprzedałem, i chcę na wczesną gwazdkę kupić w miarę porządny mebelek do ćwiczeń ;)

Na razie w szufladzie z gaciami mam schowane 2k, ale kusi mnie żeby dołożyć ciut więcej bo w tym miesiącu może coś uda mi się dozbierać. W ogóle to jest ostateczna granica bo najzwyczajniej w świecie szkoda mi kasy :headbang:
Inna sprawa jakbym miał stały dochód albo bogatą dziewczynę  ;) A tak jest wiele innych spraw...

Co mam na oku?
Engl gigmaster 30- najbliższy mi sklep ma to coś wiec żaden problem zrobić sobie całodzienną wycieczkę z wiosłem.
A może kupić head 15w, kolumnę 112 i dopałkę?
Marshall jcm 2000- nieco większe combo, obawiałbym się tu że w garażu tynk mi zerwie.
Myślałem jeszcze nad nieco tańszą wersją jcm900, ale coś bardziej ciągnie mnie do przykładu wyżej. Może dla tego że na 900 trochę już grałem xd

Albo walić to wszystko i kupić tańszy tranzystorek, może vs100 a resztę przepić.
Blackstary też znam i jakoś ich nie chcę.

Nie mam pojęcia już gdzie szukać. Jak coś jest fajnego to albo za drogie albo niedostępne dla mnie. Bo nie kupię nic póki tego nie usłyszę ;p

Może Wy macie jakieś ciekawe propozycje.
Pozdrawiam.


Offline Palomir

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
  • LUBIĘ GRUZZZZZZ ^_____________^
zapodaj sobie combo 6505+ bardzo fajnie to godo  albo Randall RG50TC ( może niedługo będę się żegnał z panem Randallem to wystawię) oba są w podobnej cenie  ;D
LUBIĘ GRUZZZZZZ ^_____________^

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja bym proponował jednak używki ;) Zawsze mniej tracisz przy odsprzedaży :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Laney Ti15-112 :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Jak wyżej Laney, jak wyżej 6505, ew teraz ktoś na alledrogo wystawił zestaw Labogi The Beast + kolumna, może to się też sprawdzi ;)

Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Spróbuj LABOGA Beast 30+, miażdży brzmieniem:

http://laboga.pl/sklep/pl/p/The-Beast-30W-Plus-Head/264

Ten wzmacniacz da radę nie tylko w domu ale także na koncertach. Podłączony do kolumny 212 nie ustępuje miejsca wzmakom 50W.
Jeśli chodzi o wykorzystanie do ćwiczeń czy "cichego" nagrywania to wzmacniacz ten posiada wyjście słuchawkowe oraz liniowe z układem elektronicznym symulującym kolumnę gitarową. Ma także przełącznik mocy 15W/30W

Cytuj
Wyjścia słuchawkowe, jak i symetryczne liniowe są wyposażone w drugiej generacji symulację kolumny gitarowej, którego brzmienie zostało pieczołowicie dobrane w wielu próbach odsłuchowych. Sygnał trafia na oba wyjścia bezpośrednio z końcówki mocy (po transformatorze głośnikowym), tak więc wpływ lamp mocy na brzmienie jest tutaj również słyszalny. Wyjścia te są zawsze aktywne oraz niezależne od siebie, tak więc możliwe jest wpięcie się do miksera i odsłuch podczas koncertu na monitorach lub/i "przodach". Przełącznik Speaker On/Off (na tylnym panelu) podłącza wbudowane sztuczne obciążenie zamiast głośnika, co pozwala na bezgłośną grę w domu na słuchawkach. Dodatkowo wyjście symetryczne XLR jest całkowicie odseparowane galwanicznie od wzmacniacza (Di-Box) przez transformator, co zapobiega powstawania uciążliwego brumu w warunkach scenicznych.

Polecam bo sam go używam  :).
« Ostatnia zmiana: 24 Lis, 2014, 18:52:18 wysłana przez lefty »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Do ćwiczeń w domu czy na próbach?

Jeśli jedno i drugie, polecam (bo Blackstarów ponoć nie chcesz) Engla Gigmastera (choć IMO jest bardzo podobny do HT-5) i H&K Tubemeistera.

Tylko do domu - jakiś 1W Marshall, Zvex Nano, Yamaha THR...?

Na próbach - cokolwiek wystarczająco głośnego, by się przebić przez perkę :D

Labogi Beast nie brałbym bez ogrania, bo niektórzy ją uwielbiają, a dla mnie np. brzmiała okropnie, autentycznie gorzej niż stojący obok niej w sklepie Peavey Bandit. :D

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Bo Bandit, mówię całkiem serio, to jest zajebisty wzmacniacz.

Offline Dejnas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Model jaki miałem na dość długo z blackstarów (pożyczony ^^) to jedynie HT-5R Metal.  I mówisz podobny do gigmastera? :/

I zapomniałem wspomnieć... głównie do grania w domu. Nie zapowiada mi się na razie granie z kimś, a jak już to wtedy będę się martwić ;p Używki też bardziej przemawiają do mnie, ale podany przeze mnie gigmaster jest jedyną opcją wśród nowych sprzętów z tego powodu że chyba nigdy nie widziałem z drugiej ręki.

Ważne aby głośnik miał 12cali i nie byłaby to cyfra :D Czego? Miałem spiderka 15, grałem na vypyrze 30, jakiś tam  marshall avt mojego kumpla też ma przerażającą ilośc fikuśnych efektów a mi to w ogóle nie jest potrzebne. Dobry clean też w sumie zbędny ;p Może i istnieją dobre cyfry, a sam wiem że te na których grałem to zabawki, ale mam uprzedzenie do tego typu wzmacniaczy i już ;p

Hmm a jak tylko do domu to koniecznie 1w? Nie można z powerbrakiem grać? W ciepłe dni i tak często w garażu przesiaduję.

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Cytuj
Labogi Beast nie brałbym bez ogrania, bo niektórzy ją uwielbiają, a dla mnie np. brzmiała okropnie, autentycznie gorzej niż stojący obok niej w sklepie Peavey Bandit. :D

Bo ten wzmacniacz pokazuje co potrafi dopiero na konkretnym głośniku (zresztą jak większość wzmacniaczy). Seryjnie w combach  Beast montowane są głośniki Seventy 80 i to niestety nie brzmi tak dobrze.
Ja podłączam do mojego head'a kolumnę 112 na V30 i wymiata a na 212 jest pełne zawodostwo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
@Dejnas Blackstarów Metal nie obczajałem, mówię o swojej zwykłej HT-5c, wydał mi się bardzo podobny, chyba nawet go trochę wolałem ze względu na twardszy środek, ale niestety jest też zauważalnie droższy, przez co nadal mam HT-5, a nie ENGLa.

@lefty Całkiem możliwe :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Gigmaster jest w tym podobny do HT-5, że oba upuszczone na mendel jaj z określonej wysokości mogą poczynić podobne spustoszenie.

Spoiler

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Nom, sterylny klin na próbowej głośności na HT-5 zdecydowanie odpada - wtedy prędzej HT-20, choć to trochę inna konstrukcja. Dlatego wymieniłem w poleceniach wcześniej Tubemeistera i Gigmastera

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 776
Labogi Beast nie brałbym bez ogrania, bo niektórzy ją uwielbiają, a dla mnie np. brzmiała okropnie, autentycznie gorzej niż stojący obok niej w sklepie Peavey Bandit. :D
Miałem te same odczucia. Beast jest strasznie rozmyty i pozbawiony sedna. Z tego co czytałem to w necie ma podobne opinie.
 
A może kupić head 15w, kolumnę 112 i dopałkę?
Jak myślisz o rozwiązaniu mały head + paczka to pomyśl o MG. Na forum jest wystawiony Raven 20. Imo przebija wsztstkie chińskie małe szity dostępne w sklepach w tej cenie  :)

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/mg-raven-20w-mini-white-tolex-z-midi-in/

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Kup sobie coś u MG. Vintage, Firebird ( sam posiadam i jestem zadowolony ) + jakieś 112. DO tego powerbreak u Puffa i pozamiatano. Powinieneś się wyrobić z keszem.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Zamawiać customowy wzmak, by go z założenia dusić power breakiem?
To jak kupić Corvettę w wersji specjalnie przystosowanej do kręcenia najlepszych czasów na torach typu Nürburgring z uber-twardym, sportowym zawieszeniem do jeżdżenia po zakupy i odwożenia dzieci do szkoły :D

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
W domu tego MG nie rozkręci. Mój firebird nawet w 1 wacie na triodzie jest za głośniy do mieszkania, więc powerbreak to spoko rozwiązanie. Jak miałęm Vintage 5 to wrzucałem w pętlę EQ i ścinałem głośność i też było fajnie.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Oczywiście, że do ćwiczeń w bloku powerbrake jest niezbędny. Zupełnie osobną kwestią jest to, co robi z brzmieniem. Mój / MadYarpenowy Firebird miał płynną regulację i to jakoś dawało radę. W Ravenie mam tylko hebel High / Low (okolice 2,5W) i to low to stanowczo za dużo do bloku z wrażliwymi sąsiadami.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Autor tematu zdecydowany jest na lampę, a każdy kto posiadał w mieszkaniu nawet 1 watowy amp wie, że to za dużo. Zaproponowałem coś od MG bo jestem zadowolonym klientem Marka. Jak niekorzystnie na brzmienie wpływa powerbreak też zapewne większość z nas wie, lecz nie zmienia to faktu że dzięki niemu da się w chałupie już pograć.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tyle propozycji, a dalej nie wiadomo czego oczekuje od wzmaka autor wątku.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Mam w mieszkaniu nawet 5W, nie 1W amp i spokojnie daje radę. :P Wszystko to kwestia konstrukcji samego wzmacniacza.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Można napierdalać na 50W jak się wie co gdzie ustawić żeby nie wkurwiało sąsiadów :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Można napierdalać na 50W jak się wie co gdzie ustawić żeby nie wkurwiało sąsiadów :D

Jesteś pewien, że to dotyczy każdego wzmacniacza? Nie odpowiadaj, retoryczne pytanie :D

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Zapraszam do mnie na kwadrat w celu ustawienia mojego 20 watowego ampa do sypialnianych głośności bo ja widocznie jestem na niego za głupi :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
9 Odpowiedzi
12614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2012, 12:03:13
wysłana przez Wizard
40 Odpowiedzi
14103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 17:01:12
wysłana przez Chomick
41 Odpowiedzi
15058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2014, 03:17:55
wysłana przez michu123PL
14 Odpowiedzi
6518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2017, 07:15:00
wysłana przez muzycom